24 دسامبر

جراحی بینی در دوران بارداری

جراحی بینی در دوران بارداری

جراحی بینی در دوران بارداری : جراحی بینی از پرطرفدار ترین و شایع ترین جراحی های پلاستیک به شمار می آید . افرادی که قصد انجام عمل جراحی بینی دارند عموما به دو گروه تقسیم می شوند . گروه اول افرادی که دچار مشکل در بافت بینی و راه های تنفسی خود می باشند لذا به انجام جراحی بینی نیاز دارند و گروه دوم افرادی که دچار مشکلات در بافت بینی خود نیستند و صرفا به منظور ایجاد زیبایی بیشتر اقدام به انجام جراحی بینی می کنند .

به علت استقبال بیشتر خانم ها برای انجام عمل جراحی بینی معمولا سوال هایی برای آن ها پیش می آید . یکی از این سوال ها که در بین خانم ها متاهل پیش می آید این است که جراحی بینی در دوران بارداری امکان پذیر است یا خیر .

جراحی بینی در دوران بارداری

در جواب این سوال باید گفت که در دوران بارداری به منظور جلوگیری از عوارض جراحی انجام هرگونه اعمال جراحی ممنوع است و جراحی بینی نیز از آن مستثنی نیست . به طور معمول دارو هایی که برای بیهوشی استفاده می شود و پانسمانی که پس از عمل مورد استفاده قرار می گیرد موجب نرسیدن اکسیژن کافی به جنین می شود .

توصیه می گردد که عمل جراحی بینی 6 ماه تا یک سال بعد از دوران بارداری انجام شود زیرا در صورتی که قبل از دوران بارداری عمل جراحی انجام دهند به دلیل نزدیکی به زمان بارداری تورم بارداری نیز به تورم ناشی از عمل جراحی اضافه می شود و بینی بیش از حد بزرگ به نظر خواهد آمد و همچنین علاوه بر زیبایی بیمار دچار مشکلات تنفسی می گردد .

در ضمن اگر فردی پس از دوران بارداری و دوران شیردهی عمل جراحی بینی انجام دهد باید تا 48 ساعت از شیر دادن به نوزاد خودداری کند تا اثر دارو های مصرف شده و استرس ها از وی خارج گردد .

 

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت (جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی )

درباره نویسنده

دکتر محمد رضا سماواتی فرد
دکتر محمد رضا سماواتی فرد فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس (ورودی سال 78) شروع دوره تخصصی (رزیدنتی) دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 87 رزیدنت برتز دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 90 نفر چهارم بورد کشوری در سال 91 در رشته گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن. جراحی بینی | جراح بینی تهران | جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

پاسخ

چهارده − هفت =