23 فوریه

مراحل جراحی بینی

مراحل جراحی بینی

بیشتر افرادی که از فرم و شکل بینی خود ناراضی اند اقدام به انجام عمل جراحی بینی می کنند . افراد باید توجه داشته باشند که برای انجام عمل جراحی بینی بایستی از یک جراح متخصص و متبحر کمک بگیرند . در ذیل مراحل جراحی بینی را شرح خواهیم داد .

مراحل جراحی بینی

مراحل جراحی بینی شامل موارد ذکر شده در ذیل می باشند :

  • سپتوپلاستی یا اصلاح کردن انحراف و ناهنجاری تیغه ی بینی
  • حذف قوز استخوانی و غضروفی
  • اصلاح و ترمیم نوک بینی همچون بالا بردن و باریک نمودن
  • کم کردن پهنای استخوان های بینی و همچنین باریک کردن ناحیه ی فوقانی و میانی بینی
  • اضافه کردن پیوند های استخوانی و غضروفی از خود بینی در مواردی که حمایت اسکلت بینی ضعیف باشد .

نحوه ی انجام عمل رینوپلاستی :

عمل جراحی رینوپلاستی با استفاده از بی هوشی عمومی  یا بی حسی موضعی قابل انجام است . این عمل به دو روش باز و بسته انجام می شود . در روش بسته برش های مورد نیاز تنها در داخل بینی ایجاد می شوند اما در روش باز برش هایی در پوست نیز ایجاد می گردند . شیوه های انجام جراحی بینی بسیار تخصصی می باشند به طوری که شامل شکل دادن دوباره ی ریشه ی استخوانی ، نوک بینی و غضروف بینی می شوند .

امکان دارد در جراحی رینوپلاستی استخوان های بینی را بشکنند و به فرم ایده آل در بیاورند . پس از اتمام عمل جراحی بر روی بینی اسپلینت قرار می گیرد که بینی را از ضربات احتمالی نیز حفظ می کند . عمل ترمیمی بینی نیز جهت تغییر شکل دادن و ایجاد تغییرات در عملکرد بینی پس از جراحی اولیه انجام می شود .

طول عمل رینوپلاستی :

معمولا جراحی بینی در صورتی که توسط پزشکان مجرب و متبحر انجام شود تقریبا یک ساعت زمان می برد اما با توجه به شرایط بینی امکان دارد از این زمان کمتر و یا بیشتر باشد .

 

دکتر سماواتی فرد– متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

درباره نویسنده

دکتر محمد رضا سماواتی فرد
دکتر محمد رضا سماواتی فرد فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس (ورودی سال 78) شروع دوره تخصصی (رزیدنتی) دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 87 رزیدنت برتز دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 90 نفر چهارم بورد کشوری در سال 91 در رشته گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن. جراحی بینی | جراح بینی تهران | جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

پاسخ

شانزده + 15 =