12 جولای

مشاوره جراحی بینی

مشاوره جراحی بینی

این مقاله را با موضوع مشاوره جراحی بینی شروع می کنیم، پس اگر جزو افرادی هستید که خواهان انجام جراحی زیبایی بینی هستید، و قصد عمل بینی را دارید ، این مقاله را کامل مطالعه کنید.

مشاوره جراحی بینی

مقدمه :

عمل جراحی بینی یکی از شایع ترین و همچنین رایج ترین جراحی‌هایی است که امروزه علل خصوص در کشور ما انجام می‌شود. با این حال بسیاری از اشخاص تنها و تنها به ظاهر و شکل نهایی بینی توجه دارند و مسائل دیگر برای آن ها از اهمیت کمتری برخوردار است. اما تنها پزشک و نحوه جراحی تضمین‌کننده رضایت مطلوب از نتیجه عمل نیستند و غیر از این دو مورد کلیدی موارد دیگر هم باید رعایت شود.

 مشاوره :

قبل از اقدام به هر عملی چه عمل های زیبایی و چه عمل های درمانی، مراجعه به پزشک و مشاوره گرفتن از ایشان یک امری ضروری محسوب می شود. در جلسه ی مشاوره پزشک اطلاعات لازم از جمله اقدامات قبل از عمل و یا مراقبت های پس از عمل را در اختیار بیمار قرار می دهد و همچنین با صحبت کردن و گفتگو، پزشک دست خواهد یافت، آیا بیمار از نتیجه ی عمل خواسته ی معقولانه ایی دارد یا خیر و در صورت غیر معقول بودن خواسته، پزشک سعی می کند که بیمار را از افکار غلط و نادرستی که دارد آگاه کند.

مشاوره جراحی بینی :

در اولین جلسه ی مشاوره ی خود با جراح، دلیل های خود را برای جراحی زیبایی بینی توضیح می‌دهید. پزشک، بینی و ساختار صورت شما را مورد بررسی قرار می دهد و درباره نتیجه احتمالی جراحی (شکل بینی پس از عمل) و روش جراحی با شما صحبت می‌کند. موارد متعددی وجود دارد که باید در مشاوره پیش از عمل جراحی به آن دقت شود که در ادامه ی مقاله به این موارد اشاره شده است.

گفتگو با پزشک :

سابقه های پزشکی :

پیش از انجام هر نوع عمل پلاستیک،بررسی  تاریخچه ی  سلامتی فرد بسیار مهم است به خصوص در صورتی که از بیهوشی عمومی استفاده شود .

بررسی سلامت عمومی :

پیش از تصمیم گیری برای جراحی، مشکلات سلامت عمومی فرد باید مورد بحث قرار گیرد. هر گونه بیماری مزمنتان را با جراح خود در میان بگذارید. این مشکلات شامل :

 •  فشار خون بالا
 •  بیماری دیابت
 •  مشکلات قلبی
 •  کبد
 •  کلیه
 •  سکته مغزی
 •  سرطان
 •  مشکلات در بهبودی زخم و خونریزی است.

شما در روز مشاوره با پزشک ،می توانید سوالاتی که ذهنتان درگیر آن شده است را برای ایشان مطرح کنید و پاسخ خود را دریافت کنید.

سولات رایجی که در روز مشاوره از اکثر پزشکان پرسیده می شود،

 1. هزینه عمل زیبایی بینی
 2. جراحی نوک بینی
 3. بینی گوشتی بعد از عمل
 4. روتوش بینی چیست ؟
 5. خندیدن بعد از عمل بینی
 6. عمل بینی درد داره؟

و بسیاری سوالات همانند این سوالات پرسیده است.

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی ,  جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

درباره نویسنده

دکتر محمد رضا سماواتی فرد
دکتر محمد رضا سماواتی فرد فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس (ورودی سال 78) شروع دوره تخصصی (رزیدنتی) دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 87 رزیدنت برتز دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 90 نفر چهارم بورد کشوری در سال 91 در رشته گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن. جراحی بینی | جراح بینی تهران | جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

پاسخ

هشت + هشت =