چگونگی انجام جراحی اتوپلاستی

چگونگی انجام جراحی اتوپلاستی

جراحی اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش به منظور ایجاد تغییر در سایز و حالت گوش ها انجام می شود . افرادی که از داشتن گوش های بزرگ و بیرون زده احساس نارضایتی می کنند می توانند از این روش بهره مند شوند . در ذیل در رابطه با چگونگی انجام جراحی اتوپلاستی بیشتر توضیح خواهیم داد .

چگونگی انجام جراحی اتوپلاستی

روش انجام جراحی اتوپلاستی به صورت زیر می باشد :

عمل جراحی اتوپلاستی به صورت سرپایی انجام می شود و باعث بهبود ظاهر افراد می گردد . این عمل جراحی در افراد بالغ و کودکان قابل انجام است . در طول این عمل جراحی غضروف ها و پوست اضافی برداشته شده و در آخر بخیه زده می شود و به این صورت شکل گوش نیز کوچک تر و طبیعی تر می شود . با کمک این عمل جراحی میان صورت و گوش ها تناسب و تقارن لازم ایجاد می شود .

بهبودی پس از جراحی اتوپلاستی :

معمولا بخیه ها پس از یک هفته از انجام جراحی اتوپلاستی کشیده شده یا جذب می شوند . تا حدود یک ماه از انجام کارهایی که باعث خم شدن گوش می شوند بایستی پرهیز نمود . اکثرا پس از 5 روز افراد قادر خواهند بود به محل کار خود بازگردند و پس از 7 روز نیز رفتن به مدرسه بلامانع است .

بهترین سن برای انجام عمل جراحی اتوپلاستی چه سنی می باشد ؟

می توان گفت هیچ محدودیت سنی برای انجام جراحی اتوپلاستی وجود ندارد و از سن 5 سالگی به بالا می توان تحت عمل جراحی زیبایی گوش قرار گرفت . برجستگی و بزرگ بودن گوش ها منجر به کاهش اعتماد به نفس افراد می گردد . لذا توصیه می شود در سنین پایین اقدام به انجام جراحی اتوپلاستی کنید تا هیچ خللی در رشد و اعتماد به نفس افراد در دوران بزرگ سالی رخ ندهد .

 

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

پاسخ

چهار × 3 =

Call Now Button