03 سپتامبر

جراح بینی

نمونه-کارهای-جراحی-بینی

جراح بینی

اولین اقدام برای انجام جراحی بینی ، انتخاب جراح بینی متبحر می باشد زیرا که متقاضیان اکثرا نتایج زیبایی پس از عمل را بررسی می کنند و کمتر کسی به تنفس بعد از جراحی بینی  توجه دارد .

انتخاب جراح بيني خوب و ایده آل موجب می شود که علاوه بر حفظ زیبایی پس از جراحی بینی ، مانع مشکلات تنفسی پس از عمل شود .

ویژگی های جراح بینی

  • خوش برخورد بودن جراح بيني یکی از مهم ترین ویژگی ها است زیرا برخوردی خوش باعث می شود تا از میزان استرس بیمار کاسته شود و آمادگی بیشتری برای جراحی بینی پیدا کند.
  • میزان مهارت جراح بيني نیز یکی دیگر از ویژگی های مهم است که در بروز عوارض و عدم بروز عوارض تاثیر بسیار زیادی دارد .

جراح بيني باید مهارت بالایی داشته باشد و با هنر زیبایی آشنا باشد تا بتواند بینی را به بهترین شکل ممکن فرم دهد .

  • بسیار مهم است که جراح پلاستیک بینی وجدان کاری و صداقت داشته باشد ، وجدان باعث می شود تا جراح بيني منافع مادی خود را در نظر نگیرد و در صورتی که بیمار کاندید مناسبی برای جراحی بینی نیست به او بگوید .

همه ی افرادی که برای جراحی بینی مراجعه می کنند کاندید مناسب نیستند و برخی از افراد بهتر است از انجام جراحی بینی صرف نظر کنند ، تشخیص این امر و آگاهی بیماران به عهده جراح بيني است .

  • صبور بودن از دیگر ویژگی های بارز یک جراح بيني خوب و ماهر است .

ترس از جراحی بینی در تمامی افراد وجود دارد ولی در برخی از افراد میزان ترس و استرس بسیار زیاد است .

ترس زیاد از تیغ جراحی و استرس باعث می شود تا فرد سوالات بسیار زیادی داشته باشد به همین دلیل جراح بيني باید صبور باشد تا بتواند پاسخ سوالات اینگونه بیماران را به خوبی بدهد .

جراح بینی

انتخاب جراح بيني

برای انتخاب جراح بيني بهترین راه پرس و جو از افرادی است که تجربه عمل بینی داشته اند .

صحبت با اینگونه افراد اطلاعاتتان درباره جراحان بینی را افزایش می دهد .

جراحان بینی بسیار زیادی وجود دارند که با جستجوی عبارتهایی چون جراح بيني تهران ، بهترین جراح بيني و غیره می توانید با آن ها آشنا شوید .

برای اینکه اطلاعات نسبی از جراح بيني به دست آورید می توانید به سایت و صفحه رسمي اينستاگرام جراح بيني مورد نظرتان مراجعه کنید .

مشاهده نمونه کارهای جراحان بینی مختلف باعث می شود تا انتخاب جراح بيني دشوار شود ولی بیماران باید توجه داشته باشند که سبک جراحی بینی کدام یکی از جراحان بینی بیشتر باب میلشان است و در نهایت جراح بيني را انتخاب کنند که سبک او بیشتر مورد پسندشان است .

تنگی و انسداد دریچه ی بینی

اکثر مراجعه کنندگان مخصوصا خانم ها به کوچک کردن بینی و به اصطلاح به بینی فانتزی و سر بالا علاقه دارند اما باید به این نکته توجه کنند که کوچک شدن بیش از حد بینی و کوچک کردن پره های بینی و سوراخ های زیر بینی باعث ایجاد مشکلات تنفسی و تنگی دریچه ی داخلی و خارجی بینی می شود و ترمیم اینگونه بینی ها بسیار سخت و مشکل خواهد بود .

در صورتی که جراحی بینی توسط جراح بینی متبحری انجام شود کاملا یی خطر و بدون عوارض خواهد بود ولی در غیر این صورت بر طرف نمودن عوارض آن برای بیمار بسیار پرهزینه و سخت خواهد شد  و درنهایت منجر به ترمیم بینی می شود .

حفظ شاخص های استاندارد بینی

بینی به تناسب دیگر اجزای صورت ،پهنای بینی ، پشت بینی ، ارتفاع بینی ، فاصله بینی و لب و … دارای استاندارد های مشخصی می باشد که جراح بینی بر مبنای شاخص ها نتیجه ای که پس از جراحی بینی حاصل خواهد شد را آنالیز می کند .

مثلا ارتفاع بینی حدودا 67 درصد طول بینی می باشد .

رعایت نمودن این استاندارد ها باعث ایجاد تناسب بینی با چهره و در نتیجه زیبایی و جذابیت فرد بدون هیچ گونه عوارض بعد از جراحی بینی خواهد بود که تنها به دست یک جراح بینی متبحر قابل انجام است .

جراح بینی

هدف جراحی بینی

هدف از انجام جراحی بینی رفع نواقص بینی است ، به گونه ای که هیچ گونه آسیبی به عملکرد صحیح بینی زده نشود .

حفظ صحیح عملکرد بینی و زیبا بودن فرم بینی بعد از جراحی بینی ارتباط مستقیمی با میزان مهارت جراح بيني دارد .

جراح بيني باید آشنایی و تسلط کافی به تکنیک های جراحی بینی داشته باشد تا بتواند بینی را به خوبی جراحی کند.

برای فرم دهی بهتر و زیباتر بینی ، جراح بيني باید درک درستی از معیارهای زیبایی نیز داشته باشد .

بنابراین متقاضیان جراحی بینی باید در انتخاب جراح بيني باید بالایی داشته باشند تا دچار هیچ گونه عوارضی نشوند .

در انتخاب جراح بيني به میزان مهارت جراح بيني توجه ویژه ای داشته باشید و برای تشخیص میزان مهارت می توانید نمونه کارهای جراح بيني مورد نظر را مشاهده کنید.

جراح بینی

اهمیت انتخاب جراح بيني خوب

انجام جراحی بینی یا رینوپلاستی افزایش پیدا کرده و تعداد متقاضیانی که از نتیجه رینوپلاستی راضی بسیار زیاد است ولی با این حال افرادی هستند که از نتیجه رینوپلاستی رضایت کامل ندارند .

بیشترین دلیل نارضایتی افراد نپسندیدن فرم بینی و بروز مشکلات تنفسی است .

هر دو عوارض گفته شده بستگی به میزان مهارت جراح بيني دارند .

اگر بیمار قبل از جراحی بینی مطمئن باشد که جراح بيني مهارت بالایی دارد ، دیگر نگرانی و استرسی در ارتباط با نتیجه جراحی بینی نخواهد داشت .

همچنین انتخاب یک جراح بيني ماهر باعث می شود تا نتیجه جراحی زیبایی بینی به بهترین نحو ممکن باشد و دیگر نیازی به انجام جراحی بینی ثانویه نباشد .

بنابراین در انتخاب جراح بيني نهایت دقت را به کار بگیرید تا بهترین دکترعمل بینی را انتخاب کنید .

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی مرتبط با مبلغی است که جراح بيني به عنوان دستمزد دریافت می کند .

البته دستمزد جراح بيني تنها هزینه رینوپلاستی نیست و عوامل دیگری چون هزینه های بیمارستان ، انجام آزمایشات و غیره نیز بخشی از هزینه را تشکیل می دهند.

برای تعیین هزینه دقیق رینوپلاستی بهتر است فرد توسط جراح بيني معاینه شود زیرا میزان پیچیدگی مشکل بینی نیز بر روی هزینه تاثیر گذار است .

دکتر سماواتی فرد- متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت

( تزریق بوتاکس , جراح بینی , جراحي بيني , جراحي بيني استخواني , جراحي بيني گوشتي )

درباره نویسنده

One thought on “جراح بینی

پاسخ

شش + 3 =