07 ژوئن

مراقبت های پس از پروتز گونه

مراقبت های پس از پروتز گونه

قبل از این که بپردازیم به بحث مراقبت های پس از پروتز گونه ، می خواهیم در خصوص این جراحی توضیح مختصری به شما داده شود . همیشه این را در نظر داشته باشید که بهترین راه برای کاهش دادن استرس جمع آوری اطلاعات درباره ی جراحی مورد نیاز است ، شما با کسب یک سری نکات و اطلاعات می توانید به تسریع بهبود و همچنین کم کردن عارضه های احتمالی حین عمل کمک کنید . در این مقاله می خواهیم درباره ی پروتز گونه که جزو جراحی های پلاستیک محسوب می شود صحبت کنیم . در ابتدا خواهیم گفت پروتز گونه چیست ؟

مراقبت های پس از پروتز گونه

پروتزگونه از سال 1956 مورد استفاده قرار گرفته است و به عنوان یک تکنیک زیبایی بی خطر و تاثیر گذار مورد تایید قرار گرفته است . پروتزگونه از مواد های ترکیبی متعددی تشکیل شده است که این مواد از مواد نسبتا سفت تا مواد انعطاف پذیر متغیر هستند . پروتز گونه در اشکال و اندازه های مختلف است و اغلب آن ها را می توان به صورت سفارشی و با توجه به ساختار مخصوص صورت ساخت . برخی از انواع پروتز گونه از قبیل پروتزهای ساخته شده از  جنس سیلیکون ، با بافت ادغام نمی شوند و به راحتی می توان آن را بعد ها جدا کرد . پروتزهای استخوان که گونه ی دیگری از پروتز ها است ، مانند پروتز هیدروکسی آپاتیت ، با بافت طبیعی استخوان ادغام می شود و قسمتی از ساختار گونه می شود .

مراقبت های پس از پروتز گونه :

پس از اتمام جراحی ، به مدت 48 ساعت بر روی ناحیه ی تحت عمل کمپرس آب یخ قرار دهید .

استحراحت کافی و همچنین برای مدت 2 هفته پس از جراحی فعالیت بدنی نداشته باشید .

پس از گذشت 24 ساعت اجازه ی حمام کردن دارید در صورت نگذشتن زمان ذکر شدن استحمام ممنوع می باشد .

روز اول پس از عمل جراحی پروتز غذاهای مایع نظیر سوپ مصرف شود و از روز دوم می توانید غذاهای نرم را  شروع کنید و با کم شدن درد هنگام جویدن تدریجاً به سمت خوردن غذاهای معمولی پیش بروید . احتیاط کنید که تکه های سخت غذا ناحیه ی  بخیه را در دهانتان باز نکند.

با گذشت 7 روز پس از عمل جراحی روزی 3 تا 4 بار از دهان شویه استفاده کنید و همچنین  بدنبال هر بار صرف غذا دهان شویه نمایید .

پس از اتمام جراحی گونه انتظار تورم و تا حدودی کوفتگی را داشته باشید ، این امر موقتی است و ظرف چند هفته برطرف می شود.

سعی کنید مراقبت های پس از پروتز گونه را انجام دهید تا به نتیجه ی مطلوب و دلخواه خود برسید .

 

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی )

درباره نویسنده

دکتر محمد رضا سماواتی فرد
دکتر محمد رضا سماواتی فرد فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس (ورودی سال 78) شروع دوره تخصصی (رزیدنتی) دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 87 رزیدنت برتز دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 90 نفر چهارم بورد کشوری در سال 91 در رشته گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن. جراحی بینی | جراح بینی تهران | جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

پاسخ

چهارده − هفت =