اتوپلاستی

عمل اتوپلاستی

جراحی اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش به منظور تغییر شکل یک گوش یا هر دو گوش ها استفاده می شود . افرادی که از اندازه و ظاهر گوش های خود ابراز نارضایتی می کنند می توانند با کمک جراحی اتوپلاستی به صورت سرپایی فرم گوش های خود را تغییر داده و ظاهر گوش های خود را به طور مطلوبی تغییر دهند .

کاندیدای مناسب جراحی اتوپلاستی :

گوش ها اجزایی از بدن می باشند که کاملا در دید هستند و نمی توان مانع دیده شدن آن ها شد لذا افرادی که دارای گوش هایی با فرم نامناسب می باشند اغلب از فرم گوش های خود ابراز نارضایتی دارند و به این ترتیب به انجام جراحی اتوپلاستی تمایل پیدا می کنند .

قبل از جراحی اتوپلاستـی :

  • افراد سیگاری بایستی مصرف سیگار را قطع کنند زیرا سیگار کشیدن موجب تاخیر در روند بهبود می شود .
  • به دلیل احتمال افزایش خونریزی استفاده از دارو هایی نظیر آسپرین بایستی قطع گردد .
  • حتما شب قبل از عمل یا صبح روز عمل استحمام نمایید .

جراحی اتوپلاسـتی :اتوپلاستی

عمل جراحی اتوپلاستی حدودا 1.5 الی 2 ساعت زمان می برد و با استفاده از بی حسی موضعی ، نیمه بی هوشی و بی هوشی کامل انجام می گردد . برای انجام این عمل جراحی برشی در پشت گوش ایجاد می شود و میزانی از غضروف تراشیده می شود .  سپس با کمک بخیه های مخصوصی حالت دهی اصلی غضروف صورت می گیرد . لذا به این صورت می توان در گوش ها تغییر شکل ایجاد نمود و پوست اضافی موجود را حذف کرد . در نتیجه گوش به سر نزدیک تر خواهد شد و بخیه های حاصل شده نیز پس از انجام عمل گوش بسته می شوند به این ترتیب اثری از محل بخیه ها و زخم ها قابل دید نخواهد بود . ضمنا در افرادی که غضروف های گوش تا حد زیادی برجسته و بزرگ می باشند باید ابتدا غضروف ها در نقاطی از گوش بریده شوند سپس بخیه شوند .

 

Call Now Button