27 نوامبر

مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

یکی از جراحی های زیبایی که این روز ها طرفداران زیادی پیدا کرده است، جراحی بینی است. برای این که به نتیجه ی دلخواه خود برسید باید مراقبت های بعد از جراحی بینی را جدی بگیرید، این مراقبت ها در نتیجه ی جراحی بسیار موثر است.

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 

جراحی بینی نه تنها موجب ایجاد زیبایی در ترکیب صورت می شود، بلکه بسیاری از مشکلات بینی را برطرف می کند، مشکلاتی نظیر قوز بینی و رفع انحراف بینی و ازبین بردن پولیپ بینی و … .

مراقبت های بعد از جراحی بینی :

 • به مدت 12 ساعت از کمپرس سرد بر روی بینی و اطراف چشم ها استفاده شود.
 • در روز های ابتدایی از خندیدن های شدید و صحبت کردن های زیاد پرهیز کنید.
 • از غذاهایی که به جویدن نیازدارند مانند هویج و استیک و … برای 24 ساعت استفاده نکنید.
 • تا زمان شکل گیری بینی، در محل هایی که جمعیت زیاد است قرار نگیرید.
 • در روز های ابتدایی برای بیدار شدن از کسی کمک بگیرید، زیرا امکان دارد دچار سرگیجه شوید.
 • برای استراحت کردن از چند بالشت استفاده کنید، به صورتی که سرتان بالاتر از پاهایتان باشد.
 • برای مسواک زدن، از مسواک های نرم استفاده کنید.
 • برای راحتی در تعویض لباس، سعی کنید از لباس های دکمه دار استفاده کنید.
 • به هیچ وجه تخلیه ی ترشحات بینی را با فین کردن آن هم با شدت انجام ندهید.
 • امکان دارد در هفته های ابتدایی بینی شما خشک شود و تنفس را برای شما مشکل ساز کند، به همین دلیل توصیه می شود در روز از محلول سرم نمک استفاده شود.
 • 2 ماه نباید به هیچ عنوان از عینک آفتابی یا عینک طبی استفاده کنید، اگر نیاز بود می توانید از لنز کمک بگیرید.
 • در ماه های ابتدایی تا جایی که امکان دارد زیر نور آفتاب یا محل های گرم مانند سونا و … خودداری کنید، گرما موجب تورم بافت ها می شود.
 • سیگار مصرف نکنید و از افرادی سیگاری برای مدتی دوری کنید.
 • 6 هفته کارهای سنگین انجام ندهید.
 • چسبی که بر روی بینی شما زده می شود را تا جایی که می توانید خشک نگه دارید، زیرا این چسب ها موجب کم شدن تورم و همچنین چسبیدن پوست بینی به اسکلت بینی می شود.
 • بینی چند هفته بی حس است و این بی حسی در نوک بینی بیشتر است.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

جراحی بینی

به طور کلی افرادی که در تنفس خود دچار مشکل هستند یا بینی آن ها از لحاظ ظاهری ایرادی همچون قوز یا افتادگی دارد ، از این طریق می توانند نسبت به رفع آن ها اقدام فرمایند. به عملی که طی آن ایرادات عملکردی بینی برطرف می شود ، جراحی درمانی و عملی که طی آن ایرادات ظاهری بینی برطرف می شود ، جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی نامیده می شود.

این دو جراحی را می توان به صورت همزمان و طی یک بار بیهوش شدن انجام داد. لازم به ذکر است بیمه هزینه بخش درمانی عمل را متقبل خواهد شد.

انتخاب جراح بینی خوب

یکی از مهم ترین عواملی که در نتیجه جراحی بینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، انتخاب جراح بینی خوب و با سابقه است که با کسب نتیجه مطلوب و دلخواه ارتباط مستقیم دارد.

در واقع مهارت و تجربه بالای جراح بینی موجب می شود تا بروز عوارض به حداقل و حتی به صفر برسد و بیماران شاهد نتیجه ایده آل جراحی بینی خود باشند. متاسفانه در بسیاری از موارد افراد بنا به دلایل مختلف همچون هزینه پایین ، به جراحان کم تجربه مراجعه می کنند و دچار عوارضی همچون کجی یا نامتقارنی سوراخ های بینی می شوند که این عوارض بیمار را مجبور به انجام جراحی بینی ترمیمی می کند. لازم به ذکر است برای انجام جراحی بینی ترمیمی بیمار باید هزینه بیشتری را پرداخت نماید. همچنین انجام جراحی بینی ترمیمی قبل از گذشت یک سال امکان پذیر نیست.

انواع روش های جراحی بینی

در واقع رینوپلاستی از دو طریق باز و بسته انجام می شود ، اما جناب دکتر محمدرضا سماواتی ، متخصص گوش و حلق و بینی ، به دلیل مزیت های بیشتر روش باز ، از این طریق اقدام به جراحی بینی می نمایند و نتایج مطلوبی را برای بیماران خود به ارمغان آورده است.

در واقع در جراحی بینی به روش باز برش ها در ناحیه کلوملا ایجاد شده و پوست بینی توسط ابزاری به خصوص از بینی جدا می شود. به این ترتیب می توان تمام ایردات ساده و پیچیده بینی را برطرف نمود. از آنجایی که در روش باز جراح به ساختمان بینی اشراف کاملی دارد ، امکان بروز خطا به حداقل می رسد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

جراحی بینی طبیعی

معمولا افرادی که قصد برطرف کردن ایرادات بینی خود را دارند ، از طرفداران این مدل هستند. در مدل طبیعی قوسی ایجاد نمی شود و در واقع پل بینی صاف است. همچنین نوک بینی تا لب بالا زاویه 90 الی 95 درجه می سازد.

بینی فانتزی

بینی فانتزی را عروسکی نیز می نامند و یکی از رایج ترین فرم های بینی میان خانم ها به حساب می آید. این مدل بینی بسیار قوس دار بوده و نوک بینی سربالا خواهد بود. لازم به ذکر است جراحی بینی فانتزی تنها برای بینی استخوانی مناسب می باشد.

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی به دستمزد جراح بستگی داشته و پس از معاینات کلی توسط ایشان مشخص خواهد شد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مطب جناب دکتر محمدرضا سماواتی تماس حاصل فرمایید.

درباره نویسنده

پاسخ

سه × چهار =

Call Now Button