جراحی ثانویه بینی

عمل جراحی ثانویه بینی

انجام عمل جراحی ترمیمی بینی در واقع یک جراحی بینی ثانویه می باشد که پس از انجام اولین و یا چندمین جراحی بینی در صورتی که نتایج به دست آمده مورد پسند و ایده آل نباشد صورت می گیرد و بینی به جراحی ثانویه بینی نیاز پیدا می کند .

جراحی ثانویه بینی

جراحـی ثانویه بینی چگونه عملی می باشد ؟

عمل ثانویه بینی به منظور بهبود پیدا کردن ظاهر و عملکرد بهتر بینی ای که در گذشته عمل جراحی بینی بر روی آن صورت گرفته است انجام می شود .

بیشتر افراد به دلیل عدم رضایت از ویژگی های ظاهری و یا مشکلات تنفسی که طی عمل قبلی به وجود آمده اقدام به انجام جراحی ثانویه بینی می کنند .

این عمل نسبت به عمل بینی اول و یا عمل های قبلی دارای پیچیدگی بیشتری است و دشوار می باشد لذا برای انجام جراحی ثانویه بینی حتما باید به یک پزشک ماهر و متخصص مراجعه نمود .

کاندیدای مناسب برای جراحـی ثانویه بینی

بیمارانی برای انجام جراحی ثانویه بینی مناسب اند که از نتیجه ی عمل و یا عمل هایی که قبلا انجام داده اند ناراضی اند . در ضمن زمان مناسب برای انجام این عمل حداقل یک سال پس از عمل جراحی اولیه می باشد .

دلایل لزوم انجام جراحـی ثانویه بینی

  • سر بینی غیر طبیعی و نامناسب باشد .
  • در صورتی که فاصله ی سوراخ های بینی زیاد باشد .
  • اندازه ی بینی مناسب نباشد .
  • بیمار از عمل اولیه خود رضایت نداشته باشد .
  • مشکلات تنفسی و خشکی بینی برای بیمار به وجود آمده باشد .
  • تیغه ی بینی دچار انحراف و کجی شده باشد .

جراحی ثانویه بینی

توصیه هایی در رابطه با عمل جراحـی ثانویه بینی

  • عمل ثانویه بینی با عمل های اولیه متفاوت است و انجام آن به توانایی و تخصص بالا برای شناخت پیچیدگی های بینی و اختلالات به وجود آمده نیاز دارد .
  • در صورتی جراحی اصلاحی برای تجدید ساختار بینی لازم می شود که برای بینی مشکلات جدی رخ داده باشد .
  • به منظور کسب نتایج ایده آل و افزایش رضایتمندی باید به دنبال یک جراح متخصص در این زمینه بود و همچنین بیمار نیز باید انتظارات واقع بینانه داشته باشد .
  • ممکن است برای برخی بیماران خطرات ناشی از جراحی ثانویه بینی از مزایای آن بیشتر باشد لذا این افراد باید از انجام عمل ثانویه بینی خودداری کنند .

جراح ترمیمی بینی

جراح بینی ای که برای جراحـی ثانویه بینی انتخاب می کند باید مهارت بالایی داشته باشد و بتواند مشکل بینی را به خوبی برطرف کند.

نحوه انجام جراحی بینی بستگی به جراح بینی دارد .

برخی اوقات مشکل بینی با یک روتوش ساده در مطب برطرف می شود و نیازی به انجام تغییرات در اتاق عمل نیست ولی گاهی مشکل بینی جراحی شده به گونه ای است که بیمار باید به طور مجدد جراحی شود .

افرادی که اقدام به جراحی ترمیمی بینی می کنند از نتیجه جراحی بینی قبلی خود راضی نبوده اند و اکثریت بیماران به دلیل نپسندین فرم بینی اقدام به جراحی مجدد بینی می کنند بنابراین جراح ترمیمی بینی باید بتواند به خوبی بینی را فرم دهد .

جراحی ثانویه بینی

هزینه جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی نیز مانند جراحی بینی اولیه هزینه ثابتی ندارد زیرا دستمزدی که جراحان بینی دریافت می کنند با یکدیگر متفاوت است .

به طور معمول قیمت جراحی ترمیمی بینی بالاتر از جراحی بینی اولیه می باشد زیرا ساختار بینی یک بار مورد جراحی قرار گرفته است و فرم دهی دوباره بینی دشوار تر است .

مشکلی که نیاز به بهبود دارد نیز در تعیین هزینه موثر است به همین دلیل توصیه می شود در ابتدا مشکل خود را به جراح بینی بگویید سپس از هزینه جراحی بینی ترمیمی مطلع شوید .

Call Now Button