گچ بینی

درباره گچ بینی

درباره گچ بینی : جراحی بینی از رایج ترین جراحی هایی است که هم اکنون خصوصا در کشور ما انجام می شود. خیلی از افراد تنها به شکل و ظاهر بینی توجه می کنند و مسائل دیگر مانند تنفس از اهمیت کمتری برایشان برخوردار می باشد .تنها پزشک جراح بینی و نحوه ی انجام جراحی ضامن رضایت از نتیجه ی عمل نیستند و فرد نیز باید به مراقبت های پس از عمل  نیز توجه کند .

پس از جراحی گچ بینی بر روی بینی قرار می گیرد که در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت .

 

گچ بینی

 

ادامه :

بعد از اتمام جراحی بینی تا یک هفته گچ بینی بر روی بینی فرد قرار می گیرد تا محافظ استخوان و غضروف های بینی باشد به این قالب پلاستیکی ، گچ بینی و یا اسپلینت گفته می شود .

لذا گچ بینی در واقع آتلی پلاستیکی می باشد که از غضروف ها و استخوان های بینی محافظت می کند که تا زمان ترمیم از محل خود حرکت نکنند . گچ بینی بعد از تمام شدن جراحی بینی بر روی بینی قرار می گیرد و پس از یک هفته برداشته می شود لذا در این مدت باید مواظب بود گچ بینی خیس نشود زیرا در صورتی که اسپلینت خیس شود موجب شل شدن آن خواهد شد که ممکن است زودتر از زمان مشخص از روی بینی جدا شود و امکان دارد نتیجه ی عمل بینی را تحت تاثیر قرار بدهد . به علاوه اگر گچ بینی خیس شود موجب ایجاد خارش و سوزش در فرد نیز خواهد شد .

بعد از اینکه گچ بینی از روی بینی فرد عمل شده برداشته شد و بخیه ها نیز کشیده شدند ، به فرد آینه ای داده می شود تا بینی خود را مشاهده کند و تقریبا نتیجه ی نهایی را ببیند اما باید به این امر توجه داشت که بینی در این زمان هنوز تورم دارد و لذا از این هم زیبا تر خواهد شد .

Call Now Button