دانستنی های اتوپلاستی

نکات و دانستنی های اتوپلاستی

در ابتدا قبل از این که بحث دانستنی های اتوپلاستی را شروع کنیم توضیح کوتاهی درباره ی تمام عمل ها ( چه عمل های زیبایی چه عمل های درمانی ) به شما خواهیم داد.

دانستنی های اتوپلاستی

این را به خاطر داشته باشید آگاهی درباره ی  قبل از عمل مورد نیاز بسیار ضروری می باشد.

شما می توانید با کسب اطلاعات از طریق سایت های معتبر و یا رفتن به مشاوره قبل از عمل دانستنی های مورد نیاز از جمله مراقبت های پس از عمل و یا اقدامات قبل از عمل که یک امری ضروری به حساب می آید را به دست آورید. این کار به شما و جراحتان کمک خواهد کرد که در حین عمل و یا پس از عمل دچار عارضه های احتمالی نشوید و یا حداقل این احتمالات را کم کنید.

دانستنی های اتوپلاستی :

اتوپلاستی چیست ؟ اتوپلاستی به معنای عمل جراحی زیبایی گوش است که اعمالی هم چون کاهش دادن در اندازه و میزان برجستگی گوش انجام می شود.

نوع های مختلفی از اعمال جراحی برای برطرف کردن مشکلات ظاهری گوش طراحی شده اند اما معمولا ” اتوپلاستی ” به آن دسته از جراحی ها گفته می شوند که سبب نزدیک کردن گوش ها به سر می شوند.

این موضوع برای گوش‌هایی کاربرد دارند که معمولاً اندازه طبیعی دارند اما از نظر ژنتیکی یا عدم کامل شدن مراحل رشد طبیعی گوش آن ،خم شدگی های معمول را ندارند ولذا بزرگتر به چشم می آید و همچنین بیشتر در معرض دید هستند.

امکان این که در جهت این کار، خمیدگی یا شکل غضروف گوش را تغییر داد ویا در صورت لزوم از غضروف قرار گرفته در گودی گوش برداشت تا بتوان گوش ها را به سمت داخل جمع کرده و از برجستگی آن کاست وجود دارد  .

ویژگی هایی که جراحی اتوپلاستی دارد را در موارد زیر شرح داده ایم:

  • گوش های بسیار بزرگ ( یک وضعیت نادر که ماکروتیا نامیده می شود ).
  • گوش های برجسته در یک یا هر دو طرف با درجات مختلف ،بدون کاهش شنوائی .
  • برای بازسازی و یا اصلاح مشکلات لاله گوش.
  • در موارد نارضایتی از جراحی گوش قبلی این جراحی به شما کمک خواهید کرد گوش را اصلاح کنید.
  • گوش های آسیب دیده در اثر ضربه ، سوختگی، سرماخوردگی می تواند با جراحی اتوپلاستی اصلاح شود.
  • اصلاح شدن غیر قرینگی گوش ها.
  • اصلاح نرمه گوش پاره شده ناشی از گوشواره .
Call Now Button