20 آوریل

چگونگی انجام جراحی اتوپلاستی

چگونگی انجام جراحی اتوپلاستی

جراحی اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش به منظور ایجاد تغییر در سایز و حالت گوش ها انجام می شود . افرادی که از داشتن گوش های بزرگ و بیرون زده احساس نارضایتی می کنند می توانند از این روش بهره مند شوند . در ذیل در رابطه با چگونگی انجام جراحی اتوپلاستی بیشتر توضیح خواهیم داد .

چگونگی انجام جراحی اتوپلاستی

روش انجام جراحی اتوپلاستی به صورت زیر می باشد :

عمل جراحی اتوپلاستی به صورت سرپایی انجام می شود و باعث بهبود ظاهر افراد می گردد . این عمل جراحی در افراد بالغ و کودکان قابل انجام است . در طول این عمل جراحی غضروف ها و پوست اضافی برداشته شده و در آخر بخیه زده می شود و به این صورت شکل گوش نیز کوچک تر و طبیعی تر می شود . با کمک این عمل جراحی میان صورت و گوش ها تناسب و تقارن لازم ایجاد می شود .

بهبودی پس از جراحی اتوپلاستی :

معمولا بخیه ها پس از یک هفته از انجام جراحی اتوپلاستی کشیده شده یا جذب می شوند . تا حدود یک ماه از انجام کارهایی که باعث خم شدن گوش می شوند بایستی پرهیز نمود . اکثرا پس از 5 روز افراد قادر خواهند بود به محل کار خود بازگردند و پس از 7 روز نیز رفتن به مدرسه بلامانع است .

بهترین سن برای انجام عمل جراحی اتوپلاستی چه سنی می باشد ؟

می توان گفت هیچ محدودیت سنی برای انجام جراحی اتوپلاستی وجود ندارد و از سن 5 سالگی به بالا می توان تحت عمل جراحی زیبایی گوش قرار گرفت . برجستگی و بزرگ بودن گوش ها منجر به کاهش اعتماد به نفس افراد می گردد . لذا توصیه می شود در سنین پایین اقدام به انجام جراحی اتوپلاستی کنید تا هیچ خللی در رشد و اعتماد به نفس افراد در دوران بزرگ سالی رخ ندهد .

 

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

درباره نویسنده

دکتر محمد رضا سماواتی فرد
دکتر محمد رضا سماواتی فرد فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس (ورودی سال 78) شروع دوره تخصصی (رزیدنتی) دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 87 رزیدنت برتز دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 90 نفر چهارم بورد کشوری در سال 91 در رشته گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن. جراحی بینی | جراح بینی تهران | جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

پاسخ

پنج × یک =