نکاتی درباره ی جراحی بینی

چه نکاتی درباره ی جراحی بینی وجود دارد

عمل جراحی زیبایی بینی یکی از شایع ترین جراحی‌هایی است که امروزه به ویژه در کشور ما انجام می‌شود . با این حال بسیاری از افراد تنها به ظاهر و شکل نهایی بینی توجه می کنند  و مسئله های دیگر برای‌ آن ها از اهمیت کم تری برخوردار است .

باید بدانید تنها پزشک و نحوه جراحی تضمین‌ کننده برای رضایت مطلوب از نتیجه عمل نیستند و به جز این دو مورد اصلی موارد دیگر هم باید رعایت شود . در ادامه در‌مورد نکاتی درباره ی جراحی بینی صحبت خواهیم کرد

آناتومی بینی

بینی یکی از مهم‌ترین اجزای بدن است که عملکرد آن نقش بسیار مهمی برای انسان دارد و کوچک‌ ترین اختلال برای این ناحیه می‌تواند مشکلات زیادی را با خود به همراه داشته باشد. بینی عضوی است که در وسط صورت قرار گرفته است و عیوب ظاهری آن بیشتر از سایر نقاط صورت و بدن به چشم می‌ آید .

عیب ظاهری بینی علل خصوص بر این که در مشاهده‌ کننده احساس ناخوشایندی به وجود می آورد ، باعث می‌شود زیبایی دیگر اعضای چهره نیز تحت ‌تاثیر قرار بگیرد . اکثر اوقات پیش آمده است ، که در کنار مشکلات ظاهری ، اختلال داخلی ، مانند : پولیپ بینی ،  انحراف تیغه بینی و بزرگی شاخک بینی وجود داشته باشد . به همین دلیل بعضی افراد اگر امکانش وجود داشته باشد هم زمان با عمل زیبایی ، مشکلات داخلی بینی را هم درمان می‌کنند . اولین نکته‌ای که بسیار مورد ‌اهمیت است این که وضعیت تنفس بینی بهبود پیدا کند.

نکاتی درباره ی جراحی بینی

نکاتی درباره ی جراحی بینی

قبل از اقدام به عمل نکاتی درباره ی جراحی بینی  را در ذیل بخوانید

به مدت زمان دو هفته قبل از عمل برای کم کردن احتمال خونریزی ، دارو های نظیر آسپرین و پروفن را استفاده نکنید .
برای زمان 8 ساعت قبل از عمل چیزی نخورید .
در صورت آن که از داروهای گیاهی استفاده می کنید ، پزشک خود را با این موضوع مطلع سازید .
سیگار و مصرف دخانیات دو هفته قبل از عمل ممنوع می باشد .
در صورت دیده شدن علائم ویروس سرماخوردگی ، عمل را به تعویق اندازید .
الزامی بودن این نکات را جدی بگیرید و برای انجام آن سهل انگاری نکنید .

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

پاسخ

سیزده − ده =

Call Now Button