کاندیدای جراحی اتوپلاستی

کاندیدای جراحی اتوپلاستی

کاندیدای جراحی اتوپلاستی , افرادی که دارای گوش های بزرگ و بیرون زده می باشند و از این مسئله ناراضی اند می توانند با کمک جراحی اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش مشکل بزرگی گوش های خود را برطرف نمایند .

جراحی اتوپلاستی در هر دو گروه سنی کودکان و بزرگسالان قابل انجام است . به طور کلی پس از اینکه اندازه ی گوش ها به سایز نهایی خود رسید ، در هر سنی می توان تحت عمل جراحی اتوپلاستی قرار رفت .

کاندیدای جراحی اتوپلاستی

از جمله دلایلی که انجام جراحی اتوپلاستی در کودکان توصیه می شود این است که اغلب کودکانی که دچار مشکل بزرگی گوش می باشند در محیط های عمومی مورد تمسخر قرار می گیرند و  در نتیجه این موضوع منجر به کاهش اعتماد به نفسشان خواهد شد .

لذا بهترین زمان برای انجام این عمل قبل از شروع مدرسه و در سنین 5 الی 7 سالگی می باشد .  در ذیل در رابطه با کاندیدای جراحی اتوپلاستی بیشتر توضیح خواهیم داد  .

کاندیدای جراحی اتوپلاستی

  • افرادی که تحت عمل جراحی اتوپلاستی قرار می گیرند بایستی از سلامت فیزیکی برخوردار باشند و در گذشته نیز به بیماری جدی ای مبتلا نبوده باشند .
  • کودکانی که قصد انجام این عمل جراحی را دارند باید حداقل 5 سال سن داشته باشند تا غضروف ها تا حد مطلوبی رشد کرده باشند .
  • کودکانی که دچار عفونت مزمن نباشند و قادر باشند به مراقبت های پس از جراحی اتوپلاستی عمل کنند جزو کاندیدای جراحی اتوپلاستی به حساب می آیند .
  • کودکانی که قادر باشند احساسات خود را بیان کنند و اعتراضی در رابطه با انجام جراحی نداشته باشند .
  • افرادی که از نتیجه ی عمل انتظارات واقع گرایانه داشته باشند .
  • در صورتی که افراد سیگار مصرف می کنند و یا به تازگی مصرف سیگار را قطع نموده اند ، کاندیدای مناسبی برای جراحی اتوپلاستی نخواهند بود .

 

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی ,  جراحی بینی گوشتی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

پاسخ

نه + هجده =

Call Now Button