عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی به پرطرفدار ترین جراحی زیبایی تبدیل شده است و برای بسیاری از افراد این سوال وجود دارد که چرا جراحی بینی محبوبیت بسیار زیادی دارد.

با توجه به باجزای صورت، بینی از مرکزیت چهره برخوردار است و می تواند در زیبایی چهره بیشتر از اعضای دیگر تاثیرگذار باشد به همین دلیل اکثریت افراد میل به جراحی زیبایی بینی و رفع نواقص ظاهری بینی دارند.

عمل جراحی بینی به طور معمول برای تمام متقاضیان انجام می شود مگر زمانی که جراح بینی صلاح نداد و فرد به بیماری خاص و نادری مبتلا باشد.

دقت داشته باشید که بینی تنها به اندازه یک عضو بر زیبایی چهره تاثیرگذار است و نمی توانید توقع داشته باشید که پس از رینوپلاستی تمام مشکلات چهره برطرف شده باشد و چهره کاملاً بی نقصی داشته باشید.

عمل جراحی زیبایی بینی

نتیجه عمل جراحی زیبایی بینی

بیماران باید پیش از انجام رینوپلاستی بدانند که نوع بینی در نتیجه تاثیرگذار است و نتیجه جراحی بینی در همه افراد یکسان نمی شود.

بینی متقاضیان یا استخوانی یا گوشتی است و جراح بینی با توجه به نوع بینی اقدامات لازم را انجام میدهند.

بینی های استخوانی به طور معمول نیاز به تراشیدن اسکلت بینی و برطرف شدن قوز بینی دارند در صورتی که بینی های گوشتی نیاز به کوچک شدن بینی و کم کردن حجم بینی نیاز دارند.

در نتیجه ، فرم نهایی بینی پس از رینوپلاستی بستگی به نوع بینی دارد و بیماران نباید توقعات نامعقولانه ای داشته باشند.

پس از عمل جراحی زیبایی بینی

 • حداقل تا دوماه از رقصیدن آرام و تا 4 ماه از رقصیدن تند پرهیز کنید.
 • حتماً بینی را شستشو دهید، نحوه صحیح شستشو بینی را از جراح بینی بپرسید.
 • از جوییدن غذاهای سفت و میوه ها یا خوراکی که نیاز به جوییدن دارند، خودداری کنید.
 • در هفته اول فعالیت خود را محدود کنید و وقت را به استراحت اختصاص دهید.
 • حداقل تا دوماه از فعالیت های بسیار سنگین بدنسازی پرهیز کنید و به تدریج شروع به افزایش وزن دمبل نمایید.
 • بینی را ماساژ ندهید.
 • خندیدن ، عطسه کردن ، سرفه کردن و هر فعالیتی که بینی را تحت تاثیر قرار می دهد باید کنترل شده باشد تا فشاری به بینی وارد نشود.
 • تا دوماه از استخر رفتن پرهیز کنید.
 • هرگز تا اتمام دوره نقاهت به شکم یا پهلو نخوابید زیرا ساختار بینی هنوز نرم است و با هرگونه فشاری می تواند تحت تاثیر قرار گیرد.

 

برای مطلع شدن از نکات مراقبتی دقیق و دریافت سوالات خود بهتر است با جراح بینی خوب و ایده آل  مشورت کنید زیرا جراح بینی پس از بررسی بینی و وضعیت ترمیم بینی ، نکات مراقبتی و پاسخ سوالات را راعلام می کند.

انتخاب بهترین جراح بینی

مهمترین اقدام قبل از جراحی بینی ، انتخاب بهترین جراح بینی می باشد ، چرا که در کسب نتیجه مطلوب تاثیر مستقیم دارد. توجه داشته باشید که جراحی زیبایی بینی از جراحی های اضطراری نیست، بنابراین برای انتخاب جراح بینی خوب ، از زمان کافی برخوردار هستید.

انتخاب جراح بینی کم تجربه ، موجب افزایش احتمال بروز عوارض جانبی چون اختلالات تنفسی می شود و ممکن است فرد از فرم نهایی بینی خود نیز احساس رضایت نداشته باشد.

لازم به ذکر می باشد تنها داشتن سابقه تحصیلی عالی، ملاک خوب بودن جراح نیست ، دارا بودن تجربه و سابقه بالا در انجام انواع جراحی های بینی یکی از ویژگی های بهترین جراح بینی می باشد.

انواع جراحی بینی

بینی ها بسته به میزان ضخامت پوستشان ، به دو دسته بینی های استخوانی و بینی های گوشتی تقسیم می شوند.

 • جراحی بینی استخوانی : بینی های استخوانی را می توان ایده آل ترین بینی برای انجام جراحی بینی دانست. در بینی های استخوانی به دلیل دارا بودن پوستی نازک و استحکام بالای استخوان آن ، هنر دست جراح به خوبی قابل مشاهده می باشد.
 • جراحی بینی گوشتی : بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم هستند و غضروف بینی آنها از مقاومت چندانی برخوردار نیست. بهترین نوع جراحی برای افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند، جراحی بینی طبیعی می باشد.

عمل جراحی زیبایی بینی

انواع روش های جراحی بینی

 • جراحی بینی به روش باز : در این روش برش کوچکی در ناحیه بین دو سوراخ بینی ایجاد می شود و پوست بینی از ساختار آن جدا خواهد شد و در نهایت تغییرات لازم توسط جراح بینی اعمال می شود.
 • جراحی بینی به روش بسته : در جراحی بینی به روش بسته ، برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و پوست بینی با استفاده از دستگاهی خاص ، از بافت بینی فاصله می گیرد. این روش به دلیل محدودیت دیدی که برای جراح بینی ایجاد می کند، معمولا اولویت دوم جراحان است.

لازم به ذکر می باشد ، جراحی بینی بسته تنها برای افرادی مناسب است که دارای مشکل خاصی خصوصا در نوک بینی خود نیستند.

انواع فرم نهایی بینی بعد از جراحی

 • بینی طبیعی : در این نوع بینی قوسی در پل بینی ایجاد نخواهد شد و زاویه نوک بینی تا لب حدود 95 درجه می باشد.
 • بینی فانتزی : در بینی های فانتزی قوس زیبایی ایجاد می شود و در نتیجه نوک بینی سربالا خواهد شد. این نوع بینی مناسب افرادیست که دارای بینی های استخوانی هستند.
 • بینی های نیمه فانتزی : این بینی ها حالتی بین بینی های طبیعی و نیمه فانتزی هستند. افرادی که نه خواستار طبیعی شدن بینی خود هستند و نه علاقمند به داشتن قوس بینی های فانتزی می باشند ، بهترین کاندید برای انجام این جراحی خواهند بود.

پاسخ

10 − چهار =

Call Now Button