عمل جراحی زیبایی بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی در تهران : هدف از انجام جراحی زیبایی بینی ، رفع ایرادات ظاهری بینی و خوش فرم تر شدن بینی است. هر فردی معیارها و تعریف های متفاوتی از زیبایی دارد به همین دلیل در جلسه مشاوره توقع خود از نتیجه جراحی بینی و فرم بینی را حتماً به جراح بینی بگویید.

برخی از بیماران توقعات عجیبی از فرم بینی دارند و دیدگاهشان نسبت به  نتیحه جراحی بینی باید اصلاح شود. فرم بینی در صورتی باعث افزایش زیبایی چهره می شود که متناسب با دیگر اجزای چهره باشد.

جراحی زیبایی بینی در تهرانقبل از عمل بینی

در ابتدا یک جراح بینی خوب و ایده آل را انتخاب کنید و تا زمان جراحی بینی ، نکاتی که باید رعایت کنید را از جراح بینی به طور کامل جویا شوید .

در این مقاله برخی از نکات رایج را ذکر کرده ایم :

 • انجام تمامی آزمایش های تجویز شده ، آزمایش ها برای مطلع شدن از وضعیت عمومی و سلامتی بیمار است به همین دلیل در انجام آزمایش ها کوتاهی نکنید.
 • حداقل 2 الی 3 هفته قبل از عمل زیبایی بینی ، مصرف سیگار و دخانیات را قطع کنید مدت ترک سیگار و انواع دخانیات هرچه بیشتر باشد بهتر است.
 • حداقل 2 الی 3 هقته پیش از رینوپلاستی ، از مصرف مسکن هایی چون بروفن و آسپیرین خودداری کنید.
 • مصرف آکوتان یا روآکوتان حداقل 6 ماه پیش از رینوپلاستی باید قطع شود.
 • ویتامین E ، امگا و داروهایی که حاوی سیر ، جنسینگ ، زنجبیل و غیره هستند و در کل موادی که باعث افزایش خون ریزی می شوند ، حداقل 2 الی 3  هفته قبل از جراحی بینی باید مصرف آن ها قطع شود.
 • قبل از عمل بینی باید ناشتا باشید به همین دلیل تا هشت ساعت قبل از عمل بینی از خوردن مواد غذایی و تنقلات پرهیز کنید.
 • شب قبل از جراحی بینی ، شام سبک میل نمایید.

جراحی زیبایی بینی با لیزر

جراح بینی هنگامی که بینی را جراحی می کند به طور همزمان بر روی تمامی بافت های بینی کنترل دارد و علاوه بر کنترل ساختار بینی ، وضعیت سلامتی بیمار را نیز چک می کند. به دلیل اینکه لیزر قابلیت و توانایی کنترل همزمان بافت ها را ندارد ، نمی توان جراحی بینی را توسط لیزر انجام داد. بنابراین جراحی بینی با لیزر انجام نمی شود و از جملاتی که جراحی بینی و لیزر را به یکدیگر مرتبط می کنند تنها برای تبلغیات استفاده می شود.

جراحی زیبایی بینی در تهران مراقبت های بعد از عمل بینی

 • حداقل تا 3 هفته از مصرف سیگار، الکل، مشروب و دخانیات دیگر خودداری کنید؛ زیرا این کار سبب خون رسانی بهتر به بافت های آسیب دیده می شود و بینی سریع تر بهبود می یابد.
 • بهتر است هیچ گونه فشاری به بینی وارد نشود به همین دلیل از فشار دادن، ضربه زدن و ماساژ دادن بینی خودداری کنید.
 • از غذاهایی چون سوپ، پوره، آش و دیگر غذاهای نرم که نیازی به جوییدن ندارند استفاده کنید.
 • برای شروع فعالیت های ورزشی با جراح بینی مشورت کنید ولی به طور معمول بعد از گذشت 3 الی 6 ماه، فرد قادر به انجام فعالیتهای ورزشی است.
 • حداقل تا دو روز از کمپرس یخ استفاده نمایید تا از شدت کبودی صورت کاسته شود و بتوانید افزایش آن را کنترل کنید.
 • به صورت مرتب داروهایی که جراح بینی برای شما تجویز نموده را استفاده کنید و طول درمان خود را به اتمام برسانید. در واقع نباید خودسرانه مصرف داروهای خود را قطع کنید. همچنین بدون مشورت با پزشک خود از هیچگونه داروی گیاهی یا شیمیایی استفاده نکنید.
 • نوشیدن آب کرفس و آب آناناس در بهبودی زخم ها و کاهش تورم و کبودی صورت موثر هستند.
 • حداقل تا یکماه طاقباز بخوابید و به سمت پهلو و روی شکم دراز نکشید.
 • از انجام کارهای سنگین خودداری نمایید. خصوصا اقداماتی که موجب افزایش ضربان قلب شما می شوند.
 • تا دو ماه استفاده از عینک ممنوع می باشد بنابراین بهتر است نسبت به تهیه لنز تماسی نرم اقدام کنید.
 • از لباس جلوباز و ترجیحا گشاد استفاده کنید تا به هنگام تعویض آن دچار مشکل نشوید.
 • توجه داشته باشید که گچ بینی خیس و مرطوب نشود بنابراین تا یک هفته از شستن صورت و استحمام خودداری نمایید.
 • تا مدتی رفتن به استخر، سونا و جکوزی ممنوع می باشد. زیرا کلر موجود در آب می تواند برای بینی ضرر داشته باشد.

قیمت جراحی زیبایی بینی در تهران

برای جراحی زیبایی بینی نمی توان هزینه ثابتی را اعلام کرد زیرا هر جراح بینی با توجه به میزان مهارت و موقعیت مکانی ، دستمزد متفاوتی را برای جراحی بینی دریافت می کند. جراحان بینی برای تعیین هزینه جراحی بینی اعلام می کنند که فرد در ابتدا باید معاینه شود زیرا نوع بینی بیمار و مشکلی که باید برطرف شود در تعیین هزینه تاثیرگذار است.

برای تعیین هزینه جراحی بینی بهتر است به جراح بینی مورد نظرتان مراجعه کنید ، برای مطلع شدن از هزینه حدودی رینوپلاستی می توانید با شماره های مطب تماس بگیرید یا به صفحه رسمی اینستاگرام مراجعه کنید.

جراحی زیبایی بینی در تهران اهداف جراحی بینی

به طور کلی جراحی بینی با دو هدف انجام می شود. در واقع طی جراحی بینی علاوه بر مشکلات ظاهری بینی ، ایرادات عملکردی آن نیز برطرف خواهد شد. مشکلات ظاهری بینی شامل نامتقارنی سوراخ ها ، بزرگ بودن بینی ، افتادگی نوک بینی ، وجود برآمدگی یا افتادگی در پل بینی و غیره می شود. مشکلات عملکردی بینی هم شامل انحراف و پولیپ می شود که در نهایت تنفس افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.

معمولا جراحی زیبایی و عملکردی بینی به صورت همزمان انجام می شود. لازم به ذکر است بیمه هزینه جراحی بینی درمانی را پرداخت می کند اما برای جراحی زیبایی بینی هیچ هزینه ای پرداخت نخواهد کرد.

انواع بینی

یکی از تاثیرگذار ترین عامل در نتیجه جراحی بینی ، نوع بینی و میزان ضخامت پوست آن است. در واقع بینی هایی که پوست باریکی دارند جزو بینی های استخوانی و بینی هایی که پوست ضخیمی دارند ، جزو بینی های گوشتی محسوب می شوند.

به دلیل نازک بودن پوست بینی استخوانی و همچنین برخورداری از استخوان محکم ، این نوع بینی ایده آل ترین نوع بینی بوده و در اغلب موارد و در صورت انتخاب جراح بینی خوب ، نتایج بسیار مطلوب و خوبی از عمل بینی کسب می کنند.

در مقابل به دلیل ضخیم بودن پوست بینی گوشتی تنها برای عمل طبیعی مناسب هستند و در صورت فانتزی یا نیمه فانتزی شدن بینی نتایج چندان خوبی برای آن ها کسب نمی شود.

انواع فرم های نهایی بینی

به طور کلی پس از به اتمام رسیدن جراحی ، فرم بینی ها به سه صورت در می آیند :

 • بینی طبیعی

بیشترین طرفداران بینی طبیعی را آقایان تشکیل داده اند. در واقع در جراحی بینی طبیعی ایرادات بینی اصلاح شده و پل بینی بدون قوس و صاف می باشد. همچنین نوک بینی سر بالا نیست و زاویه نوک بینی تا لب بین 90 الی 95 درجه می باشد.

 • بینی فانتزی

این مدل پرطرفدارترین فرم بینی در میان خانم هاست. در واقع بینی فانتزی همان بینی عروسکی می باشد که در آن نوک بینی سربالا بوده و قوس زیبایی در پل بینی ایجاد خواهد شد.

نکته قابل توجه در جراحی بینی فانتزی این است که تنها مختص بینی استخوانی می باشند.

 • بینی نیمه فانتزی

فرم بینی نیمه فانتزی حالتی مابین بینی فانتزی و طبیعی را دارد و بهتر است افرادی که دارای بینی استخوانی هستند آن ها را انجام دهند.

در واقع در بینی نیمه فانتزی پل بینی صاف بوده ولی در نوک بینی قوس ظریفی ایجاد خواهد شد.