درباره استفاده از عینک بعد از جراحی بینی

از آن جا که طی عمل جراحی بینی استخوان های کنار بینی شکسته می شوند ، لذا هر گونه فشار به کناره های بینی موجب جابجایی استخوان های بینی و تغییر شکل نهایی خواهد شد . افرادی که از استفاده از عینک بعد از جراحی بینی نگرانی دارند باید آگاه باشند که در طول هفته ی اول که بر روی بینی اسپلینت ( گچ بینی ) قرار دارد ، استفاده از عينک بعد از جراحي بيني مانعی ندارد و اثرات منفی بر روی بینی نخواهد گذاشت .

استفاده از عینک بعد از جراحی بینی

پس از هفته ی اول که بر روی بینی چسب قرار می گیرد ، استفاده از عینک امکان دارد موجب آسیب و جابجایی استخوان های کناری بینی را شود لذا بهتر است از عینک استفاده نشود . در صورت لزوم باید از لنز های تماسی داخل چشم به جای عینک استفاده نمود اما در غیر این صورت باید با استفاده از چسب به نحوی که از قسمت میانی فرم عینک به وسط پیشانی چسبانده شود تا فشاری بر روی بینی وارد نکند . به علاوه توصیه می شود فرم عینک سبک باشد .

پس از گذشت یک ماه می توان از عینک استفاده نمود البته بهتر است قاب عینک سبک باشد تا فشار زیادی به روی بینی وارد نشود . سوالی که ذهن بعضی از مراجعه کنندگان را به خود درگیر می سازد این است که اگر به عمل جراحی لیزیک چشم نیاز داشته باشند بهتر است کدام یک را زود تر انجام دهند . در پاسخ این افراد باید گفت که اگر چشم ابتدا عمل شود حدودا پس از یک ماه می توان جراحی بینی انجام داد لذا در طول جراحی بینی هیچ آسیبی به بافت های چشم وارد نخواهد شد و درنتیجه این افراد بعد از عمل بینی بدون نیاز به عینک می توانند راحت تر دوران بعد از عمل را سپری کنند .