09 ژانویه

جراحی بینی شکسته

جراحی بینی شکسته

جراحی بینی شکسته : شکستگی بینی شایع ترین آسیب استخوانی در صورت محسوب می شود . شکستگی در بینی مردان نسبت به زنان بیشتر رخ می دهد و نسبت آن حدودا 2 به 1 در مرد و زن است و در سنین 15 تا 30 سالگی بیشتر ایجاد می شود .

در بیماران جوان تر آسیب وارد شده بیشتر باعث جابجایی و شکستگی قطعات بزرگتر استخوان بینی می شود اما افراد مسن تر که دارای استخوان های شکننده ای می باشند بیشتر دچار خردشدگی استخوان می شوند .

زمانی که استحکام بینی از دست برود ممکن است تغییرات نامطلوبی در ظاهر و عملکرد بینی به وجود آید ، بنابراین جراح بینی بنابر ماهیت و وسعت آسیب ، درمان خاصی را در نظر می گیرد .

بیشتر شکستگی های بینی در منطقه ی تبدیل قطعه ی نازک انتهایی به قطعه ی ضخیم ابتدایی در 3/1 تا نیمه ی استخوان بینی ایجاد می گردد .

جراحی بینی شکسته راه حلی برای درمان این بینی ها توسط جراح بینی می باشد .

جراحی بینی شکسته

شکستگی های بینی به دو قسم اند :

  • انواع کناری : که در اثر نیرو ی وارد شده به کنار بینی حاصل می شوند و باعث فرو رفتگی یک سمت بینی و بر آمدگی سمت دیگر بینی می شود .

این نوع شکستگی بینی شایع تر است .

  • انواع قدامی یا روبرو : در این حالت آسیب از سمت بالا به صورت و بینی وارد می شود . این نوع شکستگی شایع نمی باشد و معمولا به نیرویی با انرژی بالا احتیاج دارد .

در این حالت پل بینی فرو رفته می شود و تغییر شکل ظاهری مشخصی را ایجاد می کند .

روش جراحی بینی شکسته

به منظور درمان شکستگی های بینی از جا انداختن بینی استفاده می شود که به صورت سرپایی قابل انجام است .

جراحی بینی شکسته نیز در صورتی که آسیب وارد شده سطحی باشد تحت بی حسی موضعی و در مطب انجام می شود .

برای جا اندازی بینی به روش باز پس از بلند کردن پوست ، قطعات شکسته شده جابجا می شوند  و در محل مناسب جایگذاری شده و ثابت می شوند .

جراحی بینی شکسته

هزینه عمل بینی شکسته چقدر است ؟

مباحث مالی برای انجام هر جراحی زیبایی یا درمانی مهم هستند و یکی از رایج ترین سوالات بیماران در ارتباط با مبلغی است که نیاز است پرداخت کنند.

هزینه جراحی بینی شکسته با توجه به میزان شکستگی و نوع شکستگی بینی تعیین می شود به همین دلیل نیاز است که بینی بیمار معاینه شود تا جراح بینی بتواند هزینه دقیق درمان بینی شکسته را تعیین کند.

هزینه های بیمارستان و روش جا انداختن و ترمیم استخوان های بینی نیز از عوامل موثر در تعیین هزینه هستند که پس از بررسی میزان شکستگی بینی مشخص می شوند.

در نتیجه برای تعیین هزینه نهایی ، بیمار نیاز به معاینه شدن توسط جراح بینی دارد.

بسیاری از بیماران سوال می کنند که بیمه هزینه ای بابت عمل بینی شکسته پرداخت می کند یا خود فرد باید تمام هزینه را پرداخت کند؟

قوانینی که شرکت های بیمه برای پرداخت هزینه جراحی دارند با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل بهتر است به شرکت طرف قراداد بیمه خود مراجعه کنید و در ارتباط با پرداخت هزینه ها سوالات خود را بپرسید.

در صورتی که شکستگی بینی منجربه بروز مشکلات تنفسی شده باشد نیاز به جراحی درمانی و جراحی زیبایی بینی به طور همزمان دارد و ممکن است بخشی از هزینه را بیمه پرداخت کند.

 

 

دکتر محمدرضا سماواتی فرد – متخصص گوش و حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت

( تزریق بوتاکس , جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

 

درباره نویسنده

نظرات بسته شده است.

Call Now Button