ورزش بعد از جراحی بینی

درباره ورزش بعد از جراحی بینی

ورزش بعد از جراحی بینیجراحی زیبایی بینی جزو جراحی های پلاستیک می باشد که امروزه بسیار رواج پیدا کرده است و اکثر افراد نیز بدون داشتن هیچگونه دلیل علمی و پزشکی اقدام به انجام عمل جراحی بینی می کنند .

به طور معمول قبل از انجام جراحی بینی باید اقدامات قبل از عمل بینی انجام شود و از انجام برخی کار ها خودداری شود تا نتایج حاصل از عمل بینی به بالاترین حد خود برسد .

معمولاً برخی سوال ها ذهن افراد را درگیر می کنند مانند این سوال که ورزش بعد از جراحی بینی به چه صورت باید باشد و پس از چه مدت زمانی می توان ورزش کردن را آغاز نمود .

ورزش بعد از جراحی بینی

چند وقت بعد از عمل بینی میشود ورزش کرد ؟

جراحان بینی معتقدند که تا 12 ساعت نباید فعالیت بدنی داشت و حتی برای انجام کار های معمولی نیز باید از دیگران کمک گرفت زیرا بر اثر دارو های بیهوشی احتمال افتادن و سرگیجه وجود دارد .

به طور معمول تا 3 هفته پس از جراحی بینی باید از انجام فعالیت های ورزشی خودداری شود و باید از بلند کردن وسایل سنگین خودداری نمود اما پس از 3 هفته فرد می تواند فعالیت هایی که در آن برخورد وجود ندارد مانند پیاده روی ، کوه و نرمش را انجام دهد به شرط این که باعث افزایش ضربان قلب و مشکل تنفسی نشود .

فعالیت های ورزش مانند فوتبال ، والیبال و کاراته که در آن ضربه وجود دارد باید حداقل پس از 6 ماه بعد از عمل جراحی انجام شود و حتما باید مراقبت های لازم را انجام داد .

ورزش هایی همچون شنا و سونا که ممکن است موجب سوختگی پوست شود بهتر است تا دورقص بعد از عمل بینی ماه انجام نشود در بهترین شرایط توصیه می شود که افراد تا یک سال از خوردن ضربه به بینی جلوگیری کنند و ورزش هایی همچون بوکس و کشتی را انجام ندهند .

ورزش بعد از جراحی بینی

آیا رقصیدن پس از جراحی بینی دچار محدودیت است؟

یکی دیگر از سوالات بیماران در ارتباط با تاثیر رقص بر بینی جراحی شده می باشد.

رقص نیز نوعی ورزش به حساب می آید و رقص هایی چون عربی ، هیپ هاپ و دیگر رقص های پرتحرک، می توانند ضربان قلب را افزایش دهند و این امر منجربه تورم بینی یا از بین رفتن دیرتر تورم بینی می شود.

در نتیجه جراحان بینی توصیه می کنند که حداقل دوماه ماه از رقصیدن آرام خودداری کرده و حداقل تا چهار ماه از رقصیدن بسیار تند پرهیز کنید.

در طی دوران نقاهت امکان دارد سوالات مختلفی برای بیماران به وجود آید، در چنین شرایطی هیچ گونه اقدام خودسرانه ای انجام ندهید و حتماً با جراح بینی مشورت کنید.

پس از رینوپلاستی بیمار در زمان های تعیین شده ای برای بررسی وضعیت بینی به جراح بینی مراجعه می کند و جراح بینی میزان بهبودی بینی را اعلام می کند.

در جلساتی که برای معاینه مجدد مراجعه می کنید، بهتر است زمان دقیق شروع فعالیت های ورزشی و رقص را جویا شوید زیرا میزان بهبود بینی در مدت زمان پرهیز از ورزش ، شنا و رقص تاثیرگذار است.

Call Now Button