29 مارس

تفاوت جراحی بینی به روش باز و به روش بسته

تفاوت جراحی بینی به روش باز و به روش بسته

عمل زیبایی بینی ، به دو روش باز و بسته صورت می گیرد . مهم ترین تفاوت جراحی بینی به روش باز و به روش بسته در نوع دسترسی به ساختار زیر پوست بینی ( ساختمان استخوانی – غضروفی ) بینی می باشد .

تفاوت جراحی بینی به روش باز و به روش بسته

در جراحی بینی به روش بسته ، تمام برش های مورد نیاز ، درون بینی زده می شود و پوست بینی کمی از اسکلتش فاصله می گیرد و به کمک یک ابزار خاص بالا نگه داشته می شود تا جراح قادر باشد عمل بینی را انجام دهد و تغییرات لازم بر روی بینی را ایجاد نماید و به همین علت ، دید پزشک در جراحی بینی به روش بسته محدود می باشد .

چنانچه غضروف های نوک بینی نیاز به اصلاح داشته باشد ، از طریق برش های ایجاد شده در درون بینی ، بعد از آزاد نمودن آن ، از زیر پوست خارج می شود .

تفاوت جراحی بینی به روش باز و به روش بسته

در جراحی بینی به روش باز ، به جز برش هایی که در روش بسته درون بینی زده شده ، بر روی پوست کلوملا یک برش کوچک می دهیم ( ناحیه میان خفره های بینی را کلوملا می نامند ) و به کمک این برش پوست روی بینی به راحتی بالا زده می شود و جراح می تواند با اشراف کامل به ساختمان بینی تغییرات لازم را بر روی بینی ایجاد نموده و ایرادات بینی را رفع نماید .

در جراحی بینی گوشتی ، جراحی به روش بسته نتیجه بهتری را در پی دارد  . در ضمن جراحی بینی ترمیمی ( یا ثانویه ) تنها با روش باز امکان پذیر است ، زیرا با دید کامل دو چشمی ، جراح قادر خواهد بود تا بهتر به رفع نواقص عمل قبلی بپردازد .

لازم به ذکر است در سال های اخیر جراحی بینی به روش باز الویت بیشتر جراح های بینی می باشد .

 

دکتر سماواتی فرد– متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

درباره نویسنده

دکتر محمد رضا سماواتی فرد
دکتر محمد رضا سماواتی فرد فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس (ورودی سال 78) شروع دوره تخصصی (رزیدنتی) دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 87 رزیدنت برتز دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 90 نفر چهارم بورد کشوری در سال 91 در رشته گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن. جراحی بینی | جراح بینی تهران | جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

One thought on “تفاوت جراحی بینی به روش باز و به روش بسته

  1. دانلود آهنگ - آگوست 28, 2018 در 3:41 ب.ظ

    خسته نباشید مرسی به خاطر این مطلب مفید

    پاسخ

پاسخ

یک × یک =