جراحی بینی غضروفی

جراحی بینی غضروفی

بینی از سه قسمت مختلف : استخوان ، غضروف و پوست پوشاننده تشکیل شده است. اصطلاحاتی نظیر بینی غضروفی یا استخوانی و یا گوشتی که افراد بین خودشان استفاده می کنند ، اشتباه است و پایه علمی ندارد.

نوع جنس پوست در جراحی زیبایی بینی فاکتور مهمی است. اگر پوست فرد ضخیم و کلفت باشد به دلیل اینکه غضروف ها تحت فشار زیادی قرارمی گیرند ، نازک و ضعیف می گردند. ولی اگر پوست بیمار نازک باشد بایست تحت جراحی بینی غضروفی قرار گیرد. در  این نوع بینی دیگر غضروف ها مجبور نیستند وزن زیادی را متحمل شوند و خاصیت ارتجاعی در این دسته از بینی ها محفوظ می ماند.

جراحی بینی غضروفی بینی

تفاوت بینی غضروفی و گوشتی :

در نیمه پایینی بینی های غضروفی ، به دلیل نازکی پوست ، غضروف های محکمی وجود دارند. این امر سبب می شود افتادگی در نوک بینی کاهش یابد. ولی در بینی های گوشتی افتادگی در سر بینی زیاد به چشم می خورد.

مزایای جراحی بینی غضروفی :

  • نتیجه جراحی بینی غضروفی به دلیل آنکه ضخامت پوست نرمال است از جراحی بینی گوشتی بهتر خواهد بود.
  • اگر سایز بینی بیماربه میزان زیاد کم شود ، مشکلی ایجاد نمی گردد. کوچک کردن دیگر بینی ها محدودیت خواهند داشت و بیش از حد مجاز نمی توان روی آن مانور داد.
  • تورم بینی دراین نوع از جراحی کمتر خواهد بود.
  • زمان جا افتادن بینی غضروفی از دیگر بینی ها کمتر خواهد بود.

در جراحی بینی غضروفی ، جراح باید دقت زیادی به خرج دهد زیرا :

پوست بیمار نازک است و کوچک ترین و جزئی ترین مشکلات ساختمان های غضروفی ، بعد از عمل به راحتی مشخص و قابل لمس خواهند بود. این موضوع در نتیجه عمل تاثیر منفی خواهد گذاشت.  به طور مثال اگر لبه های استخوانی بینی چنانچه از قبل شکسته شده باشد ، مشخص می شود. به همین دلیل است که برخی از جراحان ، جراحی بینی غضروفی را مشکل ترمی دانند.

انتخاب جراح ماهرو متخصص نقش بسیار مهمی در نتیجه عمل شما خواهد داشت. جراحانی که مهارت ویژه ای در زمینه تخصص خود داشته باشند می توانند شما را در رسیدن به نتیجه مطلوب نزدیک کنند. حال ممکن است تحت جراحی بینی غضروفی قرار بگیرید یا جراحی بینی گوشتی.

 

 

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

One thought on “جراحی بینی غضروفی

  1. کیان - اکتبر 21, 2018 در 7:06 ق.ظ

    با سلام ممنون از سایت خوب شما

    پاسخ

پاسخ

3 × یک =

Call Now Button