جراحی بینی ترمیمی نوعی جراحی زیبایی بینی است که به منظور رفع ایراداتی که در جراحی بینی گذشته برطرف نشده یا ایرادات ایجاد شده طی جراحی اولیه بینی انجام می گردد. افرادی که بعد از جراحی کردن دماغ خود از نتیجه رضایت نداشته باشند می توانند برای انجام این روند اقدام نمایند قابل ذکر است که روتوش بینی توصیه می شود توسط بهترین دکتر برای عمل ترمیمی بینی تهران انجام گیرد تا فرد مجدد مجبور به ترمیم بینی خود برای بار سوم یا بیشتر نباشد. دکتر محمدرضا سماواتی فرد یکی از بهترین جراحان بینی تهران ، برای افزایش آگاهی بیماران از تعداد دفعات قابل انجام عمل ترمیمی بینی و همچنین دلیل یک سال صبر کردن بیمار توضیحاتی را بیان نموده اند که در ادامه این مقاله به توضیح آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 نمونه کار های جراحی بینی دکتر سماواتی فرد در تهران

علت انجام جراحی بینی ترمیمی

 • کامل برداشته نشدن قوز بینی
 • نامتقارن بودن سوراخ های دماغ
 • ایجاد فرو رفتگی هایی به دلیل بیش از حد برداشتن غضروف بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • برطرف نشدن انحراف تیغه بینی
 • ایجاد مشکلات تنفسی
 • و غیره

زمان مناسب عمل ریویژن در تهران

اغلب افراد تصور می کنند که بلافاصله بعد از اینکه تصمیم به برطرف کردن ایراد دماغ نمایند می توانند این فرایند را انجام دهند در توجیه کردن این افراد باید گفت که این پروسه زمان دارد و به طور معمول بعد از یکسال انجام می شود. دلیل اینکه افراد باید بعد از یکسال اقدام به جراحی ترمیمی بینی خود نمایند این است که زخم ها و ترمیم حاصل از جراحی اولیه حالت تثبیت شده پیدا کرده باشد یا حداقل تا حد زیادی بهبود یافته باشد. دستکاری بینی زودتر از موعد باعث می شود که عوارضی حتی جبران ناپذیر برای فرد ایجاد گردد، پس افراد نباید به بهترین جراح ترمیمی خود در تهران اصرار نمایند که زودتر از یکسال جراحی بینی ترمیمی را انجام دهند.

جراحی بینی ترمیمی

نکاتی در مورد جراحی بینی ترمیمی

 • جراحی کردن بینی به طور کلی نوعی عمل زیبایی پیچیده محسوب می گردد پس با هر بار تکرار پیچیده تر خواهد شد در انتخاب جراح خود دقت نمایید.
 • لازمه انجام جراحی ثانویه داشتن آمادگی جسمانی لازم برای انجام عمل می باشد و فرد باید طی یکسال گذشته عمل بینی ترمیمی در تهران انجام نداده باشد.
 • چنانچه فرد آمادگی جسمی برای انجام جراحی دماغ را نداشته باشد باید جراحی ثانویه را به تعویق بیاندازد تا آمادگی کسب گردد.
 • فرد باید انتظارات واقع بینانه ای از عمل ریویژن خود داشته باشد.
 • زخم های داخل بینی باید تا حد زیادی ترمیم شده باشد که بتوان عمل ترمیمی موفقی را انجام داد.

بهترین جراح ترمیمی بینی تهران

تمامی جراحی های بینی نتیجه زیبا و رضایت بخشی ندارند گاهی افراد به دلیل انتخاب فرد اشتباه برای انجام جراحی کردن دماغ دچار نارضایتی از نتیجه جراحی می شوند. در چنین مواقعی برای بهبود مشکلات حاصل از جراحی اولیه بینی نیاز است که فرد عمل ثانویه را انجام دهد. افرادی که اقدام به جراحی بینی ترمیمی می کنند به نسبت افرادی که برای بار اول می خواهند عمل بینی انجام دهند حساسیت بیشتری دارند ، زیرا اینگونه افراد پروسیجری ناموفق را تجربه کرده اند. بنابراین بسیار مهم است که متقاضیان پس از عمل ثانویه از نتیجه رضایت کامل داشته باشند . به همین دلیل در انتخاب بهترین دکتر عمل بینی ترمیمی تهران باید بیشتر دقت کنند تا پزشک خوب و ایده آل را انتخاب کنند به جهت اینکه هیچ گونه عوارض یا نارضایتی به وجود نیاید .

عمل ثانویه بینی در بینی های گوشتی به چه شکل است؟

انجام عمل بینی ترمیمی برای بینی های گوشتی به مراتب سخت تر و دشوار تر از بینی های استخوانی یا غضروفی می باشد و نیاز به مهارت، تجربه و دقت بالایی دارد. پس اگر دارای بینی گوشتی هستید، در انتخاب جراح بینی خود دقت بیشتری داشته باشید.

تفاوت های رینوپلاستی اولیه با جراحی بینی ترمیمی :

پیچیدگی موجود در این نوع عمل جراحی بیشتر از جراحی اولیه می باشد. در جراحی ثانویه ممکن است به دلیل ضعیف شدن اسکلت و غضروف بینی نیاز به پیوند گرافت باشد. مدت زمان انجام عمل بینی ترمیمی بیشتر از زمان عمل جراحی اولیه می باشد. زمان بهبودی بافت های آسیب دیده پس از عمل نیز بیشتر از جراحی اولیه خواهد بود، به این صورت که برای افرادی با پوست نازک این زمان 6 الی 12 ماه و برای افرادی که بینی شان پوست کلفت تری دارد ممکن است تا 2 سال طول بکشد.

جراحی بینی ترمیمی در تهران - دکتر سماواتی

انواع روش جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه

این فرایند جراحی با یکی از دو روش باز و بسته و با توجه به شرایط بیمار و تشخیص جراح انجام خواهد شد. مدت زمان انجام آن حدودا 5/1 الی 2 ساعت می باشد. این عمل به گونه ای است که بیماران همان روز، پس از پایان عمل جراحی مرخص می شوند و به خانه باز می گردند.

مزایای

اصلاح و ترمیم عیوب ظاهری که با انجام جراحی دماغ اولیه رفع نشده اند یا مشکلاتی که توسط عمل جراحی قبل به وجود آمده است. از دیگر مزایای جراحی ریویژن ، رفع مشکل عملکرد بینی می باشد که در عمل قبلی ایجاد شده است. با استفاده از عمل بینی ترمیمی تهران می توان مشکلات زیر را برطرف کرد.

 • وجود قوز روی بینی
 • قرینه نبودن سوراخ های بینی
 • افتادگی نوک دماغ بیمار
 • کوتاه بودن بیش از حد نوک دماغ
 • متناسب نبودن قوس دماغ
 • برجستگی زیاد و نامناسب نوک بینی
 • انحراف و کج بودن تیغه بینی

چرا باید برای انجام جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه یک سال صبر کنیم ؟

از آنجا که تورم حاصل از جراحی بینی حدودا یکسال طول می کشد تا به طور کامل رفع شود توصیه می شود بعد از این مدت برای انجام این پروسیجر مراجعه کنید تا جراح ترمیمی بینی تهران به درستی بتواند عیوب دماغ را تشخیص دهد و با انجام جراحی ترمیمی آن را بهبود بخشد.

جراحی بینی ترمیمی در تهران - دکتر سماواتی

اقدامات قبل از عمل بینی ثانویه :

 1. انجام آزمایشاتی که توسط بهترین دکتر جراحی بینی ترمیمی تهران برای کنترل قند خون، کم خونی و ناهنجاری های انعقادی برای شما در نظر گرفته می شود.
 2. همچنین جراح برای انجام ریویژن ثانویه به بیمار توصیه می نماید که عکس سی تی اسکن نیز از اسکلت دماغ تهیه کند.
 3. اگر برای انجام این عمل دوم دماغ قصد دارید به پزشک سابق خود مراجعه نکنید، بهتر است اطلاعات جامعی از خود و حتی عکس های قبل از عمل را در اختیار داشته باشید و به جراح بینی جدید خود برای انجام پروسه نشان دهید.
 4. در صورتی که برای انجام این فرایند نیاز به بیهوشی باشد، باید تمام آزمایشات لازم در این زمینه را که پزشک تعیین می کند انجام دهید.
 5. به مدت دو هفته قبل از انجام جراحی بینی ترمیمی از مصرف دارو هایی که موجب رقیق شدن خون می شود مانند آسپرین و بروفن خودداری کنید. چرا که احتمال خونریزی حین ریویژن را افزایش می دهد.
 6. از کشیدن سیگار، قلیان و مصرف دخانیات به مدت دو هفته قبل ، خودداری کنید چرا که موجب کاهش اکسیژن در خون می شود.
 7. شب قبل از عمل بینی ترمیمی ، غذای سبک میل کنید و 8 ساعت قبل از عمل ناشتا باشید و هیچ گونه مواد غذایی مصرف نکنید.
 8. در صورتی که بیماری خاصی دارید و مجبور به مصرف دارو هستید، پزشک خود را در جریان بگذارید.
 9. شب قبل از عمل حتما استحمام کنید.
 10. روز عمل یک لباس راحت به تن کنید که هنگام تعویض لباس دچار مشکل نشوید.

عوارض جراحی بینی ترمیمی :

عمل جراحی ترمیمی یا ثانویه نسبت به جراحی اولیه، دشوارتر و به دقت بیشتری نیاز دارد. این عمل همانند دیگر عمل ها ممکن است خطرات و عوارض جانبی خود را داشته باشد، که می توانید با انتخاب یک جراح متخصص و با تجربه در این زمینه عوارض بعد از آن را به حداقل و در اکثر مواقع به صفر برسانید.

 

پیوند غضروف در جراحی ترمیمی بینی

در عمل های ترمیمی اغلب پیوند غضروف ، معمولا در جهت اهداف عملکردی و زیبایی ، نیاز می باشد. در واقع باید گفت تخلیه غضروف بینی در جراحی اولیه ، معمول است و کمبود غضروف موجود در تیغه بینی ، رایج ترین نشانه نیاز بیمار به منابع غضروف گوش و دنده فرد ، برای پیوند می باشد. سپس این نواحی غضروفی ، برای شکل گیری در بینی استفاده می شوند. به دلیل حیاتی بودن بالای عمل بینی ثانویه ، جای خطا در این پروسیجر بسیار کم است. از این رو طبق توصیه های بهترین جراح بینی ترمیمی می بایست ، متخصصی حاذق و ماهری را انتخاب کنید ، که دارای تجربه بالایی در روش های ترمیمی باشد.

چه کسانی کاندید ایده ال جراحی بینی ترمیمی هستند؟

 • به طور کلی ، فردی که در سلامت عمومی کامل باشد.
 • افرادی که سیگار و الکل را یک ماه قبل از جراحی بینی ترمیمی کنار گذاشته اند.
 • اشخاصی که انتظارات معقولی از نتیجه جراحی داشته باشند.
 • متقاضیانی که عمل زیبایی بینی انجام داده اند و به دلایل منطقی از نتیجه عمل ناخشنود هستند ، یا رینوپلاستی اولیه مشکل تنفسی برایشان به همراه دارد.

جراحی بینی ترمیمی با بیهوشی یا بی حسی

در مواردی که فرد میزان بالایی از مشکلات ظاهری و عملکردی در بینی خود داشته باشد و لزوم این فرایند استفاده از غضروف دنده و یا لاله گوش می باشد ، از بیهوشی کامل برای عمل ثانویه استفاده می شود. یک پزشک متبحر با استفاده از اصول نوین جراحی زیبایی بینی می تواند تمام ایرادات موجود را به خوبی اصلاح و ترمیم نماید. از این رو برای انجام این نوع عمل بینی ترمیمی به بیهوش کردن بیمار نیاز است. بدیهی است بینی هایی که نیاز به اصلاحات زیاد و پیوند دارند حتما می بایست در بیمارستان و یا کلینیک تحت عمل ثانویه قرار گیرند اما در صورت ترمیم ملایم ، می توان در مطب و با بی حسی موضعی نیز اقدام به رفع مشکلات این عضو بویایی کرد.

اهمیت پوست بینی در جراحی ترمیمی بینی

در جراحی ابتدایی بینی ، بافت آن دست نخورده بوده ، به همین جهت تحمل عوارض جراحی را با حداقل تورم ، التهاب و اسکار دارد. در حالی که پزشک در رینوپلاستی ترمیمی ، به طور مجدد می بایست برش‌ها را ایجاد کرده که متخصص در این امر تا حدودی با محدودیت مواجه است. از این رو ، برش ‌های موجود در پوست بینی می بایست به‌ گونه ‌ای باشند که به پوست آسیبی وارد نکنند. گاهی با مشاهده آسیب پوست در عمل بینی اولیه ، جراحی ترمیمی بینی باید توسط یک پزشک حاذق ، ماهر و متبحر صورت گیرد. به طور کلی میزان تحمل پوست در جراحی بینی ثانویه ، نسبت به اولیه کاهش یافته ، بنابراین باعث ایجاد محدودیت در به ‌دست آوردن نتیجه مطلوب می شود.

استفاده از پروتز در جراحی ترمیمی بینی

گاهی در جراحی بینی ابتدایی ، میزان بالایی از غضروف و قوز بینی حذف می ‌شود ، در این صورت پزشک در رینوپلاستی ترمیمی برای صافی پل بینی و برطرف شدن فرورفتگی آن ، به پیوند غضروف نیاز دارد. با وجود محدودیت در منابع غضروفی ، متخصص می تواند از غضروف‌های طبیعی همانند گوش و دنده استفده کند. همچنین بعضی از پروتزهای مصنوعی دیگری نیز وجود دارد که مخصوص جراحی ترمیمی می باشند. جنس پروتزهای مصنوعی اغلب سیلیکونی بوده که با برندهای متفاوتی به بازار عرضه می شوند. از جمله مزیت‌های استفاده از این نوع پروتزها در این پروسیجر ترمیمی این است که در بلند مدت جذب بدن نمی ‌شوند ، اما با وجود این مزیت ، امکان دارد مستعد عفونت و یا حرکت در بینی شوند که با کمک پزشک ماهر و باتجربه ، در بستری سالم قرار می گیرند.

نکته : پیشنهاد می ‌شود این پروتزها در نوک بینی افرادی که سابقه دستکاری زیاد و عمل‌ متعدد بینی دارند ، منع شود.

هزینه جراحی بینی ترمیمی در تهران

هزینه عمل ثانویه بینی کمی بیشتر از جراحی اولیه بینی می باشد زیرا ساختار بینی قبلاً جراحی شده و این امر باعث پیچیده تر شدن جراحی می شود. برای تعیین هزینه بهتر است بیمار معاینه شود تا میزان پیچیدگی عمل مشخص شود. همچنین در برخی مواقع نیازی به جراحی ترمیمی نیست و روتوش بینی در مطب بهترین جراح بینی ترمیمی تهران انجام می شود ولی انجام عمل ثانویه یا عدم انجام آن بستگی به تشخیص جراح بینی دارد. بنابراین بهتر است متقاصیان این پروسه درمانی ، ابتدا توسط جراح معاینه شوند.

جراحی بینی ترمیمی