13 ژوئن

هر آن چه قبل از تزریق بوتاکس باید بدانید

هر آن چه قبل از تزریق بوتاکس باید بدانید

افرادی که قصد دارند تزریق بوتاکس را برای از بین بردن چین و چروک های روی صورت و یا درمان میگرن و … استفاده کنند بهتر است قبل از تزریق یک سری نکات را بدانند. در این مقاله هر آن چه قبل از تزریق بوتاکس باید بدانید گفته شده است.

هر آن چه قبل از تزریق بوتاکس باید بدانید

برخی از افراد این سوال ذهن آن ها را مشغول کرده است که بوتاکس جهت زیبایی چگونه عمل می کند، در خصوص این سوال در مطالب پایین گفته شده است.

تزریق بوتاکس و زیبایی صورت :

 •  بوتاکس از طریق بلوک ایمپالس عصبی عمل می کند و سبب کاهش  حرکت عضلات می شود.
 •  با کم شدن حرکت، ناحیه ی سطحی پوست به تدریج صاف می شود و خط های متوسط تا شدید شروع به ناپدید شدن می نمایند.
 •  تزريق بوتاكس پروسه چندان پيچيده ای نيست، در گام بعدی باید به ماهيچه هایی که در آن ها چين و چروک ایجاد شده است و يا بر اثر اخم سبب به وجود آمدن خط بر روی پیشانی شده اید بوتاكس تزريق کنید.
 •  درمان تزریق بوتاکس خيلي سريع صورت مي پذيرد اما در مقايسه با استفاده از ژل بوتاكس كه فقط می بايست برای صورت استفاده شود هنوز درد ناشي از تزريق بوتاكس را تحت پوشش قرار نمي دهد .
 •  در تزريق بوتاكس به منظور سر كردن درد احتیاجی به بيهوشی نيست مگر آن که خود بيمار درخواست كند. بعد از اتمام تزريق بوتاكس انسداد فرستنده های عصبی بين دو تا ده روز طول می كشد. اما با استفاده از بولوتونيوم بوتاكس نوع A اين مشكل بی حسی بوجود نخواهد آمد .

دانسته های مهم :

 1.  توصیه می شود یک هفته قبل از درمان بوتاكس از هر گونه مشروبات الكلی پرهیز کنید.
 2. درمان بوتاكس اصولا برای از بین بردن يا کم کردن چروک ها پيشنهاد می کند از اثرات جانبی تزريق بوتاكس كبودی اندک می باشد که بعد از تزريق بوتاكس از مصرف آسپرين و داروهای مشابه خوداری نماييد چرا كه استفاده از آن به رفع كبوديتان كمكی نمی كند.

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

درباره نویسنده

2 thoughts on “هر آن چه قبل از تزریق بوتاکس باید بدانید

 1. ali - می 16, 2018 در 4:35 ق.ظ

  مامانم میخاد تزریق بوتاکس انجام بده از دو نفر پرسیده دکتر سماواتی و جمیل طب رو معرفی کردند . اگه میشه راهنمایی کنید که کدوم بهترند . سپاسگذارم

  پاسخ
  • drsamavatiadmin - می 17, 2018 در 8:32 ق.ظ

   سلام روزتون بخیر تشریف بیارید برای معاینه جناب دکتر در جلسه مشاوره راهنماییتون می کنند تا بتونید راحت تر تصمیم بگیرید.

   پاسخ

پاسخ

یازده − 1 =

Call Now Button