زیباترین فرم بینی چیست؟

زیباترین فرم بینی : هدف هر فردی از انجام جراحی زیبایی بینی ، بهبود فرم بینی و رفع اختلالات ظاهری بینی است.

به طور کلی تمام افراد توقع دارند پس از پایان رینوپلاستی یک بینی زیبا داشته باشند که با دیگر اجزای چهره هارمونی داشته باشد.

برخی از افراد پس از راینوپلاستی رضایت کامل را ندارد و معتقد هستند بینی شان از زیبایی بالایی برخوردار نیست.

تمامی متقاضیان جراحی بینی باید بدانند که فرم بینی شخص با توجه به نوع بینی او تعیین می شود و میزان حجم پوست و ساختار بینی ، ممکن است محدودیت هایی را در فرم دهی به وجود آورد.

زیباترین فرم بینی

ملاک های مهم زیبایی بینی

برخی از مشکلات مرتبط با بینی ، زیبایی بینی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند مانند قوز بینی یا انحراف بینی.

به همین دلیل یک بینی زیبا ، نباید هیچ گونه قوز یا انحرافی داشته باشد و جراح بینی در مرحله اول مشکلات مرتبط با قوز و انحراف بینی را برطرف می کنند و سپس مشکلات دیگر بینی چون ارتفاع بیش از اندازه بینی ، سایز پره های بینی و پهن بودن بینی بررسی می شود.

برخی از افراد بر این باورند که زیباترین فرم بینی تنها در قوس بینی و سربالا بودن نوک بینی خلاصه می شود اما یک بینی می تواند سایز متناسبی داشته باشد و زیبا باشد.

به طور مثال قوس بینی یا سربالا بودن بینی برای آقایان خیلی ایده آل نیست و توصیه می شود اکثریت آقایان جراحی بینی طبیعی انجام دهند تا بینی شان هیچ قوسی نداشته باشد و سایز نوک بینی متناسب باشد.

قوس بینی و سربالا بودن بیش تر در بین بانوان طرفدار دارند و اکثریت خانم ها علاقه دارند پس از رینوپلاستی، نوک بینی سربالا باشد و قوس زیبایی روی بینی مشاهده شود.

زیبابودن فرم بینی بستگی به چه عواملی دارد؟

در سراسر جهان معیارهایی برای زیبایی تعریف شده است که بینی در عین طبیعی بودن، زیبا نیز باشد به همین دلیل متقاضیان نباید خواستار قوس بیش از اندازه بینی یا تغییرات غیرطبیعی بینی باشند.

جراح بینی با توجه به اجزای دیگر چهره بیمار ، زاویه متناسب بین لب و بینی و درجه شیب بینی را مشخص می کند تا بینی فرمی مطابق با استاندردهایی زیبایی داشته باشد و دخالت بیمار در فرم دهی بینی می تواند نتیجه بالعکس داشته باشد.

توصیه می شود پیش از رینوپلاستی به طور دقیق و کامل با جراح بینی در ارتباط با فرم بینی صحبت کنید تا در صورت نیاز مشاوره های لازم را دریافت کنید و بتوانید درک درستی از فرم متناسب بینی به دست آورید.