28 دسامبر

چسب زدن به بینی

چسب زدن به بینی

افراد زیادی سالیانه به منظور بهبود ظاهر بینی و رفع اختلالات آن اقدام به انجام جراحی بینی می کنند . پس از انجام عمل جراحی به مراقبت های پس از عمل بینی نیاز می باشد . در صورت عدم توجه به این مراقبت ها و رعایت نکردن آن ها ممکن است مشکلاتی در بهبودی فرد ایجاد شود .

پس از عمل جراحی بینی برای منقبض شدن پوست اطراف بینی ، چسب زدن به بینی ضروری است . در افرادی که دارای پوست ضخیم تری می باشند چسب زدن به بینی بیشتر توصیه می شود زیرا در این افراد پوست بینی به زمان بیشتری برای منقبض شدن نیاز دارد . به علاوه چسب زدن به بینی از تشکیل بافت زخم نیز جلوگیری می کند .

چسب زدن به بینی

دو فایده ی مهم چسب زدن به بینی :

استفاده از چه نوع چسبی توصیه می شود ؟

افراد بهتر است از حدودا یک و نیم سانتی متر از نوار چسب های پزشکی ساخته شده از کاغذ استفاده کنند . این نوار چسب ها را که قیمت پایینی هم دارند ،می توان از دارو خانه ها تهیه نمود .

نحوه ی چسب زدن به بینی :

1.در مرحله ی اول بینی و گونه هایتان را به وسیله ی صابون و آب ولرم بشویید یا با پنبه ی آغشته به الکل تمیز کنید سپس نم پوست را با حوله بگیرید و صبر کنید تا پوست کامل خشک شود .

2.سپس از یک نوار چسب مناسب استفاده کنید و بر اساس اندازه ی بینی خود از آن جدا نموده و به شکل هلالی درآورید و آن را به طوری که سوراخ های بینی را نپوشاند به زیر بینی بچسبانید . وسط نوار در زیر بینی قرار می گیرد و بقیه ی آن را تا نزدیکی چشم ها بالا بیاورید . این گونه چسب زدن از افتادگی نوک بینی جلوگیری می کند .

3.سپس 3 تکه نوار 3 تا 5 سانتی جدا کنید و روی عرض بینی بچسبانید به طوری که مقداری از هر تکه چسب در زیر تکه ی دیگر قرار گیرد .

 

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت (جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی )

دکتر سماواتی فرد

درباره نویسنده

دکتر محمد رضا سماواتی فرد
دکتر محمد رضا سماواتی فرد فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس (ورودی سال 78) شروع دوره تخصصی (رزیدنتی) دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 87 رزیدنت برتز دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 90 نفر چهارم بورد کشوری در سال 91 در رشته گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن. جراحی بینی | جراح بینی تهران | جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

پاسخ

دو + هجده =