14 مه

باید ها ونباید های پروتز چانه

باید ها ونباید های پروتز چانه :

در عمل جراحی زیبایی چانه ، بر خلاف جراحی گونه ، فرد می تواند آن را بدون ایمپلنت و فقط با تکنیک های جراحی انجام بدهد ، که اغلب عمل ها احتیاج به پروتز دارد ، مزیت منتوپلاستی نسبت به عمل های زیبایی در برگشت پذیری آن است ، که پس از گذشت مدت زمانی از جراحی ، با انجام یک جراحی دیگر می توانید پروتز را به آسانی خارج کنید . برای پروتز چانه بهتر است ، قبل از اقدام به این عمل برای به دست آمدن نتیجه ی مطلوب و مورد نظر خود ، باید ها ونباید های پروتز چانه را مطالعه کنید .

باید ها ونباید های پروتز چانه

باید ها ونباید های پروتز چانه :

جراحی چانه به دو دلیل صورت می گیرد : 1 عمل جراحی به منظور جلو آوردن چانه . 2 عمل جراحی به منظور عقب بردن چانه .

برای عمل جلو آوردن چانه باید بدانید ، این عمل به دو روش صورت می گیرد ، روش اول با استفاده از مواد قابل کار گذاری ( ایمپلنت چانه ) که از جنس پلاستیک است و مانند بافت های طبیعی بدن به نظر می رسد انجام می شود .

در روش دوم ، استخوان چانه برده شده و در موقعیتی عقب تر ثابت می شود . این عمل نسبتاً بزرگ تر می باشد و قادر به اصلاح اختلالات وسع تر چانه می باشد .

عمل جراحی به منظور عقب بردن چانه :

در این عمل باید بدانید ، یک برش زیر چانه داده می شود و یه وسیله ای مانند دریل دندان پزشکی به منظور برداشتن ناحیه های کوچکی از استخوان اضافه به کار می رود و یا با بریدن استخوان و اثبات آن در موقعیتی عقب تر از وضعیت اولیه ، چانه جلو آمده را اصلاح کند .

باید بدانید در روز های اولیه ی پس از عمل ورم و کشش بر روی چانه یک امری طبیعی می باشد ، جویدن غذا بر چانه فشار آورده و باعث بیش تر شدن تورم می شود .

درد در اطراف چانه باعث می شود ، دهان خود را به خوبی نتوانید باز کنید ، این درد طبیعی بوده و پس از چند روز برطرف می شود .

 

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی ،  جراحی بینی طبیعی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

درباره نویسنده

دکتر محمد رضا سماواتی فرد
دکتر محمد رضا سماواتی فرد فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس (ورودی سال 78) شروع دوره تخصصی (رزیدنتی) دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 87 رزیدنت برتز دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 90 نفر چهارم بورد کشوری در سال 91 در رشته گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن. جراحی بینی | جراح بینی تهران | جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

پاسخ

20 − نوزده =