جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی : همانطور که می دانید جراحی زیبایی بینی امروزه یکی از پر طرفدار ترین جراحی های زیبایی می باشد و طرفداران بسیاری را در خانم ها به خود اختصاص داده است، اما فرم نهایی و نوع جراحی بینی همواره یکی از دغدغه های افراد متقاضی جراحی بینی می باشد.

جراحی بینی نیمه فانتزی

انواع جراحی زیبایی بینی

 • جراحی بینی طبیعی : این نوع جراحی مناسب افرادیست که خواستار تغییرات چندانی در بینی خود نیستند و بیشتر در صدد برطرف کردن ایرادات بینی نظیر برداشتن قوز بینی هستند. در جراحی بینی طبیعی ، بینی قوسی ندارد و زاویه نوک بینی تا لب حدود 90 تا 100 درجه می باشد.
 • جراحی بینی فانتزی : در این نوع جراحی فاصله لب بالا تا نوک بینی بیشتر از بینی های طبیعی می باشد و قوس زیبایی در ناحیه پل بینی ایجاد خواهد شد. جراحی بینی فانتزی برای افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند مناسب است.
 • جراحی بینی نیمه فانتزی : جراحی بینی نیمه فانتزی حالتی بین بینی طبیعی و بینی فانتزی می باشد. گاهی افراد نه می خواهند بینی طبیعی و صافی داشته باشند و نه خواستار داشتن بینی فانتزی و عروسکی هستند، بنابراین جراحی بینی نیمه فانتزی بهترین گزینه برای این دسته از افراد می باشد. در این جراحی ، نوک بینی کمی سر بالا و قوس ناچیزی به روی پل بینی قرار دارد.

جراحی بینی نیمه فانتزی بیشتر مناسب افرادیست که دارای بینی استخوانی می باشند. افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند به دلیل داشتن پوست ضخیم ، هنر دست جراح قابل مشاهده نمی باشد.

لازم به ذکر است انتخاب جراح بینی با تجربه در کسب نتیجه مطلوب و ایده آل بسیار تاثیر گذار است، بنابراین برای انجام جراحی بینی نیمه فانتزی ، پس از مشاهده و بررسی نمونه کار های جراح بینی اقدام به جراحی نمایید.

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی به فاکتور های مختلفی چون دستمزد جراح و هزینه های جانبی و غیره بستگی دارد که در اولین جلسه مشاوره پس از معاینه مشخص خواهد شد.

اقدامات قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

 1. در صورتی که دارای سابقه بیماری خاصی هستید یا از حساسیت دارویی برخوردارید، حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 2. در روز مشاوره، درباره هر انتظاری که از عمل بینی دارید با جراح خود صحبت کنید.
 3. 24 ساعت قبل از جراحی بینی ، بیشتر از روز های قبل، از مایعات استفاده کنید.
 4. به مدت 8 ساعت قبل از عمل بینی ، از خوردن و آشامیدن خودداری کنید، چرا که لازم است معده حین جراحی خالی باشد.
 5. آزمایشات خواسته شده را انجام دهید و نتیجه را در اختیار پزشک بگذارید.
 6. در صورتی که قبل از عمل دارویی تجویز شد، به طور مرتب از آنها استفاده کنید.
 7. حداقل از دو هفته قبل از جراحی استفاده از دارو هایی چون آسپرین و پروفن ممنوع می باشد. چرا که با رقیق کردن خون، احتمال خون ریزی را افزایش خواهد داد.
 8. سیگار کشیدن نیز در اکسیژن رسانی به خون اختلال ایجاد خواهد کرد، بنابراین از دو هفته قبل از جراحی از استعمال دخانیات خودداری کنید.
 9. شب قبل از جراحی استحمام کنید چرا که ممکن است تا چند روز بعد از جراحی قادر به حمام رفتن نباشید.
 10. روز عمل به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور داشته باشید.
 11. خانم ها بدون آرایش و لاک به محل جراحی مراجعه کنند.
 12. صبح روز جراحی آقایان موظفند نسبت به اصلاح ریش و سبیل خود اقدام کنند.
 13. حداقل نیم ساعت قبل از زمان تعیین شده در محل جراحی حضور داشته باشید.
 14. روز عمل از لباس دکمه دار استفاده کنید تا به هنگام تعویض دچار مشکل نشوید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • بعد از جراحی به روی بینی گچ یا به عبارتی اسپلینت قرار دارد. توجه داشته باشید تا زمانی که گچ به روی بینی است، خیس یا مرطوب نشود. معمولا گچ بینی بعد از گذشت یک هفته توسط جراح برداشته می شود.
 • بعد از عمل بینی داشتن درد، تورم و کبودی طبیعی است و جای نگرانی ندارد و به مرور زمان برطرف خواهند شد. اما به منظور کاهش درد می توانید از دارو های مسکنی که پزشک تجویز نموده استفاده کنید.
 • توجه داشته باشید که خودسر دارویی نخورید.
 • همچنین تا آخر و به طور مرتب از دارو های تجویز شده استفاده کنید.
 • در هفته اول کاملا استراحت کنید و به هنگام دراز کشیدن با استفاده از دو یا سه بالش، سر خود را بالا تر از حد معمول قرار دهید.
 • از خوابیدن به پهلو و روی شکم خودداری کنید و به صورت طاقباز و رو به بالا به بخوابید.
 • از رفتن به محل های شلوغ و پر رفت و آمد که احتمال برخورد ضربه به بینی وجود دارد، خودداری کنید.
 • بعد از جراحی بینی رژیم غذایی خود را با مصرف مایعات و غذاهایی چون سوپ که نیاز به جویدن ندارند شروع کنید.
 • همچنین سدیم و ادویه های تند موجب افزایش تورم بینی خواهند شد؛ بنابراین در رژیم غذایی خود مصرف این مواد را به حداقل برسانید.
 • تا چند مدت رفتن به استخر، شنا کردن و شیرجه زدن ممنوع می باشد.
 • حداقل به مدت دو ماه استفاده از هرگونه عینک طبی و آفتابی ممنوع می باشد؛ در صورت لزوم می توانید از لنز های تماسی استفاده کنید.
 • به منظور کاهش تورم و کبودی، حداقل تا 24 ساعت از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • تا دو هفته بعد از عمل بینی از استعمال دخانیات و مصرف هرگونه مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • حداقل تا یک هفته بعد از جراحی از فین کردن خودداری کنید.

ادامه مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • برای شستشوی دندان ها، از مسواک بسیار نرم استفاده کنید.
 • از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید.
 • تا جای ممکن در معرض تابش مستقیم آفتاب و حرارت قرار نگیرید.
 • به هنگام عطسه و سرفه به منظور جلوگیری از فشار وارد شدن به بینی، دهان خود را کاملا باز کنید.
 • در روز های ابتدایی از فین شدید، خندیدن و حرف زدن بیش از حد خودداری کنید.
 • برای شستشوی بینی از سرم های تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید.
 • مصرف آب کرفس می تواند به کاهش تورم بینی شما کمک کند. در صورتی که به تنهایی قادر به نوشیدن آب کرفس نیستید می توانید از مخلوط آب کرفس و آب هویج استفاده کنید.

جراحی بینی نیمه فانتزی

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی به دو صورت باز و بسته انجام خواهد شد. تفاوت این روش ها در محلیست که برش ها در آن نواحی ایجاد می شوند.

 • جراحی بینی به روش باز

در جراحی بینی باز برش ها در تیغه میان دو سوراخ بینی که به آن کلوملا نیز گفته می شود، ایجاد می شوند و پس از جدا شدن پوست از ساختار بینی، تغییرات اعمال خواهد شد.

در این روش جراح بینی اشراف کاملی به ساختمان بینی دارد، به همین دلیل احتمال بروز نامتقارنی در بینی بسیار کم است. این روش معمولا اولویت اول جراحان بینی است.

 • جراحی بینی به روش بسته

در جراحی بینی بسته برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد خواهند شد. این روش بیشتر مناسب افرادیست که دارای ایراد خاصی خصوصا در ناحیه نوک بینی نیستند. در این روش به دلیل محدودیت دیدی که برای جراح به وجود می آید، اولویت دوم جراحان است . البته در مقابل به دلیل اینکه به پوست آسیب چندانی وارد نمی شود، دوره نقاهت و بهبودی کوتاه تری دارد و تورم و کبودی بینی به نسبت جراحی بینی باز کمتر است.

انواع بینی

مهم ترین فاکتور در نتیجه نهایی جراحی بینی میزان ضخامت پوست است، که این امر بینی ها را به دو دسته بینی استخوانی و گوشتی تقسیم بندی کرده.

در بینی های استخوانی ، پوست نازک و استخوان بینی محکم است اما پوست بینی های گوشتی به نسبت بینی استخوانی از ضخامت بیشتری برخوردار است و غضروف آنها ضعیف تر می باشد.

یکی دیگر از تفاوت های بینی استخوانی و گوشتی در این است که بینی های استخوانی مناسب برای انجام هر نوع جراحی هستند، اما افرادی که دارای بینی گوشتی هستند تنها مناسب برای انجام جراحی بینی طبیعی می باشند.

افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند همواره نگران برگشت پذیری بینی خود می باشند، این در حالیست که امروزه با پیشرفت تکنولوژی با گرافت گذاری و تقویت غضروف از برگشت پذیری و افتادگی نوک بینی جلوگیری خواهد شد.

به طور کلی بینی های استخوانی ایده آل ترین بینی برای جراحی زیبایی بینی هستند.

Call Now Button