تورم بعد از جراحی بینی

درباره تورم بعد از جراحی بینی

تورم بعد از جراحی بینی عارضه ای است که در تمام افرادی که تحت عمل رینوپلاستی قرار گرفته اند ایجاد می شود . متاسفانه هیچ راهی وجود ندارد که بتوان برای سریع فروکش کردن تـورم بعد از جراحي بيني به کار برد . با وجود ورم در بینی پس از یک هفته که اسپلینت از روی بینی برداشته می شود نتایج قابل توجهی مشاهده خواهید کرد .

تورم بعد از جراحی بینی

به طور معمول بدن برای کامل نمودن واکنش های اصلاحی و جبرانی درگیر در روند بهبود و جذب بخش اعظم ورم بینی پس از عمل جراحی زیبایی بینی به زمانی 100 روزه احتیاج دارد . زمانی که نقطه ای از بدن بر اثر جراحی و یا آسیب زخم شود ، بافت های درگیر باید سه مرحله ی التیام بخش را طی کنند . با وجود اینکه نمی توان تعداد دقیق روزهایی که بینی ورم دارد را تخمین زد ، زمان بندی زیر هر مرحله التیام را شرح می دهد .

مراحل کاهش تـورم بعد از جراحی بینی :

مرحله ی التهاب : یک تا هفت روز بعد از عمل :

مرحله ی التیام ورم بینی بعد از عمل جراحی آغاز می شود و مرحله ی اول شش روز ادامه پیدا می کند . طی این زمان گرم شدن و سرخ شدن زخم عادی است و تورم و دردناک بودن قسمت های اطراف منطقه ی جراحی شده نیز ممکن است اتفاق بیفتد .

مرحله ی تکثیر : یک تا شش هفته پس از عمل زخم التیام پیدا می کند و مرحله ی التیام وارد مرحله ی تکثیر کاهش تورم بینی بعد از جراحی زیبایی بینی خواهد شد . این مرحله حدودا سه تا چهار هفته طول می کشد . در طول این مدت بدن در اطراف زخم و درون بینی به تولید کلاژن می پردازد .

مرحله ی ترمیم :  مرحله ی ترمیم آخرین مرحله ی التیام و کاهش تورم بعد از جـراحی بینی می باشد که به مقیاس عمل جراحی ترمیم و ضرورت یا عدم ضرورت پیوند ساختاری بستگی دارد و متغیر است و شش ماه تا یک سال نیز طول می کشد .

Call Now Button