دماغ عملی چیست؟

این مقاله را با موضوع دماغ عملی شروع می کنیم و همچنین نکاتی که در جراحی بینی نیاز است را برایتان توضیح خواهیم داد.

دماغ عملی

مقدمه :

جراحی زیبایی بینی جزو رایج ترین و شایع ترین عمل های پلاستیک به حساب می آید و امروزه افراد به این عمل بیشتر از جراحی های دیگرتمایل نشان می دهند.

بینی به دلیل این که در وسط صورت قرار گرفته شده است کم ترین عیب در آن باعث می شود دیگر اجزای صورت نیز تحت تاثیر قرار بگیرند و زیبایی آن ها به چشم نیاید.

باید این را به خاطر داشته باشید، کوچکی بیش از حد بینی دلیل بر زیبایی نمی باشد و گاهی اوقات همین کوچکی بیش از حد باعث می شود تا چهره فرد غیر طبیعی دیده شود.

پس اگر تصمیم به جراحی زیبایی بینی دارید، هدف را بر روی برطرف کردن عیوب بینی قرار دهید، نه کوچکی بینی.

کوچکی بیش از حد بینی نه تنها بر روی زیبایی تاثیر عکس دارد بلکه سلامت فرد و تنفس را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.هر عمل حد تعادل دارد ، اگر آن تعادل حفظ نشود ممکن است فرد را دچار مشکل کند. پس در نتیجه قبل از این که اقدام به جراحی بینی کنید برای کسب آگاهی درباره ی عمل بینی ، یک جلسه مشاوره ی حضوری رفته و اطلاعات لازم را به دست آورید.

مشاوره ی حضوری :

در روز مشاوره شما می توانید خواسته های خود را با جراح درمیان بگذارید و همچنین عکس از مدل بینی که می خواهید به آن برسید را نیز می توانید به پزشک نشان دهید تا جراح خواسته های شما را از نتیجه ی جراحی بداند و در صورت معقول نبودن خواسته، شما را از این جریان مطلع سازد.

همچنین در جلسه ی مشاوره ی حضوری ،جراح اطلاعات ضروری از قبیل جراحی های قبلی و آخرین بیهوشی و همچنین مصرف داروهای فعلی یا داشتن بیماری خاص را از شما دریافت خواهد کرد و برای اطمینان کامل ، آزمایشاتی را نیز برای شما تجویز خواهد کرد.

در این روز پزشک نکاتی که قبل از جراحی و پس از جراحی باید رعایت کنید را برای شما توضیح خواهد داد.

ناگفته نماند، شما می توانید این اطلاعات را با مطالعه در سایت های معتبر نیز به دست آورید.

دماغ عملی :

دماغ عملی و یا همان عمل دماغ به گونه ایی انجام می شود که :

جراح با بیهوش کردن موضعی و یا عمومی فرد را آماده می کند تا زیر تیغ جراحی قرار گیرد. پس از بیهوشی بیمار، کار جراح آغاز می شود. جراح با ابزار مخصوص برشی را بر روی بینی بیمار ایجاد می کند و پس از شکاف ایجاد شده دسترسی به غضروف و استخوان بینی، بیشتر خواهد شد. با دسترسی کامل به استخوان و غضروف، جراح تغییرات را بر روی بینی پیاده می کند و پس برطرف کردن عیب های بینی، بخیه ایی از داخل به بینی زده می شود و در انتهای کار برای ثابت نگه داشتن مدل بینی تیغه ایی را بر روی بینی قرار می دهند.