25 فوریه

پروتز گونه

پروتز گونه

در حال حاضر دو علامت اصلی را می توان برای افرادی که به پروتز گونه نیاز دارند مورد توجه قرار داد. مورد اول برای افرادی که دارای گونه های فربه می باشند و مورد دوم به پیری چهره مربوط می شود . علت ذکر شده ی اول به طور معمول یک مسئله ی نژادی یا ژنتیکی می باشد . عمل پروتز گونه معمولا برای افراد در سنین بیست تا چهل سالگی انجام می شود . چهار عامل اصلی پیری چهره که موجب می شود فرد به پروتز گونه نیاز پیدا کند عبارت اند از :

پروتز گونه

  • نور خورشید که قادر است به کیفیت پوست شما آسیب وارد کند .
  • جمع شدن پوست که موجب به وجود آمدن تو رفتگی در پوست می شود .
  • افتادگی که باعث شل شدگی و افتاده به نظر رسیدن پوست می شود .
  • کاهش حجم که به عنوان مثال موجب ایجاد گونه گود و افتاده می شود .

عمل پروتز گونه چیست ؟

جراح متخصص باید ایمپلنت ها را تحت بی موضعی و در مطب یا بیمارستان انجام دهد . عمل پروتز گونه به صورت سرپایی انجام می شود و برای افرادی که دارای صورت لاغری می باشند بسیار مناسب است .

بی حسی موضعی به دلیل اینکه بیمار در حالت بسیار راحت و یا حتی خواب قرار بگیرد انجام می شود و در این حالت مواد بی حسی تزریق شده ناحیه ی مورد نظر را بی حس می کند . در ادامه شکافی کوچک داخل لبه ی بالای گونه دقیقا در محلی که ایمپلنت قرار می گیرد ایجاد می شود .به منظور وارد کردن ایمپلنت از بخیه برای محکم کردن ایمپلنت به پوست و یک تکیه گاه استفاده می شود که از جابجایی بعدی پروتز پس از استفاده جلوگیری خواهد کرد و با ایجاد فشار اضافی به ایمپلنت ورم های احتمالی بعد از عمل را به حداقل می رساند . می توان از بخیه های حل شونده در داخل دهان استفاده نمود ، ولی این بخیه ها تا حدی در بالای دهان قرار می گیرند که حتی زبان بیمار نیز نمی تواند آن ها را حس کند .

پس از عمل جراحی از یک پوشش پارچه ای تنگ شبیه به ماسک برای پوشاندن صورت استفاده می شود که باعث می شود ورم های ایجاد شده پس از عمل به حداقل برسند و ایمپلنت نیز در سطح استخوان باقی بماند و در بافت صورت به حالت شناور قرار نگیرد .

 

دکتر سماواتی فرد– متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

درباره نویسنده

دکتر محمد رضا سماواتی فرد
دکتر محمد رضا سماواتی فرد فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس (ورودی سال 78) شروع دوره تخصصی (رزیدنتی) دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 87 رزیدنت برتز دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 90 نفر چهارم بورد کشوری در سال 91 در رشته گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن. جراحی بینی | جراح بینی تهران | جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

پاسخ

11 − سه =