31 دسامبر

ورزش بعد از جراحی بینی

ورزش بعد از جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی جزو جراحی های پلاستیک می باشد که امروزه بسیار رواج پیدا کرده است و اکثر افراد نیز بدون داشتن هیچگونه دلیل علمی و پزشکی اقدام به انجام عمل جراحی بینی می کنند .

به طور معمول قبل از انجام جراحی بینی باید اقدامات قبل از عمل انجام شود و از انجام برخی کار ها خودداری شود تا نتایج حاصل از عمل بینی به بالاترین حد خود برسد .معمولا برخی سوال ها ذهن افراد را درگیر می کنند مانند این سوال که ورزش بعد از جراحی بینی به چه صورت باید باشد و پس از چه مدت زمانی می توان ورزش کردن را آغاز نمود .

ورزش بعد از جراحی بینی

جراحان بینی معتقدند که تا 12 ساعت نباید فعالیت بدنی داشت و حتی برای انجام کار های معمولی نیز باید از دیگران کمک گرفت زیرا بر اثر دارو های بیهوشی احتمال افتادن و سرگیجه وجود دارد .

به طور معمول تا 3 هفته پس از جراحی بینی باید از انجام فعالیت های ورزشی خودداری شود و باید از بلند کردن وسایل سنگین خودداری نمود اما پس از 3 هفته فرد می تواند فعالیت هایی که در آن برخورد وجود ندارد مانند پیاده روی ، کوه و نرمش را انجام دهد به شرط این که باعث افزایش ضربان قلب و مشکل تنفسی نشود . فعالیت های ورزش مانند فوتبال ، والیبال و کاراته که در آن ضربه وجود دارد باید حداقل پس از 6 ماه بعد از عمل جراحی انجام شود و حتما باید مراقبت های لازم را انجام داد .

ورزش هایی همچون شنا و سونا که ممکن است موجب سوختگی پوست شود بهتر است تا دو ماه انجام نشود  در بهترین شرایط توصیه می شود که افراد تا یک سال از خوردن ضربه به بینی جلوگیری کنند و ورزش هایی همچون بوکس و کشتی را انجام ندهند .

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت (جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی )

دکتر سماواتی فرد

درباره نویسنده

دکتر محمد رضا سماواتی فرد
دکتر محمد رضا سماواتی فرد فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس (ورودی سال 78) شروع دوره تخصصی (رزیدنتی) دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 87 رزیدنت برتز دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 90 نفر چهارم بورد کشوری در سال 91 در رشته گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن. جراحی بینی | جراح بینی تهران | جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

پاسخ

پنج × 1 =