16 آوریل

جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی به روش باز

در دو دهه اخیر جراحی بینی به روش باز ، بیشتر از قبل مورد  توجه جراحان بینی قرار گرفته است و نسبت به جراحی بینی به روش بسته ارجحیت دارد . در واقع منظور از روش جراحی باز و بسته ، همان روش دسترسی به اسکلت استخوانی – غضروفی بینی می باشد .

جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی به روش باز :

در ابتدای کار ، برش کوچکی بر روی کلوملا ایچاد نموده و پوست بینی را به وسیله ابزاری خاص بالا نگه داشته تا جراح بتواند با دید کاملی جراحی بینی را انجام دهد و فرم بینی را تغییر داده و به رفع مشکلات ظاهری و ساختمانی بینی بپردازد .

تذکر :

اگر پره های بینی بزرگ تر از حد طبیعی باشد ، لازم است تا برای کوچک کردن ، آن را برش داده تا کمی پره ها جمع شود و این برش ارتباطی با روش بسته و باز ندارد و ممکن است در هر یک از روش ها این برش نیاز باشد .

در چه مواردی استفاده از جراحی بینی به روش باز الزامی می باشد ؟

جراحی به روش باز چه مزایایی دارد ؟

با توجه به این که دید دوچشمی جراح کامل است ، احتمال بروز خطا و ناقرینگی ، کاهش می یابد . همچنین قدرت مانور جراح بیشتر است ، لذا نتیجه حاصل از جراحی مطلوب تر خواهد بود .

در صورتی که نیاز به پیوند غضروف یا جاگذاری گرفت های استخوانی یا غضروفی باشد ، استفاده از این روش انجام کار را ، راحت تر خواهد نمود .

 

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

درباره نویسنده

دکتر محمد رضا سماواتی فرد
دکتر محمد رضا سماواتی فرد فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس (ورودی سال 78) شروع دوره تخصصی (رزیدنتی) دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 87 رزیدنت برتز دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 90 نفر چهارم بورد کشوری در سال 91 در رشته گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن. جراحی بینی | جراح بینی تهران | جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

پاسخ

4 × 4 =