آیا ساکن شهر تهران هستید و دوست دارید بینی خود را عمل کنید ؟ به دنبال این هستید که برای جراحی بینی تهران چه کار های را انجام دهید ؟ به چه پزشکی مراجعه کنید ؟ ما در این مقاله از سایت دکتر محمدرضا سماواتی فرد ، بهترین جراح بینی تهران قصد داریم به شما صفر تا صد عمل بینی در تهران را بگویم ، از زمانی که تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرید تا زمانی که به طور کامل بهبود پیدا کرده اید . با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در رابطه با رینوپلاستی به دست آورید.

 

جراحی بینی تهران

 

ابتدا قبل از شروع کردن مبحث جراحی بینی تهران بهتر است اطلاعات کوتاهی درباره ی تمام جراحی ها ، چه عمل های درمانی چه عمل های زیبایی و پلاستیک در اختیار شما قرار گرفته شود . باید توجه داشت که جراحی زیبایی بینی در مردان با بانوان کمی تفاوت دارد و جراح دماغ باید این تفاوت ها اهمیت دهد . معیارهای زیبایی در بانوان تفاوت دارد و بیشتر خواستار مدل بینی فانتزی هستند . همچنین معیارهای زیبایی در آقایان موجب می شود تا آن ها به مدل بینی طبیعی علاقه بیشتری نشان دهند.

نکته ایی که تمام افراد می بایست به آن توجه کنند این است که قبل از انجام عمل بینی یک جلسه ی مشاوره رفته و یا در سایت های معتبر اطلاعات لازم و ضروری از جمله اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی و یا مراقبت های پس از عمل بینی را به دست آورند . این امر سبب کاهش خطرات و آسیب های احتمالی حین یا پس از عمل کردن بینی می شود و در نتیجه با کم کردن این آسیب ها شما می توانید بهترین نتیجه را مشاهده کنید.

همه ی ما می دانیم امروزه بهترین عمل ها در تهران به وسیله ی بهترین متخصصان و جراحان انجام می شود ، متقاضیان جراحی های پلاستیک از قبیل جراحی بینی می توانند به راحتی به متخصصان این علم در تهران مراجعه کنند . دکتر محمدرضا سماواتی فرد ، متخصص گوش ، حلق و بینی،  جراح زیبایی بینی و صورت ، یکی از بهترین عضوهای انجمن جراحان پلاستیک در تهران شناخته شده اند.

 

جراحی بینی تهران

 

عمل جراحی زیبایی بینی :

یکی از رایج ترین و شایع ترین عمل های جراحی پلاستیک ، عمل زیبایی بینی است . این عمل اگر چه با هدف زیبایی و داشتن ظاهری متناسب در میان مردم باب شده ، ولی در صورتی که عمل دماغ با همراهی و مشاور یک پزشک و جراح ماهر و با تجربه انجام نشود می تواند بسیاری از عارضه ها و اختلالات موجود در بینی شامل افتادگی نوک بینی پس از جراحی ، نا متقارن شدن حفره های بینی ، و همچنین دیگر اختلالات شایع بینی  را با خود به همراه داشته باشد . به همین منظور اگر تصمیم به عمل جراحی زیبایی بینی گرفته اید و می خواهید تغییر اساسی در ظاهر خود ایجاد کنید پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی توصیه های زیر را جدی بگیرید و به آن عمل کنید.

 • رفتن به مشاوره قبل از جراحی بینی تهران
 • رسیدن به سن مناسب برای این عمل
 • چک کردن وضعیت بدن از لحاظ روحی روانی و در جریان قرار دادن پزشک در خصوص هر بیماری که در شما وجود دارد.

عمل بینی استخوانی

با توجه به اینکه بینی های استخوانی ، استخوان و غضروف بیشتری دارند برای مدل های بینی فانتزی یا بینی عروسکی مناسب تر خواهند بود.

عمل زیبایی بینی گوشتی

با توجه به اینکه بینی گوشتی ، گوشت و پوست بیشتری به نسبت غضروف دارد برای مدل بینی طبیعی بهتر خواهد بود. تفاوتی که این دو جراحی زیبایی بینی با هم دارند در دوره نقاهت است ؛ زیرا بینی های گوشتی به زمان بیشتری برای رفع ورم بینی نیاز دارند . بنابراین نتیجه نهایی عمل زیبایی بینی در بینی های استخوانی کمی زودتر مشاهده می شود و برای مشاهده نتیجه نهایی جراحی بینی تهران  باید کمی صبور باشید.

برای آشنایی بیشتر با این نوع بینی ها توصیه می کنیم مقالات تهیه شده در سایت را مطالعه فرمایید.

 

 

انواع مدل عمل بینی

یکی از مهم ترین موارد در فرایند جراحی بینی تهران ، انتخاب مدل بینی مطابق با سلیقه و زیبایی چهره بیمار می باشد . پزشک با در نظر گرفتن تمامی ویژگی های بینی متقاضی ، سایر ویژگی های صورت ، تناسب بینی با اجزای چهره و غیره بهترین و مناسب ترین مدل را برای انجام عمل زیبایی بینی بیمار خود پیشنهاد می دهد.

مدل طبیعی

همانطور که از نامش پیداست یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین مدل ها در میان خانم ها و آقایان مدل طبیعی می باشد . این مدل با هدف برطرف کردن ایرادات ظاهری و فانکشنال بینی انجام شده و مهم ترین فاکتور آن خلق بینی در هارمونی با سایر بخش های چهره می باشد . به طور کلی آثاری از تحت عمل قرار گرفتن در نتایج آن وجود نداشته باشد و گویی بیمار از همان ابتدا با چنین بینی به دنیا آمده است . از دیگر خصوصیات این مدل بینی می توان به صاف بودن پل بینی ، وجود زاویه 90 تا 100 درجه میان لب و بینی و متقارن بودن سوراخ های بینی اشاره کرد.

مدل فانتزی یا عروسکی

مدل عروسکی دارای مشخصه های همچون قوس زیاد ، سربالا بودن نوک بینی ، کوچک بودن بینی و غیره می باشد . این مدل به دلیل ظرافتی که دارد در میان خانم ها رایج تر بوده اما امروزه اقایان نیز متقاضی انجام آن هستند . البته لازم به ذکر است که اجرای آن بر روی بینی های گوشتی به دلیل بالا بودن میزان تغییرات به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

مدل نیمه فانتزی

یکی از محبوب ترین مدل های بینی در میان خانم ها مدل نیمه فانتزی است که تا حدودی هم از خصوصیات بینی فانتزی و هم طبیعی برخوردار است  . در این مدل قوس روی پل بینی در مقایسه با مدل فانتزی کمتر بوده ، سوراخ های بینی اندکی بازتر از مدل فانتزی بوده و زاویه میان لب و بینی کمی بیشتر از مدل طبیعی می باشد.

 

جراحی بینی تهران

 

چه کسانی به سراغ جراحی بینی می روند؟

در کل باید گفت که بسیاری از اشخاصی که داوطلب عمل زیبایی بینی هستند ، با ظاهر بینی خود مشکل دارند و مایلند بینی شان را نسبت به ابعاد چهره خود ، اصلاح کنند . درصد کمی از داوطلبان رینوپلاستی هستند که طی ناراحتی های ساختاری ، بینی آسیب دیده ای دارند . نامزدهای نرمال این پروسیجر در سلامت عمومی قرار داشته و خطرات مربوط به عمل زیبایی بینی را درک می کنند . همچنین این افراد باید از نتیجه جراحی ، انتظارات واقع بینانه ای داشته باشند.

بهترین سن عمل بینی

شاید با خود فکر کنید که انجام رینوپلاستی محدودیت سنی نداشته و می توانید در هر زمان کاندید خوبی برای انجام این متد زیبایی باشید اما اینطور نیست . البته باید بدانید که در این پروسه خبری از محدودیت های اذیت کننده زیادی در رابطه با سن وجود ندارد و تمام افراد در بازه سنی 18 تا 45 سال می توانند گزینه مناسبی برای انجام این متد زیبایی باشند ؛ اما دلیل وجود این بازه زمانی چیست ؟ تمامی افراد خواهان داشتن نتایج ایده آل در پروسیجر می باشند ، حال اگر به سن مناسب برای انجام جراحی ، دقت عمل لازم را نداشته باشید ، ممکن است نتایج حاصل دور از تجسم ذهنی شما شود . در ادامه می خواهیم جراحی بینی در سنین بالا و پایین را با یکدیگر مقایسه کنیم:

نوجوانانی که در انجام این پروسه زیبایی عجول هستند باید انتظارات معقولانه و منطقی از نتایج حاصل از عمل داشته باشند ؛ زیرا جراحی تنها شکل ظاهری آن ها را دستخوش تغییراتی می کند و در شخصیت آن ها تاثیر گذار نمی باشد . علاوه بر این به دلیل اینکه رشد فیزیکی نوجوانان بعد از 18 سالگی و با گذر از سن بلوغ تکمیل می شود ، جراحی زود هنگام می تواند فرآیند رشد چهره را با اختلال مواجه کند ؛ اما در سنین بالا موضوع اندکی متفاوت خواهد بود ؛ زیرا فرد آگاهی کافی را در انجام جراحی داشته و با دید منطقی قدم در این مسیر زیبایی نهاده است . تنها موضوع حائز اهمیت این است که بدن افراد در سنین بالا برای بهبود زخم ها ، به زمان بیشتری نسبت به جوانان نیاز دارد و ترمیم بافت به آسانی انجام نخواهد شد . تمام این موارد شما را از مزیت های انجام به موضع رینوپلاستی اگاه می کند پس برای اقدام به موقع هر چه سریع تر دست به عمل بزنید .

اهداف جراحی بینی

عمل زیبایی بینی باعث تغییر شکل ، اندازه و ظاهر بینی می شود . موارد زیر نیز اهداف حاصل از این پروسیجر بوده که عبارت است از :

 • باریک کردن استخوان بینی
 • تنگ و یا گشاد کردن سوراخ بینی
 • اصلاح کجی بینی
 •  تغییر در نوک بینی
 • ایجاد زاویه مناسب میان بینی و لب بالا
 • برش های ایجاد شده در تغییر شکل بینی در اغلب موارد ، داخل بینی پنهان می شود و یا به صورت ظریف و غیر قابل تشخیص در ظاهر بینی نمایان می شود . از این رو هدف کلی بهبود در ظاهر طبیعی بینی مطابق با دیگر اجزای چهره می باشد.

مشاوره اولیه

مشاوره اولیه در واقع مسیر ارتباطی بین بیمار و پزشک را گسترش می دهد و پروسه برنامه ریزی درمان را آغاز می کند . در این جلسه ، بیش از هر چیزی ، پزشک انتظارات بیمار را از نتیجه جراحی بررسی می کند . از او در خصوص وضعیت سلامتی و داروهای مصرفی سوال می کند و نسبت به میزان تغییرات و تجربه خود ، هزینه جراحی بینی را اعلام می کند.

جراحی بینی و بارداری

به طور کلی باید بگوییم که به هیچ وجه این پروسیجر در دوره بارداری توصیه نمی شود ؛ زیرا برای انجام جراحی بینی شخص به بیهوشی نیاز دارد . از این رو مصرف  قرص و دارو پس از جراحی بینی بر جنین تاثیر منفی می گذارد . به همین جهت پیش از رینوپلاستی برای تمام خانم های متاهل تست حاملگی تجویز می شود که در صورتی که مثبت شد و فرد باردار بود به ایشان اجازه عمل داده نمی شود . در رابطه با جراحی بینی و بارداری باید گفت برای بانوانی که می خواهند حامله شوند ؛ اما پیش از آن اقدام به انجام رینوپلاستی می کنند این سوال مطرح می شود که آیا ورم حاصل از بارداری می تواند تاثیری بر فرم و شکل بینی جراحی شده بگذارد یا خیر ؟ در جواب به این سوال باید بگوییم که این التهاب نمی تواند هیچ گونه آسیبی به فرم بینی بیمار بزند ؛ زیرا بینی فرم جدید خود را تا سالیان سال حفظ می کند.

اغلب مادران با گذشت دو ماه بعد از فرزند دار شدن ، اقدام به جراحی بینی می کنند و از آنجایی که به نوزاد خود شیر می دهند ، یکی دیگر از نگرانی هایشان تاثیر بد مصرف داروها و داروی بیهوشی حین عمل بر شیردهی به نوزاد می باشد . از این رو باید بگوییم که تا 24 ساعت بعد از عمل ، با مصرف فراوان مایعات ، این دارو به طور کامل از بدن خارج می شود و در این مدت زمان می توانید شیردهی را قطع کرده و برای کودک خود از قبل شیر ذخیره کنید . از دیگر مواردی که خانم ها درباره آن سوالات بسیاری را می پرسند ، افتادگی بینی عمل شده پس از زایمان می باشد ، باید این نکته را متذکر شویم که این عارضه به هیچ وجه امکان پذیر نیست.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی

 • همانگونه که گفتیم مهم ترین اقدامی که افراد می بایست قبل از جراحی کردن بینی انجام دهند انتخاب یک جراح بینی مجرب و ماهر در منطقه خودشان می باشد . به طور مثال اگر فردی قصد انجام جراحی بینی تهران را دارد، برای دستیابی به بهترین نتیجه از عمل کردن بینی و کاهش احتمال بروز عوارض ناشی از آن ، می بایست بهترین جراح بینی در تهران را انتخاب نماید.
 • پس از اینکه بهترین جراح دماغ  را انتخاب نمودید ، در رابطه با انتظارات خود از جراحی زیبایی بینی با جراح بینی خود صحبت نمایید.
 • آزمایشات و عکسبرداری هایی را که دکتر پلاستیک بینی برای انجام بررسی ها و معاینات لازم برای تان تجویز می نمایند را حتماً انجام دهید.
 • لازم است تا در رابطه با سوابق بیماری خود ، مصرف داروهای خاص و داشتن حساسیت های دارویی با جراح بینی خود صحبت کنید.
 • از مصرف مشروبات الکلی و استعمال سیگار و قلیان به مدت 14 روز پرهیز نمایید.

مراقبت های بعد از رینوپلاستی

 1. پس از جراحی کردن بینی به دلیل تغییراتی که در ساختمان بینی ایجاد شده است ، مقداری ورم و کبودی در بینی ایجاد می گردد.
 2. گریه کردن و خندیدن شدید ، مصرف غذاهای پرادویه و شور موجب تشدید ورم بینی می شوند از انجام و مصرف آن ها خودداری کنید.
 3. دو بالشت در هنگام استراحت در زیر سر خود قرار دهید.
 4. فین نکنید.
 5. بهترین دکتر جراحی بینی تهران توصیه می کند ، اگر دچار درد شدید، از مسکن هایی که برای تان تجویز شده است استفاده کنید.
 6. استفاده از چسب بینی در مدت زمان تعیین شده توسط جراح رینوپلاستی ضروری می باشد.
 7. داروهای تجویز شده را به طور کامل و سروقت مصرف نمایید.
 8. در 3 روز ابتدایی از کمپرس سرد و در 3 روز بعدی از کمپرس گرم استفاده کنید.
 9. از استعمال دخانیات به مدت 2 هفته پرهیز کنید.

 

جراحی بینی تهران

 

هزینه جراحی بینی تهران

هزینه جراحی دماغ بستگی به جراح بینی مورد نظرتان دارد ؛ زیرا دستمزد جراح رینوپلاستی  ، روش جراحی  ، نوع بینی نیز بر روی هزینه ها تاثیر دارد . البته برخی از جراحان بینی با توجه به نوع بینی و روش جراحی کردن آن هزینه های متغیری دارند و برخی دیگر هزینه ثابتی برای عمل زیبایی بینی خود دارند.

جراحی ترمیمی بینی به نسب جراحی اولیه دماغ کمی هزینه بیشتری دارد . در انتخاب جراح بینی بسیار دقت کنید زیرا مهارت جراح بینی مهم ترین عامل ایجاد عوارض جراحی زیبایی بینی یا عدم بروز عوارض آن است . همچنین مهارت دکتر پلاستیک بینی موجب می شود تا فرم بینی بعد از عمل زیبایی بینی به بهترین نحو ممکن باشد و موجب افزایش اعتماد بنفس بیمار و زیبایی او شود. لازم به ذکر است رعایت مراقبت های بعداز عمل کردن بینی موجب می شود تا فرم بینی تحت تاثیر قرار نگیرد و نتیجه همانی شود که انتظار می رود.

 

 

انتخاب جراح بینی خوب

از آنجایی که امروزه متقاضیان جراحی زیبایی بینی همواره رو به افزایش هستند ، تعداد جراحان بینی نیز بیشتر شده ؛ از این رو افراد باید با دقت بیشتری دکتر بینی خود را انتخاب کنند . در واقع این انتخاب در نتیجه نهایی عمل بسیار موثر بوده و هر چه مهارت و تجربه جراح رینوپلاستی بیشتر باشد ، نتایج مطلوب تر و بهتری حاصل خواهد شد ؛ بنابراین توصیه می شود برای انجام جراحی بینی تهران اصلا عجله نکنید و به خوبی برای این کار وقت بگذارید.

نحوه انتخاب بهترین دکتر بینی تهران

 1. در اولین قدم می توانید به موتور های جستجو سر زده و تعدادی از جراحان بینی را که بازخورد های بهتری داشته اند لیست کنید.
 2. پس از انتخاب دکتر پلاستیک بینی خود حتما به بررسی کلینیک یا بیمارستانی که جراحی در آن صورت می گیرد بپردازید و میزان امکانات و کادر درمانی آن جا را بسنجید.
 3. برای انتخاب دکتر دماغ خود حتما به مشاهده نمونه کار های ایشان بپردازید. این کار به شما در سنجش میزان مهارت پزشک کمک می کند. بدین منظور می توانید به گالری تصاویر سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه فرمایید . همچنین با حضور در مطب با بیماران قبلی که مدتی است از عمل جراحی بینی تهران آن ها می گذرد هم صحبت شوید و از آن ها در رابطه با میزان رضایت شان از نتیجه عمل بپرسید.
 4. علاوه بر موارد ذکر شده ، برای انتخاب جراح بینی می توانید از دوستان و اطرافیان خود که قبلا اقدام به جراحی کردن دماغ نموده اند و در این زمینه تجربه دارند نیز راهنمایی بخواهید.

 

 جراحی بینی تهران

 

ویژگی های جراح بینی خوب

 • یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین جراح بینی تهران این است که وجدان کاری داشته و بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود جراحی بینی  را انجام می دهد . در واقع در رابطه با نتیجه نهایی عمل بینی صادقانه با بیمار خود صحبت می کند.
 • متخصصان بینی موظف اند بیماران خود را از اقدامات قبل و مراقبت های بعد از جراحی پلاستیک بینی آگاه کنند ؛ زیرا رعایت این اقدامات از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در روند عمل دماغ ، همچنین در تسریع روند بهبودی بسیار موثرند.
 • یک جراح رینوپلاستی با تجربه علاوه بر ظاهر بینی به تنفس افراد نیز توجه می کند.
 • بهترین دکتر جراحی بینی تهران کسی است که می تواند انواع بینی گوشتی و استخوانی را به بهترین نحو عمل نماید و نتایج خوبی برای بیماران خود به ارمغان آورد.
 • در مواقعی که بیمار انتظار نامعقولی از جراحی کردن بینی خود دارد ، جراح پلاستیک بینی باید نسبت به متقاعد کردن وی اقدام نماید.
 • یک جراح دماغ خوب از علم زیبایی شناسی هم آگاهی داشته و بر اساس آن می تواند توازن و تعادل را در چهره بیمار خود برقرار سازد.
 • بهترین و با سابقه ترین دکتر دماغ می تواند به بیمارخود این اطمینان را بدهد که نتیجه عمل زیبایی بینی ایده آل و مطلوب خواهد شد و با صبر و شکیبایی ، صداقت و همچنین با برخوردی خوش به تمام سوالات بیمار خود پاسخ خواهد داد.

 

بهترین جراح بینی در تهران

همانطور که در قسمت اقدامات قبل از جراحی بینی تهران نیز گفتیم ، یکی از مهم ترین و اصلی ترین کار های که باید پیش از انجام عمل بینی انجام دهیم ، انتخاب یک جراح بینی کارکشته و متبحر در شهر محل زندگی افراد می باشد . از همین رو افرادی که قصد دارند از عمل بینی خود نتایج عالی و مطلوبی دریافت کنند و هیچ گاه به عوارض جانبی بعد از آن دچار نشوند در این امر دقت بسیار زیادی به خرج می دهند و بهترین جراح رینوپلاستی شهر محل سکونت خود را انتخاب می کنند ؛ اما به نظر شما بهترین دکتر بینی برای انتخاب و سپردن روند عمل جراحی بینی به آن چه کسی است ؟

اگر این سوال را از دوست یا اقوامتان که همانند شما قصد دارند عمل زیبایی بینی انجام دهند بپرسید ، جواب متفاوتی را خواهید شنید. چرا که از نظر هر فرد ویژگی های بهترین و متبحر ترین پزشک در زمینه انجام جراحی زیبایی بینی متفاوت می باشد ، به عنوان مثال برخی ها پزشکی را بهترین می دانند که بینی بازیگران بسیار زیادی را عمل کرده باشد و نمونه کار های بسیار زیادی داشته باشد ، در حالی که عده ای از افراد تنها به فرم بینی ها یا هزینه نهایی عمل بینی دقت می کنند و بر اساس آن جراح و متخصص بینی خود را انتخاب می کنند.

از همین رو لازم است بگویم افرادی که قصد دارند عمل جراحی بینی تهران را انجام دهند ابتدا باید با ویژگی ها و خصوصیات یک جراح دماغ متبحر ، مجرب و کار ازموده آشنا شوند و پس از آن با مد نظر گرفتن این ویژگی ها بهترین و خبره ترین آن ها را انتخاب کنند. از آنجایی که تهران شهر شلوغ و پر رفت و آمدی است و تعداد پزشکان مشغول به کار در این حوزه در آن بسیار هستند ، انتخاب کمی سخت بوده و نیاز به دقت بسیار زیادی دارد.

 

جراحی بینی تهران

 

آیا با قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید اختلالی در نتایج عمل ایجاد می شود؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که متقاضیان جراحی بینی تهران از پزشکان می پرسند این است که اگر در معرض آفتاب قرار بگیریم چه می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم بافت بینی شما در دو ماه ابتدایی بعد از عمل بسیار حساس می باشد. قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید یا هر نوع منبع حرارتی شدید می تواند موجب بالا رفتن دمای بدن شده و در نهایت به رگ های ناحیه درمان شده آسیب جدی وارد کند . علاوه بر آن ، نور خورشید دشمن شماره یک پوست است و به دلیل حساس بودن پوست بینی بعد از انجام جراحی زیبایی بینی بهتر است از آن در برابر نور خورشید مراقبت کنید.

در صورت مشاهده لخته خون بعد از عمل بینی چیکار کنیم؟

در طول روند جراحی زیبایی بینی ، به دلیل متورم شدن این عضو مهم در بدن ، ترشحات مخاطی داخل بینی افزایش پیدا می کند. این ماده با خونابه داخل بینی ترکیب می شود و در نهایت به صورت لخته از بینی خارج می شود و باعث می شود افراد بعد از انجام جراحی بینی تهران یا دیگر شهر های ایران نگران شوند . در چنین شرایطی اصلا نباید نگران باشید ، بهتر است خونسردی خود را حفظ کنید و به هیچ عنوان به بینی برای بیرون آوردن لخته های خون دست نزنید. از فشار دادن بینی ، وارد کردن انگشت به داخل بینی ، فین کردن ، استفاده از دستمال کاغذی و غیره خودداری کنید چرا که انجام آن ها می توانند باعث بروز مشکلی جدی و حاد در شما شوند . به یاد داشته باشید که این حالت بعد از انجام چند روز خود به خود رفع می شود.

چه تفاوتی میان جراحی بینی زنان و مردان وجود دارد ؟

از آنجایی که پزشک فرم بینی را مطابق با سایر اجزای صورت هر فرد شکل می دهد ، انجام جراحی بینی حتی در متقاضیان خانم نیز با یکدیگر تفاوت زیادی دارد . حال این تفاوت در میان آقایان  و بانوان نیز در دامنه گسترده تری وجود داشته ؛ زیرا این دو جنس در مواردی نظیر :

اختلافات آناتومی زنان و مردان : مردان از لحاظ فیزیکی بزرگ تر از زنان بوده و اعضای چهره آن ها نیز متناسب با حجم بدنشان ، برجسته تر و زمخت تر هستند همین موضوع انجام جراحی بینی در این دو جنس را با یکدیگر متفاوت می کند . به عنوان مثال آقایان به هیچ عنوان نمی توانند انتظار بینی ای به  کوچکی و باریکی بینی بانوان را داشته باشند ؛ زیرا آناتومی بدن آن ها این اجازه را نخواهد داد .

عدم تشابه ضخامت پوست بینی زنان و مردان : از آنجایی که ضخامت پوست بینی آقایان بیشتر از بانوان است ، انجام این عمل دماغ برای آن ها پر چالش تر است و همین موضوع دقت و مهارت بالای پزشک را در پروسیجر می طلبد .

عدم تشابه معیار های زیبایی در زنان و مردان : در انتها باید بدانید که حتی هدف زنان و مردان برای انجام عمل بینی با یکدیگر متفاوت می باشد ؛ زیرا اکثر متقاضیان آقا ، پیش از انجام پروسیجر از پزشک می خواهند که تنها ایرادات بینی آن ها را مرتفع کرده و هرگونه افتادگی در نوک آن را برطرف سازد و همین عامل است که آن ها را به انجام جراحی بینی طبیعی ترغیب می کند . حال بانوان خواهان داشتن بینی ظریف ، نازک و سر بالا می باشند که رسیدن به این هدف با انجام جراحی بینی فانتزی امکان پذیر خواهد بود .

استفاده از پماد برای از بین بردن اسکار ها بعد از جراحی بینی

یکی از نگرانی هایی که متقاضیان جراحی بینی با آن دسته پنجه نرم می کنند ، اسکار های باقی مانده در اطراف بینی پس از پروسیجر می باشد . در نظر داشته باشید که این موضوع به خودی خود نگران کننده نیست و گذر زمان می تواند درمان مناسبی برای رفع این عارضه پوستی باشد ؛ اما به طور معمول پزشکان برای کمک به ترمیم و کم رنگ شدن جای زخم ها ، پمادی را برای بیمار تجویز می کند تا پس از بسته شدن شکاف ها به استفاده از آن بپردازد . البته لازم به ذکر است که به هیچ عنوان پماد ها را بر روی زخم های چرکی که ترشح دارند نمالید و در مصرف آن ها دقت عمل لازم را داشته باشید . در پایان باید بدانید که مهارت پزشک نیز می تواند تا حد زیادی از ایجاد اسکار های پس از عمل بکاهد که این موضوع استرس شما را از جراحی کاهش می دهد . در واقع ترمیم کننده های پوستی به دو دسته پماد های ایرانی و خارجی تقسیم می شوند که هر کدام مزایای مخصوص به خود را داند و به طور کلی شامل :

 • پماد ها عاملی کمک کننده برای رفع التهاب و قرمزی های ایجاد شده بعد از پروسیجر هستند .
 • از ایجاد خارش که خود نشانه ای از بهبود زخم ها می باشد جلوگیری کرده و مانع از دستکاری ناخواسته فرد بر بینی می شود .
 • در مواردی جوش خوردن پوست می تواند منجر به لبه دار شدن زخم ها شود که پماد ها می توانند از این عارضه جلوگیری کنند .
 •  در آخر باید بدانید که استفاده از پماد ها می تواند مانع از بدشکلی جای زخم های پس از عمل بینی شود .