30 جولای

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی نوعی جراحی زیبایی بینی است که به منظور رفع ایراداتی که در جراحی بینی اولیه برطرف نشده یا ایرادات ایجاد شده طی جراحی اولیه بینی انجام می گردد.

افرادی که بعد از جراحی بینی از نتیجه رضایت نداشته باشند می توانند برای جراحی بینی اقدام نمایند قابل ذکر است که روتوش بینی توصیه می شود توسط بهترین دکتر برای عمل ترمیمی بینی انجام گیرد تا فرد مجدد مجبور به ترمیم بینی خود نباشد.

علت انجام جراحی بینی ترمیمی

 • کامل برداشته نشدن قوز بینی
 • نامتقارن بودن سوراخ های بینی
 • ایجاد فرو رفتگی هایی به دلیل بیش از حد برداشتن غضروف بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • برطرف نشدن انحراف تیغه بینی
 • ایجاد مشکلات تنفسی
 • و غیره

جراحی بینی ترمیمی

زمان مناسب جراحی بینی ترمیمی

اغلب افراد تصور می کنند که بلافاصله بعد از اینکه تصمیم به برطرف کردن ایراد بینی نمایند می توانند جراحی بینی ترمیمی را انجام دهند در توجیه کردن این افراد باید گفت که جراحی ترمیمی بینی زمان دارد و به طور معمول بعد از یکسال انجام می شود.

دلیل اینکه افراد باید بعد از یکسال اقدام به جراحی ترمیمی بینی خود نمایند این است که زخم ها و ترمیم حاصل از جراحی اولیه بینی حالت تثبیت شده پیدا کرده باشد یا حداقل تا حد زیادی بهبود یافته باشد.

دستکاری بینی زودتر از موعد باعث می شود که عوارضی حتی جبران ناپذیر برای فرد ایجاد گردد، پس افراد نباید به جراح بینی خود اصرار نمایند که زودتر از یکسال جراحی ترمیمی بینی را انجام دهند.

نکاتی در مورد جراحی بینی ترمیمی

 • جراحی بینی به طور کلی نوعی عمل زیبایی پیچیده محسوب می گردد پس با هر بار تکرار پیچیده تر خواهد شد در انتخاب جراح بینی خود دقت نمایید.
 • لازمه انجام جراحی بینی ترمیمی داشتن آمادگی جسمانی لازم برای انجام عمل بینی می باشد و فرد باید طی یکسال گذشته جراحی انجام نداده باشد.
 • چنانچه فرد آمادگی جسمی برای انجام جراحی بینی را نداشته باشد باید جراحی بینی ترمیم را به تعویق بیاندازد تا آمادگی کسب گردد.
 • فرد باید انتظارات واقع بینانه ای از جراحی ترمیمی بینی خود داشته باشد.
 • زخم های داخل بینی باید تا حد زیادی ترمیم شده باشد که بتوان جراحی ترمیمی بینی موفقی را انجام داد.

جراحی بینی ترمیمی

جراح ترمیمی بینی

تمامی جراحی های بینی نتیجه زیبا و رضایت بخشی ندارند گاهی افراد به دلیل انتخاب فرد اشتباه برای انجام جراحی بینی دچار نارضایتی از نتیجه جراحی بینی می شوند.

در چنین مواقعی برای بهبود مشکلات حاصل از جراحی بینی اولیه نیاز است که فرد عمل بینی ترمیمی انجام دهد.

افرادی که اقدام به جراحی ترمیمی بینی می کنند به نسبت افرادی که برای بار اول می خواهند جراحی بینی انجام دهند حساسیت بیشتری دارند ، زیرا اینگونه افراد جراحی بینی ناموفق را تجربه کرده اند.

بنابراین بسیار مهم است که متقاضیان پس از عمل بینی ثانویه از نتیجه رضایت کامل داشته باشند .

به همین دلیل در انتخاب جراح بینی باید بیشتر دقت کنند تا جراح بینی خوب و ایده آل را انتخاب کنند تا دیگر هیچ گونه عوارض یا نارضایتی به وجود نیاید .

جراحی بینی ترمیمی

هزینه جراحی ترمیمی بینی

هزینه جراحی ترمیمی بینی کمی بیشتر از جراحی بینی اولیه می باشد زیرا ساختار بینی قبلاً جراحی شده و این امر باعث پیچیده تر شدن جراحی بینی می شود .

برای تعیین هزینه بهتر است بیمار معاینه شود تا میزان پیچیدگی جراحی بینی مشخص شود .

همچنین در برخی مواقع نیازی به جراحی ترمیمی بینی نیست و روتوش بینی در مطب جراح بینی انجام می شود ولی انجام جراحی بینی ترمیمی یا عدم انجام آن بستگی به تشخیص جراح بینی دارد .

بنابراین بهتر است متقاصیان جراحی ترمیمی بینی ، توسط جراح بینی معاینه شوند.

دکتر سماواتی فرد- متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت

( تزریق بوتاکس , جراح بینی , جراحي بيني , جراحي بيني استخواني , جراحي بيني گوشتي )

درباره نویسنده

پاسخ

دوازده − 9 =