جراحی انحراف بینی

عمل جراحی انحراف بینی :

در داخل بینی یک صفحه ی عمودی نازک به نام ( سیتوم ) وجود دارد که حکم ستون چادر را دارد ، یعنی بینی با وجود این صفحه ، پا بر جا است. کسانی که انحراف بینی دارند ، عمل آن ها یک جراحی درمانی محسوب می شود در واقع به دلیل دست نزدن و همچنین جا به جا نکردن هرم بینی جزو عمل زیبایی محسوب نمی شود و هزینه ی آن را بیمه های تکمیلی و معمولی پرداخت می کنند . در صورتی گفته می شود که به جراحی انحراف بینی احتیاج است که ، تیغه ی وسط بینی کج باشد و همین امر باعث بسته شدن یک یا هر دو حفره های بینی شده باشد . ( جراحی بینی )

جراحی انحراف بینی

اگر فردی تیغه ی وسط بینی آن کج باشد و به موازات آن کل ساختمان بینی اش نیز کج باشد ولی حفره های بینی اش مسدود نباشد ، عمل درمانی محسوب نمی شود و باید با جراحی زیبایی بینی را اصلاح کنید .

برطرف شدن هم زمان انحراف داخلی و ظاهری بینی :

امکان بر طرف شدن هم زمان انحراف ظاهری و خارجی بینی وجود دارد ، پیشنهاد می شود ، اگر خواهان بر طرف کردن هر دو مشکل هستید ، بهتر است هر دو عمل را در یک زمان انجام دهید تا نتیجه ی بهتری را قابل مشاهده باشید . باید بدانید در این نوع عمل ها بیمه فقط هزینه ی اصلاح انحراف تیغه را پرداخت می کند .

نکته ایی قبل از عمل :

 • 8 ساعت قبل از عمل جراحی زیبایی بینی ناشتا باشید .
 • افراد سیگاری ، دو هفته قبل از عمل و دو هفته پس از عمل سیگار مصرف نکنند .
 • برای افزایش خون ریزی بعد ازعمل ، آسپرین و داروهای نظیر آن را قبل از عمل استفاده نکنید .
 • آزمایشات خاصی که پزشک دستور داده است را حتماً ، انجام دهید .

 

جراحی انحراف بینی

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی

بیماران جراحی بینی اغلب درباره بایدها و نبایدها در طول دوره ریکاوری بعد از عمل جراحی بینی ، سوالاتی را مطرح می کنند. در زیر فهرستی از آنچه بیماران بعد از جراحی بینی باید انجام دهند و آنچه باید از انجام شان اجتناب نمایند ارائه شده است.

 • در روز جراحی بینی و 4 ساعت بعد از جراحی ، می توانید مایعات رقیق بنوشید و غذاهای بسیار نرم بخورید.
 • در روز جراحی در خانه استراحت کنید. زیر سر خود را با استفاده از دو یا چند بالشت، بلند تر کنید. شما می توانید در روز بعد از جراحی ، قدم بزنید.
 • مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک جراح خود را بعد از رفع کامل بیهوشی و به هوش آمدن کامل، شروع کرده و با دقت برنامه زمان بندی شده را اجرا کنید. البته بیشتر بیماران، اصلاً به هیچگونه دارویی نیاز پیدا نمی کنند.
 • پزشک جراح شما احتمالاً استامینوفن 500 میلی گرم را تجویز می کند که باید هر 4-6 ساعت برای تسکین درد بعد از جراحی مورد استفاده قرار گیرد. از نوشیدن الکل در طول این دوران خودداری کنید چون الکل با برخی از داروها از قبیل استامینوفن، برهم کنش انجام می دهد که برای کلیه ها، مضر می باشد.
 • در روز بعد از جراحی بینی ، پوشش زیر بینی را برداشته و داخل بینی را حداقل 5 بار در روز با محلول شستشو و با استفاده از سرنگ بشویید و بر روی نواحی بخیه زده شده، 3 بار در روز پماد بمالید.
 • تخلیه مواد آبکی در 48 ساعت اول بعد از جراحی، نرمال می باشد. نترسید.
 • در  48 ساعت اول بعد از جراحی بر روی بینی و چشم کمپرس سرد قرار دهید. سپس از یک کمپرس گرم برای 48 ساعت بعدی استفاده کنید ( کمپرس ها را خیلی محکم بر روی بینی فشار ندهید).
Call Now Button