مراقبت های پس از جراحی گوش

مراقبت های پس از جراحی گوش

افرادی که دارای گوش های بزرگی می باشند و از فرم گوش های خود ناراضی اند می توانند برای بهبود فرم گوش هایشان تحت عمل جراحی زیبایی گوش قرار گیرند . این افراد بایستی بدانند مراقبت های پس از جراحی گوش هم از اهمیت بالایی برخوردار می باشند که در ذیل آن ها را مطرح خواهیم کرد .

مراقبت های پس از جراحی گوش

بیمارانی که تحت عمل جراحی زیبایی گوش قرار می گیرند پس از چند ساعت مرخص خواهند شد . تا 5 روز پانسمان بر روی گوش ها قرار می گیرند و پس از این دوره برداشته می شوند . پس از این که پانسمان ها را از روی گوش جدا نمودند به بیمار توصیه می گردد که از یک باند کشی تا چندین هفته بر روی گوش های خود استفاده کند . درد حاصل شده از این جراحی ، با استفاده از قرص های مسکن تسکین پیدا می کند و پس از یک هفته افراد می توانند به محل کار خود بازگردند .

خون مردگی و تورم که بر اثر جراحی گوش ایجاد می شوند بعد از یک هفته رفع خواهند شد . به بیشتر افرادی که تحت این عمل جراحی قرار می گیرند توصیه می شود تا دو هفته به پشت بخوابند تا به گوش ها فشاری وارد نشود .

از نکات اولیه که پس از جراحی گوش که بیمار باید آن ها را رعایت کند ، استفاده از آنتی بیوتیک ها و کرم ها و همچنین شستشوی گوش ها می باشد . در هفته ی اول پس از جراحی که پانسمان ها از روی گوش برداشته شده اند ، استفاده از هد بند به طور شبانه روزی ضروری است .

مراقبت های پس از جراحی گوش

طی هفته ی دوم بیمار می تواند روز ها از هدبند استفاده نکند اما در شب ها بایستی از هدبند استفاده شود .

افرادی که تحت این عمل جراحی قرار می گیرند نباید تا 3 هفته به انجام فعالیت های آیروبیک بپردازند و هر گونه فعالیتی که منجر به افزایش فشار خون می گردد باعث طولانی شدن روند بهبودی و ترمیم تورم خواهد شد .

پوششی که بر روی سر قرار گرفته را بایستی در شب پس از عمل زیبایی گوش دست نخورده و خشک نگاه داشت لذا تا زمانی که این پوشش از روی سر برداشته نشده بایستی از استحمام خودداری نمود .

اگرچه اکثر بیماران پس از حدودا 3 ماه نتایج مطلوبی از این عمل کسب می کنند اما برای اینکه نتایج نهایی جراحی گوش کسب شود بایستی 1 سال صبوری کنید .

 

دکتر سماواتی فرد– متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 پرسش ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button