جراحی بینی ترمیمی

عمل جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی نوعی جراحی زیبایی بینی است که به منظور رفع ایراداتی که درجراحی بینی اولیه برطرف نشده یا ایرادات ایجاد شده طی جراحی اولیه بینی انجام می گردد.

افرادی که بعد از جراحی بینی از نتیجه رضایت نداشته باشند می توانند برای جراحی بینی اقدام نمایند قابل ذکر است که روتوش بینی توصیه می شود توسط بهترین دکتر برای عمل ترمیمی بینی انجام گیرد تا فرد مجدد مجبور به ترمیم بینی خود نباشد.

علت انجام عمل بینی ترمیمی

 • کامل برداشته نشدن قوز بینی
 • نامتقارن بودن سوراخ های بینی
 • ایجاد فرو رفتگی هایی به دلیل بیش از حد برداشتن غضروف بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • برطرف نشدن انحراف تیغه بینی
 • ایجاد مشکلات تنفسی
 • و غیره

زمان مناسب جراحی بینی ترمیمی

اغلب افراد تصور می کنند که بلافاصله بعد از اینکه تصمیم به برطرف کردن ایراد بینی نمایند می توانند جراحی بینی ترمیمی را انجام دهند در توجیه کردن این افراد باید گفت که جراحی ترمیمی بینی زمان دارد و به طور معمول بعد از یکسال انجام می شود.

دلیل اینکه افراد باید بعد از یکسال اقدام به جراحی ترمیمی بینی خود نمایند این است که زخم ها و ترمیم حاصل از جراحی اولیه بینی حالت تثبیت شده پیدا کرده باشد یا حداقل تا حد زیادی بهبود یافته باشد.

دستکاری بینی زودتر از موعد باعث می شود که عوارضی حتی جبران ناپذیر برای فرد ایجاد گردد، پس افراد نباید به جراح بینی خود اصرار نمایند که زودتر از یکسال جراحی ترمیمی بینی را انجام دهند.

جراحی بینی ترمیمینکاتی در مورد جراحی بینی ترمیمی

 • جراحی بینی به طور کلی نوعی عمل زیبایی پیچیده محسوب می گردد پس با هر بار تکرار پیچیده تر خواهد شد در انتخاب جراح بینی خود دقت نمایید.
 • لازمه انجام جراحی بینی ثانویه داشتن آمادگی جسمانی لازم برای انجام عمل بینی می باشد و فرد باید طی یکسال گذشته جراحی انجام نداده باشد.
 • چنانچه فرد آمادگی جسمی برای انجام جراحی بینی را نداشته باشد باید جراحی بینی ثانویه را به تعویق بیاندازد تا آمادگی کسب گردد.
 • فرد باید انتظارات واقع بینانه ای از جراحي بيني ترميمي خود داشته باشد.
 • زخم های داخل بینی باید تا حد زیادی ترمیم شده باشد که بتوان جراحی ترمیمی بینی موفقی را انجام داد.

جراح ترمیمی بینی

تمامی جراحی های بینی نتیجه زیبا و رضایت بخشی ندارند گاهی افراد به دلیل انتخاب فرد اشتباه برای انجام جراحی بینی دچار نارضایتی از نتیجه جراحی بینی می شوند.

در چنین مواقعی برای بهبود مشکلات حاصل از جراحی بینی اولیه نیاز است که فرد عمل بینی ترمیمی انجام دهد.

افرادی که اقدام به جراحي بيني ترميمي می کنند به نسبت افرادی که برای بار اول می خواهند جراحی بینی انجام دهند حساسیت بیشتری دارند ، زیرا اینگونه افراد جراحی بینی ناموفق را تجربه کرده اند.

بنابراین بسیار مهم است که متقاضیان پس از عمل بینی ثانویه از نتیجه رضایت کامل داشته باشند .

به همین دلیل در انتخاب جراح بینی باید بیشتر دقت کنند تا جراح بینی خوب و ایده آل را انتخاب کنند تا دیگر هیچ گونه عوارض یا نارضایتی به وجود نیاید .

جراحی ترمیمی بینی گوشتی :

انجام عمل بینی ترمیمی برای بینی های گوشتی به مراتب سخت تر و دشوار تر از بینی های استخوانی یا غضروفی می باشد و نیاز به مهارت، تجربه و دقت بالایی دارد. پس اگر دارای بینی گوشتی هستید، در انتخاب جراح بینی خود دقت بیشتری داشته باشید.

تفاوت های جراحی بینی اولیه با جراحی بینی ترمیمی :

پیچیدگی موجود در جراحي بيني ترميمي بیشتر از جراحی بینی اولیه می باشد.

در جراحی بینی ثانویه ممکن است به دلیل ضعیف شدن اسکلت و غضروف بینی نیاز به پیوند گرافت باشد.

مدت زمان انجام عمل جراحی بینی ترمیمی بیشتر از زمان عمل جراحی اولیه می باشد.

زمان بهبودی بافت های آسیب دیده پس از عمل نیز بیشتر از جراحی اولیه بینی خواهد بود، به این صورت که برای افرادی با پوست نازک این زمان 6 الی 12 ماه و برای افرادی که بینی شان پوست کلفت تری دارد ممکن است تا 2 سال طول بکشد.

جراحی بینی ترمیمیانواع روش جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه :

جراحي بيني ترميمي یا ثانویه با یکی از دو روش باز و بسته و با توجه به شرایط بیمار و تشخیص جراح بینی انجام خواهد شد.

مدت زمان انجام عمل جراحي بيني ترميمي یا ثانویه حدودا 5/1 الی 2 ساعت می باشد. عمل جراحی بینی ترمیمی به گونه ای است که بیماران همان روز، پس از پایان عمل جراحی مرخص می شوند و به خانه باز می گردند.

مزایای انجام جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه :

اصلاح و ترمیم عیوب ظاهری که با انجام جراحی بینی اولیه رفع نشده اند یا مشکلاتی که توسط عمل جراحی قبل به وجود آمده است.

از دیگر مزایای این جراحی ، رفع مشکل عملکرد بینی می باشد که در جراحی قبلی ایجاد شده است.

عیوب قابل اصلاح در عمل جراحی بینی ثانویه :

 • وجود قوز روی بینی
 • قرینه نبودن سوراخ های بینی
 • افتادگی نوک بینی بیمار
 • کوتاه بودن بیش از حد نوک بینی
 • متناسب نبودن قوس بینی ( بینی خوکی )
 • برجستگی زیاد و نامناسب نوک بینی
 • انحراف و کج بودن تیغه بینی

چرا باید برای انجام جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه یک سال صبر کنیم ؟

از آنجا که تورم حاصل از جراحی بینی حدودا یکسال طول می کشد تا به طور کامل رفع شود توصیه می شود بعد از این مدت برای انجام جراحی مراجعه کنید تا جراح بینی به درستی بتواند عیوب بینی را تشخیص دهد و با انجام جراحي بيني ترميمي آن را بهبود بخشد.

جراحی بینی ترمیمیاقدامات قبل از جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه :

 1. انجام آزمایشاتی که توسط جراح بینی برای کنترل قند خون، کم خونی و ناهنجاری های انعقادی برای شما در نظر گرفته می شود.
 2. همچنین جراح بینی برای انجام جراحی زیبایی بینی ثانویه به بیمار توصیه می نماید که عکس سی تی اسکن نیز از اسکلت بینی تهیه کند.
 3. اگر برای انجام عمل جراحی ثانویه قصد دارید به جراح بینی سابق خود مراجعه نکنید، بهتر است اطلاعات جامعی از خود و حتی عکس های قبل از عمل بینی را در اختیار داشته باشید و به جراح بینی خود برای عمل جراحی بینی ترمیمی نشان دهید.
 4. در صورتی که برای انجام جراحی بینی ثانویه نیاز به بیهوشی باشد، باید تمام آزمایشات لازم در این زمینه را که پزشک تعیین می کند انجام دهید.
 5. به مدت دو هفته قبل ازانجام عمل جراحی ثانویه از مصرف داروهایی که موجب رقیق شدن خون می شود مانند آسپرین و بروفن خودداری کنید. چرا که احتمال خونریزی حین عمل را افزایش می دهد.
 6. از کشیدن سیگار، قلیان و مصرف دخانیات به مدت دو هفته قبل از انجام جراحی بینی ، خودداری کنید چرا که موجب کاهش اکسیژن در خون می شود.
 7. شب قبل از عمل جراحی بینی ثانویه ، غذای سبک میل کنید و 8 ساعت قبل از عمل ناشتا باشید و هیچ گونه مواد غذایی مصرف نکنید.
 8. در صورتی که بیماری خاصی دارید و مجبور به مصرف دارو هستید، پزشک خود را در جریان بگذارید.
 9. شب قبل از عمل جراحی بینی حتما استحمام کنید.
 10. روز عمل بینی یک لباس راحت به تن کنید که هنگام تعویض لباس دچار مشکل نشوید.

عوارض جراحی بینی ثانویه :

عمل جراحي بيني ترميمي یا ثانویه نسبت به جراحی اولیه، دشوارتر و به دقت بیشتری نیاز دارد. این عمل همانند دیگر عمل ها ممکن است خطرات و عوارض جانبی خود را داشته باشد، که می توانید با انتخاب یک جراح متخصص و با تجربه در این زمینه عوارض بعد از آن را به حداقل و در اکثر مواقع به صفر برسانید.

هزینه جراحی ترمیمی بینی

هزینه جراحی ترمیمی بینی کمی بیشتر از جراحی بینی اولیه می باشد زیرا ساختار بینی قبلاً جراحی شده و این امر باعث پیچیده تر شدن جراحی بینی می شود .

برای تعیین هزینه بهتر است بیمار معاینه شود تا میزان پیچیدگی جراحی بینی مشخص شود .

همچنین در برخی مواقع نیازی به جراحی ترمیمی بینی نیست و روتوش بینی در مطب جراح بینی انجام می شود ولی انجام جراحي بيني ترميمي یا عدم انجام آن بستگی به تشخیص جراح بینی دارد .

بنابراین بهتر است متقاصیان جراحي بيني ترميمي ، توسط جراح بینی معاینه شوند.

 

نمونه کارهای جراحی زیبایی بینی دکتر محمدرضا سماواتی فرد

Call Now Button