جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی به روش باز

در دو دهه اخیر جراحی بینی به روش باز ، بیشتر از قبل مورد  توجه جراحان بینی قرار گرفته است و نسبت به جراحی بینی به روش بسته ارجحیت دارد . در واقع منظور از روش جراحی باز و بسته ، همان روش دسترسی به اسکلت استخوانی – غضروفی بینی می باشد .

جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی به روش باز :

در ابتدای کار ، برش کوچکی بر روی کلوملا ایچاد نموده و پوست بینی را به وسیله ابزاری خاص بالا نگه داشته تا جراح بتواند با دید کاملی جراحی بینی را انجام دهد و فرم بینی را تغییر داده و به رفع مشکلات ظاهری و ساختمانی بینی بپردازد .

تذکر :

اگر پره های بینی بزرگ تر از حد طبیعی باشد ، لازم است تا برای کوچک کردن ، آن را برش داده تا کمی پره ها جمع شود و این برش ارتباطی با روش بسته و باز ندارد و ممکن است در هر یک از روش ها این برش نیاز باشد .

در چه مواردی استفاده از جراحی بینی به روش باز الزامی می باشد ؟

جراحی به روش باز چه مزایایی دارد ؟

با توجه به این که دید دوچشمی جراح کامل است ، احتمال بروز خطا و ناقرینگی ، کاهش می یابد . همچنین قدرت مانور جراح بیشتر است ، لذا نتیجه حاصل از جراحی مطلوب تر خواهد بود .

در صورتی که نیاز به پیوند غضروف یا جاگذاری گرفت های استخوانی یا غضروفی باشد ، استفاده از این روش انجام کار را ، راحت تر خواهد نمود .

 

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

پاسخ

هجده − پانزده =

Call Now Button