10 مارس

مراقبت های پس از جراحی گوش

مراقبت های پس از جراحی گوش

افرادی که دارای گوش های بزرگی می باشند و از فرم گوش های خود ناراضی اند می توانند برای بهبود فرم گوش هایشان تحت عمل جراحی زیبایی گوش قرار گیرند . این افراد بایستی بدانند مراقبت های پس از جراحی گوش هم از اهمیت بالایی برخوردار می باشند که در ذیل آن ها را مطرح خواهیم کرد .

مراقبت های پس از جراحی گوش

بیمارانی که تحت عمل جراحی زیبایی گوش قرار می گیرند پس از چند ساعت مرخص خواهند شد . تا 5 روز پانسمان بر روی گوش ها قرار می گیرند و پس از این دوره برداشته می شوند . پس از این که پانسمان ها را از روی گوش جدا نمودند به بیمار توصیه می گردد که از یک باند کشی تا چندین هفته بر روی گوش های خود استفاده کند . درد حاصل شده از این جراحی ، با استفاده از قرص های مسکن تسکین پیدا می کند و پس از یک هفته افراد می توانند به محل کار خود بازگردند .

خون مردگی و تورم که بر اثر جراحی گوش ایجاد می شوند بعد از یک هفته رفع خواهند شد . به بیشتر افرادی که تحت این عمل جراحی قرار می گیرند توصیه می شود تا دو هفته به پشت بخوابند تا به گوش ها فشاری وارد نشود .

از نکات اولیه که پس از جراحی گوش که بیمار باید آن ها را رعایت کند ، استفاده از آنتی بیوتیک ها و کرم ها و همچنین شستشوی گوش ها می باشد . در هفته ی اول پس از جراحی که پانسمان ها از روی گوش برداشته شده اند ، استفاده از هد بند به طور شبانه روزی ضروری است .

مراقبت های پس از جراحی گوش

طی هفته ی دوم بیمار می تواند روز ها از هدبند استفاده نکند اما در شب ها بایستی از هدبند استفاده شود .

افرادی که تحت این عمل جراحی قرار می گیرند نباید تا 3 هفته به انجام فعالیت های آیروبیک بپردازند و هر گونه فعالیتی که منجر به افزایش فشار خون می گردد باعث طولانی شدن روند بهبودی و ترمیم تورم خواهد شد .

پوششی که بر روی سر قرار گرفته را بایستی در شب پس از عمل زیبایی گوش دست نخورده و خشک نگاه داشت لذا تا زمانی که این پوشش از روی سر برداشته نشده بایستی از استحمام خودداری نمود .

اگرچه اکثر بیماران پس از حدودا 3 ماه نتایج مطلوبی از این عمل کسب می کنند اما برای اینکه نتایج نهایی جراحی گوش کسب شود بایستی 1 سال صبوری کنید .

 

دکتر سماواتی فرد– متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

درباره نویسنده

دکتر محمد رضا سماواتی فرد
دکتر محمد رضا سماواتی فرد فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس (ورودی سال 78) شروع دوره تخصصی (رزیدنتی) دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 87 رزیدنت برتز دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 90 نفر چهارم بورد کشوری در سال 91 در رشته گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن. جراحی بینی | جراح بینی تهران | جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

پاسخ

ده + دو =