جراح پلاستیک بینی

بهترین جراح پلاستیک بینی

جراح پلاستیک بینی : جراحی بینی اغلب برای بهبود ظاهر بینی انجام شده و موضوع حائز اهمیت در رابطه با آن حفظ عملکرد صحیح بینی در حین جراحی می باشد.

عوارض جراحی بینی

بیشتر افراد قبل از جراحی بینی نگرانی های زیادی در رابطه با عوارض ناشی از این جراحی زیبایی دارند که ما در ذیل توضیحات جامعی در این مورد را خدمت تان شرح داده ایم. عوارض جراحی بینی به دو دسته عمومی و غیر عمومی تقسیم می شوند.

 

جراح پلاستیک بینی

 

عوارض عمومی :

عوارض عمومی شامل مقداری تورم، درد، کبودی، ضعف، بی حالی و سرگیجه در روزهای ابتدایی است. بروز این عوارض کاملاً شایع بوده و در همه افراد ایجاد می شود که البته شدت و میزان آن در همه بیماران به یک اندازه نمی باشد؛ دلیل این تفاوت نیز ویژگی های منحصر به فرد بدنی، نوع بینی و میزان ایرادات موجود در آن است. به گونه ای که به طور مثال ورم ناشی از بینی های گوشتی به دلیل ضخیم بودن پوست بیشتر از ورم ناشی از بینی های استخوانی می باشد.

تمامی عوارض ذکر شده موقتی بوده، به مرور زمان کاهش یافته و بعد از مدتی به طور کامل فروکش می نماید.

لازم به ذکر است اقداماتی وجود دارند که با رعایت آن ها می توانید در روند کاهش این عوارض تسریع ایجاد نمایید که ما در ذیل به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره کرده ایم:

 • حتماً بر روی بینی خود چسب بزنید.
 • به هیچ عنوان سرتان را در روزهای ابتدایی به سمت پایین خم نکنید.
 • از خوردن فست فودها و به طور کلی غذاهایی با میزان نمک و ادویه زیاد اجتناب نمایید.
 • به هیچ عنوان طی روزهای اولیه اقدام به مصرف غذاها و میوه جات سفت نکنید.
 • هنگام خواب در زیر سر خود 2 یا چند بالشت قرار دهید.
 • طی 3 روز ابتدایی اقدام به قرار دادن کمپرس سرد و طی 3 روز بعدی کمپرس گرم بر روی نواحی دارای کبودی و تورم کنید.
 • به طور شدید نخندید و فین نکنید.
 • از صحبت کردن به میزان زیاد بپرهیزید و غیره.

 

 

عوارض غیرعمومی :

بروز این عوارض بعد از جراحی بینی شایع نیست و در بیشتر موارد به دلیل عدم تسلط جراح بر تکنیک های جراحی و همچنین عدم توجه بیمار به رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی بروز می کند.

عدم رضایتمندی از نتایج جراحی زیبایی بینی شایع ترین عارضه غیرعمومی می باشد که اگر پزشک با آناتومی بینی به طور کامل آشنا بوده، دارای تجربه لازم باشد و بر تکنیک های جراحی تسلط داشته باشد احتمال آن به صفر می رسد.

البته باید این نکته را نیز در نظر گرفت که در بسیاری از موارد این نارضایتی به دلیل داشتن توقعات غیرمعقول و غیرمنطقی خود بیمار از نتیجه جراحی می باشد.

از دیگر عوارض غیرعمومی بینی عبارتنداز:

دشواری در تنفس و نارضایتی از فرم بینی

کوچک کردن بیش از حد بینی یا پره های بینی که مهم ترین عامل بروز مشکلات تنفسی است .

برای اینکه دچار عوارض این چنینی یا عوارضی که در حین عمل بینی پیش می آید نشوید باید یک جراح پلاسـتیک بینی خوب و متبحر را انتخاب کنید .

در اصل عامل اصلی و مهم در جراحی بینی ، مهارت جراح بینی است .

مهارت و میزان دانش جـراح پلاستیک بینی مهم ترین دلیل بروز یا عدم بروز عوارض می باشد .

هنگامی که جـراح پلاستیک و زیبایی بینی به تمام تکنیک های جراحی بینی تسلط داشته و درک درستی از زیبایی داشته باشد می تواند به خوبی بینی را جراحی کند.

 

 

نکاتی درباره ی انتخاب جـراح پلاستیک بینی

 • تسلط به تکنیک های جراحی بینی و استفاده صحیح از آن ها اهمیت بالایی دارد زیرا بروز عوارض ارتباط مستقیمی با روش و تکنیک رینوپلاستی دارد. بنابراین هنگام انتخاب جراح پلاستیک و زیبایی بینی حتماً از میزان مهارت او مطلع شوید .
 • یک جراح پلاستیک بینی خوب و ماهر برای حفظ سلامت بیمار ارزش بسیاری قائل است به همین دلیل تمام آزمایش های مورد نیاز را تجویز می کند.
 • جراح زیبایی و پلاستیک بینی با توجه به سختار بینی و چهره بینی را به گونه ای جراحی می کند که به فرم دلخواه متقاضی جراحی بینی بسیار نزدیک باشد .
 • جراح پلاستیک بینی برای تشخیص و درمان بیماری های بینی از آخرین و بهترین تجهیزات استفاده می کند تا بیمار دچار هیچ گونه عارضه ای نشود .
 • آسان ترین و بهترین راه برای تشخیص میزان مهارت جراح بینی ، مشاهده نمونه کارها می باشد .

هزینه جراحی پلاستیک بینی

جراحی پلاستیک بینی شامل موارد درمانی ، زیبایی و ترمیمی می شود.

به همین دلیل در ابتدا باید مشخص شود که بینی نیاز به چه نوع جراحی دارد و سپس با توجه به نوع جراحی و دستمزدی که جراح پلاستیک بینی دریافت می کند هزینه اعلام شود .

به طور معمول انجام جراحی ترمیمی بینی و جراحی های درمانی که بسیار پیچیده هستند هزینه بالاتری نسبت به جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی دارند .

Call Now Button