تفاوت جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی

تفاوت جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی :

از عوامل تعیین کننده ی بینی های گوشتی با بینی های استخوانی ضخامت پوست است ، بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم و بینی های استخوانی دارای پوستی متوسط و نازک بوده اند . در مطالب زیر به شما خواهیم گفت تفاوت جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی در چه مواردی است :

تفاوت جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی

ما در بینی های استخوانی به دلیل نازک بودن پوست می توانیم تمام جزئیات زیر پوست را مشاهده کنیم یعنی در صورتی که فرد دچار شکستگی بینی شده باشد ، ممکن است لبه ها ی استخوان قابل لمس باشد ، وهمچنین نازک بودن پوست باعث شده است .

غضروف ها محکم تر و قوی تر باشند ،در این نوع بینی ها پهن و افتادگی در نوک بینی معمولا کم تر دیده می شود ، در بینی گوشتی جزئیات به دلیل کلفت بودن پوست دیده نمی شود و به خاطر سنگین بودن پوست ، غضروف ها ضعیف تر و نازک تر بوده و این امر باعث پهن بودن و افتاده بودن بینی می شود .

در بیشتر مواقع افراد بدون هیچ تخصصی می توانند تشخیص دهند ، نوع بینی گوشتی بوده است ، و یا استخوانی ، در برخی از موارد بینی ها با پوستی نازک ، غضروف های محکمی دارنند ، که سبب افتادگی سر بینی و پهن شدن آن می شوند و در نتیجه اشتباهاً به عنوان بینی گوشتی عنوان می گردد .

تفاوت جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی :

بینی های گوشتی پوستی ضخیم داشته ، که اگر کمی سر بینی را بین دو انگشتان فشار دهیم از سوراخ های زیر چربی بیرون می آید ، اما در بینی های استخوانی چنین اتفاقی نمی افتد .

از دیگر تفاوت جراحی بینی گوشتی با جراحی بینی استخوانی این است : همان طور که در مطالب بالا اشاره کردیم ، بینی های استخوانی دارای پوستی نازک بوده ، که باعث می شود تغییرات در بینی به خوبی دیده شود ، و به طور مثال اگر لبه ی یک استخوان کمی تیز تر باشد ، به راحتی قابل مشاهده خواهد بود .

 

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

Call Now Button