جراح بینی خوب

جراح بینی خوب کیست؟

جراح بینی خوب

انتخاب یک جراح بینی خوب برای جراحی بینی یکی از مهم ترین انتخاب های افراد متقاضی برای عمل رینوپلاستی است.

آقایان و بانوانی که قصد جراحی بینی دارند بهتر است در انتخاب جراح بینی خود دقت زیادی داشته باشند در صورتی که جراح بینی خود را به درستی انتخاب نکنند و از نتیجه جراحی زیبایی بینی رضایت نداشته باشند تا یک سال باید صبر کنند تا جراحی بینی ترمیمی انجام دهند.

با انجام جراحی بینی ایرادات ظاهری بینی برطرف شده و این موضوع تاثیر بسیار زیادی در افزایش اعتماد به نفس افراد خواهد داشت. به علاوه اگر فردی دارای پولیپ یا انحراف بوده و از مشکل تنفسی برخوردار باشد ، با انجام جراحی بینی می تواند نسبت به برطرف کردن آن قدم بردارد.

انتخاب جراح بینی خوب

 • از آن جا که جراحی بینی یک عمل اورژانسی نمی باشد فرد زمان لازم برای تحقیق درباره جراح بینی را دارد.
 • انتخاب یک جراح خوب در کلان شهرها کار دشواری می باشد.
 • پس از این که از بین جراحان بینی چندین جراح را انتخاب کردین شروع به تحقیق درمیان آن ها کنید.
 • برای مشاوره به آن ها مراجعه کنید و درباره جراحی زیبایی بینی و نحوه عمل با او صحبت کنید.
 • درباره میزان تحصیلات و سابقه کاری جراح بینی پرس و جو کنید.
 • از جراح بینی بخواهید آلبوم نمونه کارهایش را به شما نشان دهد.
 • با بیمارانی که در کلینیک حضور دارند، صحبت کنید و میزان رضایت آن ها از عمل بینی را جویا شوید.
 • جراحی بینی چون جزء جراحی های زیبایی می باشد گران است، توجه داشته باشید صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر جراح بینی ای مراجعه نکنید.

جراح بینی خوبیک جراح بینی خوب باید ویژگی های ذیل را دارا باشد:

 • یک جراح بینی خوب باید اصول ریاضی را بداند.
 • جراح بینی باید به علم زیبا شناختی آگاه باشد.
 • جراح بینی باید بتواند شکل بینی را بعد از جراحی بینی تجسم کند.
 • یک جراح بینی برای عمل رینوپلاستی درباره بیماری های فرد و داروهایی که استفاده می کند، سوالاتی را می پرسد.
 • جراح بینی باید تمامی اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی را با صبر و حوصله به بیمار توضیح دهد.
 • جراح بینی خوب و ایده آل باید بتواند اعتماد بیمار را جلب کند چرا که اعتماد به جراح بینی رابطه مستقیم با نتیجه جراحی زیبایی بینی دارد.
 • یک جراح بینی خوب سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار می دهد.
 • جراح بینی باید بعد از عمل زیبایی بینی زمان لازم را برای معاینه بیمار بگذارد.

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی های بینی با توجه به دستمزد جراح بینی و هزینه های بیمارستان تعیین می شود به همین دلیل هزینه رینوپلاستی را از جراح بینی مورد نظر خود جویا شوید.

عوارض جراحی بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از جراحی های زیبایی است که افرادی زیادی تمایل به انجام آن دارند .

جراح بینی خوب

برخی از افراد به دلیل جمالات منفی ای که در مورد جراحی بینی شنیده اند  و عوارض جراحی بینی ، دچار ترس و اضطراب می شوند و همین امر باعث می شود تا جراحی بینی انجام ندهند.

عوارض حاصل از جراحی بینی ارتباط مستقیمی با میزان مهارت جراح بینی دارد ، بنابراین اگر جراح بینی ماهری را انتخاب کنید هرگز دچار عوارض جراحی بینی نخواهید شد .

زیرا یک جراح بینی ماهر شرایط جسمی بیمار را به طور کامل بررسی می کند و در صورتی که بیمار کاندید مناسبی برای جراحی بینی نباشد او را از انجام جراحی بینی منع می کند.

همچنین جراح بینی ماهر تسلط خوبی به  تکنیک های جراحی بینی دارد و می داند کدام تکنیک آسیبی به مجراهای تنفسی نمی رساند .

عدم انتخاب جراح بینی ماهر و انجام جراحی بینی توسط یک فرد نامناسب ، حتماً عوارضی را در پی دارد و بیمارانی که جراح بینی ماهری را انتخاب نکرده باشند به طور حتم نیاز به جراحی ثانویه بینی  خواهند داشت .

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی در مواقعی انجام می شود که فرد از نتیجه جراحی بینی اولیه خود احساس رضایت نداشته یا پس از مدتی بینی دچار تغییراتی شده باشد. در واقع این جراحی برای اصلاح موارد زیر انجام می شود :

جراح بینی خوب

 • اصلاح افتادگی نوک بینی
 • اصلاح کوتاهی بیش از حد بینی
 • اصلاح سربالا بودن بیش از حد نوک بینی
 • اصلاح فرورفتگی یا برآمدگی ناشی از جراحی بینی اولیه
 • اصلاح مشکلات تنفسی
 • اصلاح کلیه ایراداتی که در جراحی بینی اولیه به طور کامل برطرف نشده است.
 • و غیره

زمان مناسب برای جراحی بینی ترمیمی

در شرایطی که ایرادات بینی جزئی باشد ، اگر جراح بینی صلاح بداند می توان پس از 6 ماه عمل ترمیمی بینی را انجام داد. این جراحی می تواند به صورت سرپایی و در مطب و بدون بیهوشی کامل انجام شود.

اما زمانی که ایراد بینی به حدی باشد که لازم است مجدد بینی باز شود ، باید حداقل یک سال از جراحی بینی اولیه گذشته باشد ، چرا که لازم است بافت بینی ترمیم شود و برای جراحی مجدد آماده باشد. حتی ممکن است مشکل بینی بر اثر ورم بوده و پس از فروکش کردن آن خود به خود برطرف شود. همچنین با از بین رفتن تورم جراح بینی می تواند کلیه ایرادات بینی را به طور کامل تشخیص دهد.

هزینه جراحی بینی ترمیمی

در نظر داشته باشید که جراحی بینی ترمیمی پیچیده تر از جراحی بینی اولیه می باشد ، بنابراین در مقایسه با جراحی بینی اولیه هزینه بیشتری خواهد داشت.

جراح بینی خوبتفاوت جراحی بینی در خانم ها و آقایان

به دلیل متفاوت بودن ساختار و آناتومی بینی خانم ها و آقایان ، استاندارد زیبایی بینی در این دو جنس متفاوت از یکدیگر است که در ادامه برخی از آن ها را بر میشمریم :

در مقایسه با خانم ها پهنا و برجستگی بینی آقایان بسیار بیشتر بوده و استحکام استخوان آقایان بسیار بیشتر است.

خانم ها بیشتر طالب داشتن بینی کوچک و سربالا هستند و به همین دلیل رایج ترین عمل در آن ها ، جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی می باشد.

این در حالیست که آقایان غالبا به دنبال برطرف کردن و اصلاح ایرادات بینی خود هستند و نمی خواهند بینی شان دستخوش تغییرات بسیاری شود. در حقیقت با فانتزی شدن بینی آقایان ، تناسبات یک صورت مردانه بهم ریخته و از زیبایی چهره آن ها کاسته می شود.

بر اساس استاندارد ها ، در آقایان زاویه نوک بینی تا لب بین 90 تا 95 درجه می باشد اما در خانم ها این زاویه به 100 الی 105 درجه تغییر می کند.

بینی خانم ها کوتاه تر از بینی آقایان می باشد.

روش های جراحی بینی

جراحی بینی از دو روش صورت می گیرد که به روش های باز و بسته معروف می باشند. اما به دلیل اینکه در جراحی بینی بسته دید جراح محدود است و به ساختار بینی اشراف کامل ندارد ، معمولا اولویت دوم جراحان می باشد. همچنین در این روش امکان ایجاد تغییرات پیچیده وجود ندارد.

امروزه اغلب جراحان بینی ترجیح می دهند که از طریق باز اقدام به جراحی نمایند. چرا که این روش از مزیت های بیشتری برخوردار است. به عنوان مثال در جراحی بینی باز ساختار بینی کاملا قابل رویت بوده و هر گونه تغییرات پیچیده قابل اعمال است. همچنین درصد خطای این روش بسیار پایین می باشد.

توجه داشته باشید که نوع جراحی ارتباطی به پره ها نداشته و حتی در روش بسته اگر لازم به جمع کردن پره های بینی باشد ، برش هایی در این نواحی ایجاد می شوند. لازم به ذکر است جناب دکتر محمدرضا سماواتی فرد از روش جراحی بینی باز اقدام به جراحی بینی کرده و بهترین نتایج را برای بیماران خود به ارمغان می آورد. شما می توانید برای دیدن نمونه کار ها به گالری تصاویر سایت یا صفحات مجازی ایشان مراجعه فرمایید.

انواع مدل های جراحی بینی

 1. بینی طبیعی : در این مدل فاصله بینی تا لب حدود 90 الی 95 درجه بوده و هیچ قوسی در پل بینی ایجاد نخواهد شد.
 2. بینی فانتزی : بینی فانتزی را بینی عروسکی نیز می نامند. در این مدل بینی قوس دار شده و فاصله نوک آن تا لب بین 100 تا 105 درجه می باشد.
 3. بینی نیمه فانتزی : افراد بسیاری هستند که علاقمند به بینی های طبیعی نیستند و در عین حال شدت قوس بینی فانتزی را نیز نمی پسندند. به همین دلیل اقدام به جراحی بینی نیمه فانتزی می کنند. زاویه نوک بینی نیمه فانتزی تا لب حدود 95 الی 100 درجه می باشد.

لازم به ذکر است جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی تنها برای افرادی مناسب هستند که از بینی استخوانی برخودار می باشند.

انواع مدل های جراحی بینی

 • بینی طبیعی

در این مدل فاصله بینی تا لب حدود 90 الی 95 درجه بوده و هیچ قوسی در پل بینی ایجاد نخواهد شد. جراحی بینی طبیعی برای آن دسته از افرادی مناسب است که تنها خواستار اصلاح ایرادات بینی خود هستند و نمی خواهند بینی و صورتشان از حالت طبیعی خارج شود.

در واقع در مدل طبیعی پل بینی صاف بوده و نوک بینی سربالا نیست. همچنین بینی های مردانه تنها به صورت طبیعی عمل می شوند چرا که استاندارد های زیبایی نشان داده که خارج شدن بینی مردانه از حالت طبیعی سبب کاهش جذابیت چهره مردانه خواهد شد.

 • بینی فانتزی

بینی فانتزی را بینی عروسکی نیز می نامند. در این مدل بینی قوس دار شده و فاصله نوک آن تا لب بین 100 تا 105 درجه می باشد. در اغلب موارد جراحی بینی فانتزی تنها به روی بینی های استخوانی صورت می گیرد ؛ چرا که بینی های گوشتی پوست ضخیمی داشته و فرم بینی در زیر پوست پنهان می ماند.

انجام جراحی بینی فانتزی به دقت و مهارت بیشتری نیاز دارد بنابراین توصیه می شود برای انجام این جراحی ابتدا به خوبی تحقیق کنید و به دنبال یک جراح بینی خوب باشید. در واقع اگر در جراحی بینی فانتزی بینی بیش از حد طبیعی یا سربالا شود ، تناسبات صورت را بهم ریخته و حتی ممکن است سبب بروز مشکلات تنفسی نیز شود.

 • بینی نیمه فانتزی

افراد بسیاری هستند که علاقمند به بینی های طبیعی نیستند و در عین حال شدت قوس بینی فانتزی را نیز نمی پسندند. به همین دلیل اقدام به انجام جراحی بینی نیمه فانتزی می کنند. زاویه نوک بینی نیمه فانتزی تا لب حدود 95 الی 100 درجه می باشد.

لازم به ذکر است جراحی بینی نیمه فانتزی هم تنها برای افرادی مناسب است که از بینی استخوانی برخودار می باشند. البته در صورت صلاحدید جراح به روی بینی گوشتی نیز انجام خواهد شد.

Call Now Button