29 دسامبر

رینوپلاستی

رینوپلاستی

افراد در صورتی که از فرم بینی خود ناراضی باشند معمولا اقدام به انجام جراحی بینی یا رینوپلاستی می کنند . رینوپلاستی اساسا عملی برای تغییر دادن ساختار بینی می باشد که برای بهبود عملکرد یا زیبایی بینی انجام می شود .

رینوپلاستی

انواع رینوپلاستی :

به منظور تغییر شکل بینی و بهبود ظاهر آن دو نوع عمل رینوپلاستی باز یا بسته مورد استفاده قرار می گیرند .

در عمل جراحی باز شکافی در داخل بافت بینی بین دو سوراخ ایجاد می شود که با استفاده از آن می توان تغییرات لازم را بر روی بینی اعمال نمود .

در عمل جراحی بسته ، شکاف ها کاملا در داخل بینی ایجاد می شوند و بریدگی آشکار بر روی بینی ایجاد نمی گردد . اما نمی توان از این روش در حالت هایی که به ایجاد تغییرات زیاد بر روی بینی نیاز است استفاده نمود .

از لحاظ زمانی ، به طور معمول رینوپلاستی بازبه زمان بیشتری نسبت به رینوپلاستی بسته نیاز دارد و اغلب برای بیمارانی که نیاز به تغییر در سر بینی دارند مناسب تر می باشد .

مدت زمان عمل :

رینوپلاستی بین 1 تا 3 ساعت طول می کشد و طول عمل جراحی به تکنیک انتخابی جراح و حجم فعالیت هایی که در نظر گرفته شده بستگی دارد . یه علاوه ممکن است این روش اصلاحی نیاز به زمان بیشتری داشته باشد . ضمنا رینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود .

پس از عمل :

پس از این عمل جراحی بینی به طور معمول بیمار به اتاق ریکاوری انتقال داده می شود تا تحت نظر و کنترل قرار گیرد . در این حالت در روی بینی یک اسپلینت کار گذاشته می شود تا بافت بینی در محل صحیح خود ثابت شود به علاوه انجام این کار در هنگام خواب به حفظ ظاهر بینی کمک می کند و می توانن نقش زیادی در بهبود مناسب و سریع بیمار داشته باشد .

بخیه های بینی بعد از یک هفته کشیده می شوند و بخیه های دیگر بینی نیز پس از مدت زمان مشخصی خود به خود جذب می شوند .

 

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت (جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی )

دکتر سماواتی فرد

درباره نویسنده

دکتر محمد رضا سماواتی فرد
دکتر محمد رضا سماواتی فرد فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس (ورودی سال 78) شروع دوره تخصصی (رزیدنتی) دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 87 رزیدنت برتز دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 90 نفر چهارم بورد کشوری در سال 91 در رشته گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن. جراحی بینی | جراح بینی تهران | جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

پاسخ

1 × سه =