جراحی زیبایی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی گوشتی چیست ؟

هنگامی که غضروف های بینی نازک باشند و پوست بینی ضخیم باشد، بینی گوشتی نامیده می شود، در گذشته اکثرا جراحی با موفقیت روبه رو نبود، اما به وسیله تکنیک های جدید دستیابی به موفقیت در جراحی زیبایی بینی گوشتی نیز میسر شده است.

 

عمل زیبایی بینی گوشتی

 

عمل زیبایی بینی گوشتی به چه صورت امکان پذیر است ؟

عمل زیبایی بینی گوشتی مانند عمل زیبایی بینی استخوانی به روش باز و بسته انجام می شود و جراح بینی به وسیله جا به جا کردن غضروف ها شکل مناسبی را در بینی ایجاد می نماید.

کبودی و تورم در جراحی زیبایی بینی گوشتی معمولا بیشتر از عمل زیبایی بینی استخوانی می باشد، اما با گذشت زمان تورم و کبودی از بین رفته و شکل مناسبی در بینی افراد به وجود می آید.

نشانه های بینی گوشتی

بینی گوشتی دارای پوست ضخیم و حفره های چربی می باشد. در این نوع بینی، بافت غضروف ضعیف بوده و زمانی که انتهای بینی را لمس می کنید به راحتی به سمت بالا و پایین قابل حرکت دادن می باشد. همچنین در بینی گوشتی اگر سر را بالا نگه دارید و به انتهای بینی در آیینه نگاه کنید، بینی، دارای شکل گرد و عریض در قسمت تحتانی می باشد.

همانطور که گفته شد، یکی از علائم بینی گوشتی، غضروف ضعیف می باشد، به همین دلیل جراحی بینی های گوشتی در مقایسه با بینی های استخوانی دشوارتر است. در واقع، به منظور انجام صحیح جراحی و دستیابی به نتیجه مطلوب، آشنایی کامل پزشک با اضافه کردن غضروف به بینی، الزامی می باشد.

 

 

سن مناسب برای جراحی بینی

این جراحی مانند سایر جراحی های زیبایی، بهتر است تا بعد از بلوغ کامل که امکان رشد بخش های مختلف بدن از جمله صورت وجود دارد، به تعویق انداخته شود. البته این موضوع به هدف شما از جراحی نیز بستگی دارد. اگر دلایل شما، فاکتورهای درمانی از قبیل پولیپ، مشکلات تنفسی، ناهنجاری در خواب و ناهنجاری های مادرزادی باشد، هیچ محدودیت سنی برای انجام جراحی بینی وجود ندارد.

بازگشت عمل زیبـایی بینی گوشتی :

در گذشته عمل زیبایی بینی گوشتی شامل تراش دادن غضروف و استخوان بوده و پس از مدتی به دلیل فعل و انفعلات زیر پوستی و داشتن غضروف های ضعیف در بینی گوشتی ، بینی افتاده شده و به اصطلاح به حالت قبل باز می گشت.

اخیراً عمل زیبایی بینی گوشتی با تقویت غضروف و حالت دادن به آن صورت می گیرد و امکان بازگشت بینی گوشتی خیلی کم شده و ممکن است اصلا پیش نیاید.

عمل بینی گوشتی با لیزر :

لیزر اصولا برای برطرف کردن لک های پوست بینی و زخم و اصلاح جوش و آکنه روی سطح بینی مورد استفاده قرار می گیرد و به کار بردن واژه عمل زیبایی بینی گوشتی با لیزر کاربرد تبلیغاتی دارد.

به صورت کلی عمل زیبایی بینی گوشتی با لیزر فقط تغییرات جزئی در پوست بینی ایجاد کرده و نمی تواند استخوان بینی را اصلاح نماید.

 

 

مراقبت های بعد از عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی

  • ورم کردن بینی بعد از جراحی، طبیعی است؛ ولی به منظور رهایی یافتن سریع تر از این تورم، می توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
  • به مدت 3 تا 4 روز بعد از جراحی، به حالتی بخوابید که سرتان بالاتر از بقیه بدن باشد. فراموش نکنید به مدت 3 هفته به پهلو نخوابید تا بینی تان تحت فشار قرار نگرفته و شکل آن تغییر نکند.
  • در روزهای اول غذاهایی بخورید که نیاز کمتری به تکان دادن دهان و آرواره داشته باشد. معمولاً تا 24 ساعت بعد از جراحی، آبمیوه و سوپ بهترین گزینه ها هستند.
  • گرمای زیاد باعث افزایش ورم بینی می شو،. از آن اجتناب کنید.
  • به آرامی کار کنید؛ اگر کارتان نیاز به خم شدن زیاد در طول روز دارد، آن را به تعویق بیاندازید.
  • کمتر بخندید و در زمان خندیدن، دهانتان را زیاد باز نکنید.
  • مراقب باشید سرما نخورید. سرما خوردن باعث اعمال فشار مستقیم بر روی بینی در موقع عطسه، سرفه و آبریزش بینی می شود. شما باید نسبت به به حداقل رساندن آسیب به بینی تازه جراحی شده تان، دقت زیادی داشته باشد.

هزینه عمل بینی گوشتی :

هزینه عمل زیبایی بینی گوشتی با توجه به نوع بینی متفاوت است و به صورت کلی هزینه عمل های بینی های بزرگ و گوشتی بیشتر است و به عواملی چون دستمزد جراح بینی ، وسایل مصرفی، داروهای مورد نیاز، دستمزد متخصص بی هوشی و تکنسین ها و پرستاران بستگی دارد.

همچنین هزینه جراحی های ترمیمی بینی نسبت به جراحی زیبایی بینی معمولی بیشتر است . برای اطلاع دقیق از قیمت عمل زیبایی بینی می توانید به جراح بینی مورد نظر خود مراجعه تا پس از معاینه دقیق از هزینه ها مطلع شوید

Call Now Button