06 فوریه

برگشت پذیری بینی گوشتی

برگشت پذیری بینی گوشتی

برگشت پذیری بینی گوشتی : جراحی زیبایی بینی یکی از جراحی های پلاستیک است که امروزه حتی بدون داشتن دلیل علمی نیز به طور شایع در افراد زیادی برای کسب زیبایی بیشترانجام می شود .

برگشت پذیری بینی گوشتی پس از جراحی ، یکی از دغدغه های متقاضیان عمل بینی است.

به طور معمول بینی ها به دو دسته ی بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم بندی می شوند .

در جراحی بینی استخوانی با تراش دادن استخوان و غضروف ها توسط جراح بینی معمولا تاثیرات  و ماندگاری بیشتر است مگر اینکه بر اثر ضربه وارد شدن به بینی حالت بینی تغییر کند لذا به غیر از این مورد بینی به هیچ وجه برگشت پذیر نیست .

حال می خواهیم درباره ی برگشت پذیری بینی گوشتی صحبت کنیم .

برگشت پذیری بینی

نکاتی درباره برگشت پذیری بینی گوشتی

صرفا به دلیل بزرگ بودن بعضی بینی ها نمی توان آن ها را بینی گوشتی نامید و تشخیص گوشتی یا استخوانی بودن بینی به عهده ی جراح بینی می باشد .

در بینی های گوشتی بافت پوست و گوشت بینی در مقایسه با دیگر اجزای بینی بیشتر می باشد و مقدار غضروف ها کمتر و استخوان های بینی ضعیف تر هستند و جراح بینی سعی بر این دارد که میان اجزا تناسب بر قرار کند .

در انجام عمل بینی گوشتی ، جراح بینی با اضافه نمودن غضروف و قوی تر کردن ساختار استخوان های بینی به آسانی فرم ایده آل را ایجاد نماید .

برگشت پذیری بینی گوشتی نیز مانند بینی استخوانی است لذا نتیجه ی جراحی بینی گوشتی نیز برگشت پذیر نخواهد بود و فقط تفاوت هایی در روش و انجام جراحی بینی و مراقبت های پس از عمل وجود دارد .

برخی تصور می کنند نتیجه ی جراحی بینی گوشتی مطلوب نخواهد بود که تصوری غلط است .

پس از جراحی بینی گوشتی تورم در بینی بیش از حد ایجاد می شود که ذهنیت غلطی در باره ی نتیجه بینی گوشتی ایجاد نموده است .

پس از جراحی بینی از آمپول کورتون برای کاهش میزان تورم استفاده می شود که تورم را به حداقل می رساند .

برگشت پذیری بینی گوشتی

فرم دهی بینی گوشتی

با مطالعه مطالب قبلی متوجه شده اید که چه تکنیک هایی برای عدم برگشت پذیری بینی وجود دارد و تمام سوالات در این زمینه برایتان بر طرف  شده  است.

بسیاری از متقاضیان علاوه بر برگشت پذیری بینی گوشتی در مورد نتیجه حاصل از جراحی بینی نیز سوالاتی دارند.

افرادی که بینی گوشتی دارند حاشیه های بسیاری در مورد فرم دهی بینی شنیده اند و همین امر برای انجام رینوپلاستی کمی دل سرد شان کرده است.

نتیجه جراحی بینی گوشتی نیز به زیبایی جراحی بینی می شود ولی متقاضیان باید بدانند که به دلیل پوست ضخیم بینی گوشتی ، امکان نشان دادن ظرافتهای بینی وجود ندارد و همین امر منجربه محدودیت در فرم دهی بینی می شود.

بینی های گوشتی برای فرم بینی طبیعی مناسب تر هستند و توصیه می شود متقاضیانی که بینی گوشتی از انجام جراحی بینی فانتزی خودداری کنند.

زیبا بودن بینی بستگی به تناسب آن با دیگر اجزای چهره دارد به همین دلیل در زمینه فرم دهی بینی با جراح بینی مشورت کنید ولی نگرانی در زمینه برگشت پذیری یا محدودیت فرم دهی بینی نداشته باشید.

زیرا یک جراح بینی ماهر ، بینی گوشتی را نیز به خوبی بینی استخوانی جراحی خواهد کرد.

 

دکتر محمدرضا سماواتی فرد – متخصص گوش و حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت

( تزریق بوتاکس , جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی )

دکتر سماواتی فرد

درباره نویسنده

پاسخ

15 − 5 =