07 مه

جراحی انحراف بینی

جراحی انحراف بینی :

در داخل بینی یک صفحه ی عمودی نازک به نام ( سیپوم ) وجود دارد که حکم ستون چادر را دارد ، یعنی بینی با وجود این صفحه ، پا بر جا است . کسانی که انحراف بینی دارند ، عمل آن ها یک جراحی درمانی محسوب می شود در واقع به دلیل دست نزدن و همچنین جا به جا نکردن هرم بینی جزو عمل زیبایی محسوب نمی شود و هزینه ی آن را بیمه های تکمیلی و معمولی پرداخت می کنند . در صورتی گفته می شود که به  جراحی انحراف بینی احتیاج است که ، تیغه ی وسط بینی کج باشد و همین امر باعث بسته شدن یک یا هر دو حفره های بینی شده باشد .

جراحی انحراف بینی

اگر فردی تیغه ی وسط بینی آن کج باشد و به موازات آن کل ساختمان بینی اش نیز کج باشد ولی حفره های بینی اش مسدود نباشد ، عمل درمانی محسوب نمی شود و باید با جراحی زیبایی بینی را اصلاح کنید .

برطرف شدن هم زمان انحراف داخلی و ظاهری بینی :

امکان بر طرف شدن هم زمان انحراف ظاهری و خارجی بینی وجود دارد ، پیشنهاد می شود ، اگر خواهان بر طرف کردن هر دو مشکل هستید ، بهتر است هر دو عمل را در یک زمان انجام دهید تا نتیجه ی بهتری را قابل مشاهده باشید . باید بدانید در این نوع عمل ها بیمه فقط هزینه ی اصلاح انحراف تیغه را پرداخت می کند .

نکته ایی قبل از عمل :

  • 8 ساعت قبل از عمل جراحی بینی ناشتا باشید .
  • افراد سیگاری ، دو هفته قبل از عمل و دو هفته پس از عمل سیگار مصرف نکنند .
  • برای افزایش خون ریزی بعد ازعمل ، آسپرین و داروهای نظیر آن را قبل از عمل استفاده نکنید .
  • آزمایشات خاصی که پزشک دستور داده است را حتماً ، انجام دهید .

 

 

دکتر سماواتی فرد– متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

درباره نویسنده

پاسخ

شش + پانزده =

Call Now Button