جراحی بینی در افراد سیگاری

جراحی بینی در افراد سیگاری :

افراد سیگاری و کسانی که دخانیات مصرف می کنند ، باید این را در نظر داشته باشند ، استفاده ازاین مواد نتیجه ی جراحی را تحت تاثیر قرار می دهد و بهبود و ترمیم را کند ، می کند . جراحی بینی در افراد سیگاری دارای نکاتی است ، که دانستن آن به این افراد کمک خواهد کرد ، تا از باید ها و نباید های قبل و بعد از عمل آگاه شوند .

جراحی بینی در افراد سیگاری

همان طور که در مطلب بالا گفتیم ، سیگار به دلیل داشتن نیکوتین مصرف آن روند بهبود را به تاخیر می اندازد ، میزان عفونت را بالا برده و عارضه های بی هوشی را بالا می برد .

به افرادی که دخانیات و سیگار مصرف می کنند توصیه می شود ، قبل از جراحی بینی حداقل دو تا چهار هفته مصرف آن را قطع کنند . برای آن که عملی رضایت بخش داشته باشید رعایت به این نکات را جدی بگیرید .

چسب های نیکوتین و سیگار به دلیل داشتن نیکوتین موجب کند شدن روند بهبود و تسریع آن می شود .

با کشیدن سیگار شما باعث مختل شدن دیواره ی عروقی خون می شوید ، به طور ساده می توانیم بگوییم باعث تنگ شدن رگ ها می شوید که به دنبال آن سکته ی قلبی وجود دارد .

جراحی بینی در افراد سیگاری :

در افراد سیگاری خون رسانی ضعیف بوده و همین امر باعث دیرتر شروع شدن روند ترمیم و کند پیش رفتن آن می شود .

باید بدانید ، اختلال در خواب و طولانی شدن بهبود بخیه از اثرات ضعف خون رسانی است .

یکی از عامل هایی که باعث مختل شدن عروق ، به خصوص عروق کوچک پوستی و در نتیجه پایین آمدن کیفیت عمل می شود استفاده از سیگار است .

توجه داشته باشید قبل از عمل بینی باید ناشتا باشید ، دو هفته قبل از جراحی و دو هفته پس از جراحی آسپرین مصرف نکنید ، آزمایشاتی که به دستور پزشک تجویز می شود را حتما ، انجام دهید ، برای آن که در هنگام بی هوشی دچار مشکل نشوید توصیه می شود 8 ساعت قبل از عمل چیزی نخورید .

نکته ی طلایی جراحی بینی در افراد سیگاری

سیگار اکسیژن خون را پایین می آورد و احتمال مشکل تنفسی در حین عمل را بالا می برد به همین دلیل پیشنهاد می کنیم به نکاتی که ذکر کردیم عمل کنید .

 

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

پاسخ

سیزده + هفت =

Call Now Button