02 ژوئن

بایدها و نبایدهای جراحی بینی گوشتی و استخوانی

بایدها و نبایدهای جراحی بینی گوشتی و استخوانی

امروزه یکی از شایع ترین و پر طرفدارترین جراحی های پلاستیک ، جراحی زیبایی بینی است . قبل از این که بحث بایدها و نبایدهای جراحی بینی گوشتی و استخوانی را شروع کنیم ، توضیح مختصری را درباره ی عمل زیبایی بینی برایتان خواهیم داد .

بایدها و نبایدهای جراحی بینی گوشتی و استخوانی

بینی به دلیل این که در نقطه ی وسط صورت قرار دارد عیوب های آن نسبت به دیگر اجزای صورت بیش تر به چشم می آید ، به همین دلیل اگر بینی دچار مشکل ظاهری باشد زیبایی دیگر اجزای صورت را تحت تاثیر قرار می دهد .

قبل از این که اقدام به جراحی زیبایی بینی کنید ، بهتر است یک جلسه مشاوره بروید تا پزشک از انتظارات شما آگاه باشد و همچنین شما با صحبت کردن با پزشک خواهید فهمید بینی شما با چه میزان تغییری زیباتر می شود .

پزشک بسته به نوع بینی که بیمار دارد ( گوشتی و یا استخوانی ) مدل عمل را برای رسیدن به بهترین نتیجه تایید و در پایان به بهترین فرم ممکن می رساند .

اگر شما دارای بینی گوشتی و یا استخوانی هستید ( تفاوتی ندارد ) باید یک سری نکات را پس از عمل جراحی بینی رعایت کنید تا به بهترین نتیجه ی مطلوب و دلخواه دست یابید .

  • باید بدانید ، تورم پس از اتمام عمل و ادامه داشتن آن برای مدت زمانی طبیعی می باشد ، به همین منظور حذر کردن از برخی از مواد غذایی از جمله ( خوردن نمک و چیزای شور مثل پفک و چیپس و کرانچی و … ، خوردن فست فود و غذاهای سرخ کردنی و پر چرب  ) ضروری می باشد .
  • برای مدت شش ماه از آفتاب مستقیم بر روی بینی پرهیز شود .
  • در هفته های اولیه پس از عمل به شدت مراقب ضربه بر روی بینی باشید .
  • عینک زدن تا 1 ماه ممنوع می باشد .
  • پس از گذراندن هفته ی  سوم ، می توانید ورزش را شروع کنید . ( ورزش های سبک ) .

بایدها و نبایدهای جراحی بینی گوشتی و استخوانی به طور کلی هر دو به یک صورت است ، با رعایت کردن به نکات بالا به تسریع بهبود پس از عمل بینی کمک کنید .

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

درباره نویسنده

دکتر محمد رضا سماواتی فرد
دکتر محمد رضا سماواتی فرد فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس (ورودی سال 78) شروع دوره تخصصی (رزیدنتی) دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 87 رزیدنت برتز دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 90 نفر چهارم بورد کشوری در سال 91 در رشته گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن. جراحی بینی | جراح بینی تهران | جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

پاسخ

دو × سه =