26 آگوست

عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی : بینی گوشتی به بینی هایی گفته می شود که پوستی ضخیم، غدد سبابه زیاد و سوراخ های پوستی در آن ها باز باشد. معمولا در این نوع بینی ها غضروف ضعیف است.

 

عمل بینی گوشتی

 

مردان به دلیل هورمون جنسی مردانه و پوست چربی که دارند، بینی گوشتی در آن ها به وضوح دیده می شود.

برای جراحی بینی گوشتی در زمان های گذشته از برداشتن غضروف کمک می گرفتند، این امر موجب فرورفتگی و ایجاد اسکار در پوست می شد.

روش باز یکی از بهترین روش ها برای جراحی بینی گوشتی است. در روش بسته به دلیل  این که نوک بینی به خوبی دیده نمی شود و دسترسی به آن کم است نتیجه ی قابل قبولی برای فرد به وجود نمی آورد.

بیمارانی که پوست ضخیمی دارند باید انتظارات معقولی از جراحی بینی داشته باشند.

انواع مشکلات بینی گوشتی :

  • پل بینی بزرگ
  • سوراخ بینی پهن
  • نوک بینی پهن

روش های جراحی بینی گوشتی :

باریک کردن بینی پهن : در بعضی مواقع می توان با تغییر شکل دادن سوراخ های بینی، بینی را اصلاح کرد.

بینی که به صورت نزدیک باشد طبیعتا گرد است و شکل مثلثی ندارد. بینی های گرد پهن تر از چیزی که هستند به نظر می رسند، زمانی که از گردی بینی کم شود و به شکل مثلثی نزدیک شود، بینی کوچک تر به نظر می رسد.

راه های باریک کردن بینی شامل : نازک کردن پوست بینی، باریک کردن غضروف پهن، قرار دادن غضروف بینی در موقعیت بهتر، حذف قسمتی از بینی، جراحی بینی، می شود.

کوچک کردن پره ی بینی : بسیاری از بیماران به دنبال باریک کردن بینی و بالا بردن پل بینی پهن هستند. این امر معمولا با تغییر موقعیت دادن استخوان هایی که باعث تشکیل پل بینی شده اند، انجام می شود.

شکستن استخوان : پهن بودن پل بینی به دلیل ضخامت زیاد استخوان بینی می باشد، این پهنا با روش استئوتومی درمان می شود. در این روش ساختار استخوان ها برش داده و شکسته می شوند در نتیجه استخوان ها به هم نزدیک و بینی کوچک می شود.

بهبودی :

در بیشتر موارد رینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بینی به صورت سرپایی انجام می گیرد به گونه ای که بیمار پس از تمام شدن جراحی بدون این که به بستری شدن نیاز داشته باشد از بیمارستان مرخص می شود.

وجود درد و ناراحتی پس از ازبین رفتن اثر داروی بیهوشی امری طبیعی است و با مصرف داروهای مسکن این ناراحتی ها برطرف می شود.

فیلم جراحی بینی گوشتی , عکس بینی استخوانی را با مراجعه به گالری سایت می توانید مشاهده کنید.

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی )

درباره نویسنده

پاسخ

هفده + هفده =