05 مارس

کاندیدای جراحی زیبایی گوش

کاندیدای جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی بر روی تمام افراد در هر رده ی سنی قابل انجام است لذا در دو گروه سنی کودکان و بزرگسالان می توان جراحی زیبایی گوش انجام داد .  سایز بزرگ گوش به طور معمول در حوالی 5 یا 6 سالگی بروز پیدا می کند و این جراحی در بچه های 4 تا 14 ساله انجام می شود . اغلب برای زیبایی صورت و اینکه کودکان با هم سن و سالانشان سازگاری مطلوب تری داشته باشند ، از جراحی زیبایی گوش استفاده می شود . در این مقاله به موضوع ” کاندیدای جراحی زیبایی گوش ” میپردازیم .

اکثرا کودکان که گوش های بزرگی دارند در محیط هایی همچون مدرسه مورد تمسخر قرار می گیرند که منجر به کاهش اعتماد به نفسشان خواهد شد .

به این ترتیب بیشتر جراحان پلاستیک عقیده دارند بهترین زمان برای انجام جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی پیش از شروع مدرسه و در سنین 5 الی 7 سالگی می باشد تا از این مشکلات عاطفی و احساسی که امکان دارد تاثیراتی عمیق بر روی فرد بگذارد ، جلوگیری شود . در ذیل کاندیدای جراحی زیبایی گوش را مطرح خواهیم کرد :

1.کاندیدای جراحی زیبایی گوش بایستی از لحاظ فیزیکی سلامت باشد و در حال حاضر هیچ بیماری فعالی نداشته باشد و سوابق ابتلا به بیماری جدی ای در گذشته نداشته باشد .

2.کودکان کاندید جراحی زیبایی گوش بایستی حداقل 5 سال سن داشته باشند تا غضروف گوششان به حد مناسب و ثابتی رشد کرده باشد .

3.کودکانی که دچار عفونت مزمن درمان نشده ای نباشند و قادر باشند توصیه های پس از عمل جراحی زیبایی گوش را به خوبی انجام دهند .

  1. کودکانی که توانایی بیان احساسات خود را داشته باشند و در زمان صحبت درباره ی جراحی اعتراضی نداشته باشند .

5.افراد بالغ و سالمی که از نتایج جراحی زیبایی گوش انتظارات واقع گرایانه ای دارند .

  1. درصورتی که افراد سیگاری باشند و یا اینکه به تازگی مصرف سیگار را قطع کرده باشند کاندیدای مناسبی برای انجام عمل زیبایی گوش نخواهند بود زیرا سیگار موجب افزایش عوارض پس از عمل خواهد شد .

 

دکتر سماواتی فرد– متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

درباره نویسنده

دکتر محمد رضا سماواتی فرد
دکتر محمد رضا سماواتی فرد فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس (ورودی سال 78) شروع دوره تخصصی (رزیدنتی) دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 87 رزیدنت برتز دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 90 نفر چهارم بورد کشوری در سال 91 در رشته گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن. جراحی بینی | جراح بینی تهران | جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

پاسخ

هشت + نه =