درباره عمل بینی تهران

عمل بینی تهران : تغییر فرم بینی و زیباتر شدن فرم بینی در بین مردم محبوبیت زیادی پیدا کرده است و متقاضیان زیادی در این راستا اقدام به عمل بینی می کنند. نوع بینی نیز در فرم دهی بینی و نتیجه نهایی تاثیردارد. به دلیل تاثیر نوع بینی در فرم دهی بینی ، نتیجه رینوپلاستی در تمامی افراد یکسان نمی شود.

کسب نتیجه ایده آل از جراحی بینی ارتباط مستقیمی با نوع بینی ندارد ، نوع بینی نیز بی تاثیر نیست اما مهارت جراح بینی مهم تر است. جراح بینی باید مهارت بالایی داشته باشد تا بتواند با توجه به نوع و ساختار بینی از بهترین تکنیک استفاده کند و بهترین فرم را به بینی بدهد.

 

عمل بینی تهران

 

بینی که پوست نازکی داشته باشد یا در اصطلاح استخوانی باشد برای فرم دهی بینی مناسب تر است ولی بینی هایی که ضخامت پوست شان زیاد است یا در اصطلاح گوشتی هستند نیز می توانند فرم زیبایی داشته باشند در صورتی که جراح بینی ماهر ، بینی گوشتی را جراحی کند.

بد فرم بودن بینی باعث می شود تا از زیبایی چهره کاسته شود و کاهش زیبایی در اعتماد به نفس افراد تاثیر منفی دارد و از نظر روانی فشار زیادی به فرد متحمل می شود. در کل عمل بینی با هدف بهبود فرم بینی و افزایش زیبایی چهره یا بهبود عملکرد بینی انجام می شود.

یک نتیجه ایده آل یا عدم نتیجه ایده آل از عمل بینی بستگی به میزان مهارت جراح بینی دارد به همین دلیل تنها دلیلی که عمل بینی تهران را با عمل بینی در شهرهای دیگر متمایز می سازد میزان مهرات جراح بینی تهران است.

در تمام دنیا جراحان بینی از روش باز یا روش بسته ، رینوپلاستی را انجام می دهند بنابراین تکنیک اصلی جراحی بینی متفاوت نمی باشد.

 

 

جراح بینی

در مورد جراحی بینی واکنش های منفی و مثبت زیادی وجود دارد. همچنین نظریات بسیار متفاوتی در بین مردم شنیده می شود. شنیدن جملات منفی بر روی متقاضیانی که استرس و ترس دارند منجربه پشیمانی می شود  اما متقاضیان رینوپلاستی بایدب دانند که بروز عوارض بستگی به مهارت جراح بینی دارد و اگر در انتخاب جراح بینی دقت نمایند دچار عوارضی نخواهند شد.

جراح بینی خوب با توجه به شرایط جسمی فرد نکات مراقبتی و تجربه هایی که در طی سال ها به دست آورده است را در اختیار فرد قرار می دهد و همین امر از بروز عوارض جلوگیری می کند و پس از رینوپلاستی ، بیمار هیچ گونه عارضه ای را تجربه نخواهد کرد.

انواع عمل بینی

 • عمل بینی طبیعی : گاهی افراد تنها می خواهند ایرادات بینی خود را برطرف کنند و نمی خواهند تغییری در ظاهر بینی خود ایجاد نمایند، مناسب ترین نوع جراحی برای این افراد، جراحی بینی طبیعی می باشد. در این جراحی ، زاویه نوک بینی و لب بالا حدود 95 درجه است و بینی هیچ قوسی ندارد.
 • عمل بینی فانتزی : به بینی های فانتزی اصطلاحا بینی های عروسکی نیز گفته می شود. این نوع بینی ها دارای قوس زیبایی هستند، از این رو نوک بینی سر بالا می باشد. هرچه قوس بینی بیشتر باشد نوک بینی سر بالا تر خواهد شد.

البته توجه داشته باشید که انتظار معقولانه ای از جراح بینی خود داشته باشید؛ بعنوان مثال بینی های فانتزی و خیلی کوچک تناسبات صورت بزرگ را از بین می برند.

 

عمل بینی تهران

 

 • جراحی بینی نیمه فانتزی : جراحی بینی نیمه فانتزی حالتی بین بینی های فانتزی و طبیعی می باشد. افرادی که نه خواستار بینی های طبیعی هستند و نه می خواهند قوس زیادی در بینی خود داشته باشند، بهترین کاندید برای انجام این جراحی هستند.
 • جراحی بینی ترمیمی : چنانچه فرد از نتیجه و فرم نهایی جراحی بینی خود راضی نباشد یا به دلیل کم تجربگی جراح بینی دچار مشکلات تنفسی شده باشد ، اقدام به جراحی بینی ترمیمی می کنند. لازم به ذکر می باشد برای انجام جراحی ترمیمی باید حداقل یکسال از جراحی بینی اولیه گذشته باشد. همچنین جراحی بینی ترمیمی پیچیده تر است ، بنابراین هزینه آن نسبت به جراحی اولیه بیشتر می باشد.

به طور کلی لازم به ذکر می باشد افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند بهترین کاندید برای انجام انواع جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی می باشند.

 

 

رینوپلاستی قادر به درمان چه مشکلاتی است؟

 • اندازه بینی و توازن آن نسبت به صورت
 • پهنای بینی در قسمت پل یا اندازه و موقعیت سوراخ های بینی
 • نیمرخ بینی دارای قوز آشکار یا فرو رفتگی هایی بر روی پل بینی
 • نوک بینی بزرگ یا گوشتالو، آویزان، رو به بالا یا عقابی
 • سوراخ های بینی بزرگ، پهن یا رو به بالا

عدم تقارن بینی

اگر شما به دنبال ایجاد تقارن بیشتر در بینی خود هستید، به خاطر داشته باشید که صورت همه افراد تا حدی نامتقارن است. هر چند هدف خلق توازن صورت و تناسب صحیح است ولی نتایج به دست آمده نیز نمی تواند تقارن صد در صدر در صورت را ایجاد کند.

مشاوره اولیه قبل از جراحی بینی

در طول مشاوره اولیه پزشک طرح سفارشی را به منظور ارتقا دادن ویژگی های فیزیکی بینی و ناحیه صورت تعیین می نماید. اهداف و تمایلات شما در نظر گرفته شده و به دغدغه های شما پاسخ داده می شود. حتماً کلیه سوالات خود را در جلسه مشاوره از پزشک خود بپرسید.

رینوپلاستی زنان

تفاوت هایی بین بینی مردان و زنان وجود دارد. به طورکلی، بینی زنان کوچک تر بوده و در مقایسه با بینی مردان اندکی رو به بالاتر است. شکل بینی بیشتر بر اساس نسبت ها تعیین می شود و اندازه چانه و پیشانی مستقیماً بر روی چگونگی ارزیابی بینی تاثیر دارد. یک چانه قوی و پیشانی برجسته برای ایجاد توازن و هارمونی در صورت به بینی بزرگ تری نیاز دارد. از سوی دیگر، چانه ضعیف باعث می شود که بینی بزرگ تر بنظر برسد. در برخی موارد جراحی بزرگ کردن چانه برای ایجاد توازن در کل صورت و بهبود زیبایی آن سودمند می باشد.

 

 

رینوپلاستی مردان

بینی مردانه در مقایسه با بینی زنانه بزرگ تر می باشد. این تا حدودی به تمایل مردان به بزرگ تر بودن بینی در مقایسه با زنان وابسته است. هر چند کوچک کردن قوز موجود بر روی پل بینی در مردان نیز بسیار رواج دارد ولی در مردان در هنگام برداشتن قوز بینی،  بخش پشتی آن از نظر اندازه کوچک نمی شود. همچنین از آنجایی که قد مردان معمولاً در مقایسه با زنان بلند تر است، مقدار چرخش رو به بالای در مردان به طور میانگین تا ده درجه کاهش می یابد.

کاندیدای ایده آل رینوپلاستی

رینوپلاستی که در اصطلاح عام تحت عنوان عمل بینی یا عمل دماغ نیز شناخته می شود، یک روند جراحی پلاستیک برای درمان و بازسازی بینی، بهبود عملکرد بینی و ارتقاء جنبه های زیبا شناختی این اندام می باشد.

مشکلات رایجی در بینی وجود دارد که قابل درمان است. قوز بینی، بینی آیزان، بینی صاف، بینی پهن، نوک بینی پهن، بینی کج، بینی کوتاه، بینی بزرگ، همگی ویژگی هایی هستند که نیاز به اصلاح دارند؛ افراد دارای این نوع مشکلات بینی، که خواهان بهبود این مشکلات در بینی خود هستند، کاندیدای خوبی برای رینوپلاستی زیبایی محسوب می شوند.

به طور کلی، افراد داوطلب برای این روند که یکی از مشکلات فوق در بینی آن ها وجود دارد باید دارای سلامت عمومی خوبی باشند. آن ها نباید به یک بیماری تهدید کننده یا یک مشکل سلامت دچار باشند. همچنین بیماران سیگاری درمعرض خطر عوارض جانبی بیشتری قرار دارند و به همین دلیل باید استعمال سیگار را مدت ها قبل و بعد از جراحی ترک کنند.

انواع روش های عمل بینی

 • عمل بینی به روش باز : در جراحی بینی باز ، برش های کوچکی در ناحیه بین دو سوراخ بینی ( کلوملا ) ایجاد می شود و پوست بینی از ساختار بینی جدا خواهد شد و جراح بینی به راحتی قادر به اعمال تغییرات به روی بینی می باشد.
 • عمل بینی به روش بسته : در جراحی بینی بسته ، برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و پوست بینی با دستگاهی مخصوص از ساختار بینی فاصله می گیرد. این جراحی به دلیل محدودیت دید جراح اولویت دوم جراحان بینی می باشد؛ همچنین عمل زیبایی بینی بسته تنها مناسب افرایست که دارای مشکل خاصی خصوصا در نوک بینی خود نیستند.