نکاتی درباره بایدها و نبایدهای جراحی بینی گوشتی و استخوانی

امروزه یکی از شایع ترین و پر طرفدارترین جراحی های پلاستیک ، جراحی زیبایی بینی است . قبل از این که بحث بایدها و نبایدهای جراحی بینی گوشتی و استخوانی را شروع کنیم ، توضیح مختصری را درباره ی عمل زیبایی بینی برایتان خواهیم داد .

بایدها و نبایدهای جراحی بینی گوشتی و استخوانی

بینی به دلیل این که در نقطه ی وسط صورت قرار دارد عیوب های آن نسبت به دیگر اجزای صورت بیش تر به چشم می آید ، به همین دلیل اگر بینی دچار مشکل ظاهری باشد زیبایی دیگر اجزای صورت را تحت تاثیر قرار می دهد .

قبل از این که اقدام به جراحی زیبایی بینی کنید ، بهتر است یک جلسه مشاوره بروید تا پزشک از انتظارات شما آگاه باشد و همچنین شما با صحبت کردن با پزشک خواهید فهمید بینی شما با چه میزان تغییری زیباتر می شود .

پزشک بسته به نوع بینی که بیمار دارد ( گوشتی و یا استخوانی ) مدل عمل را برای رسیدن به بهترین نتیجه تایید و در پایان به بهترین فرم ممکن می رساند .

مراقبت های بعد از جراحی بینی :

اگر شما دارای بینی گوشتی و یا استخوانی هستید ( تفاوتی ندارد ) باید یک سری نکات را پس از عمل جراحی بینی رعایت کنید تا به بهترین نتیجه ی مطلوب و دلخواه دست یابید .

  • باید بدانید ، تورم پس از اتمام عمل و ادامه داشتن آن برای مدت زمانی طبیعی می باشد ، به همین منظور حذر کردن از برخی از مواد غذایی از جمله ( خوردن نمک و چیزای شور مثل پفک و چیپس و کرانچی و … ، خوردن فست فود و غذاهای سرخ کردنی و پر چرب  ) ضروری می باشد .
  • برای مدت شش ماه از آفتاب مستقیم بر روی بینی پرهیز شود .
  • در هفته های اولیه پس از عمل به شدت مراقب ضربه بر روی بینی باشید .
  • عینک زدن تا 1 ماه ممنوع می باشد .
  • پس از گذراندن هفته ی  سوم ، می توانید ورزش را شروع کنید . ( ورزش های سبک ) .

بایدها و نبایدهای جراحی بینی گوشتی و استخوانی به طور کلی هر دو به یک صورت است ، با رعایت کردن به نکات بالا به تسریع بهبود پس از عمل بینی کمک کنید .