20 مارس

اتوپلاستی

اتوپلاستی

جراحی اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش به منظور تغییر شکل یک گوش یا هر دو گوش ها استفاده می شود . افرادی که از اندازه و ظاهر گوش های خود ابراز نارضایتی می کنند می توانند با کمک جراحی اتوپلاستی به صورت سرپایی فرم گوش های خود را تغییر داده و ظاهر گوش های خود را به طور مطلوبی تغییر دهند .

کاندیدای مناسب جراحی اتوپلاستی :

گوش ها اجزایی از بدن می باشند که کاملا در دید هستند و نمی توان مانع دیده شدن آن ها شد لذا افرادی که دارای گوش هایی با فرم نامناسب می باشند اغلب از فرم گوش های خود ابراز نارضایتی دارند و به این ترتیب به انجام جراحی اتوپلاستی تمایل پیدا می کنند .

قبل از جراحی اتوپلاستی :

  • افراد سیگاری بایستی مصرف سیگار را قطع کنند زیرا سیگار کشیدن موجب تاخیر در روند بهبود می شود .
  • به دلیل احتمال افزایش خونریزی استفاده از دارو هایی نظیر آسپرین بایستی قطع گردد .
  • حتما شب قبل از عمل یا صبح روز عمل استحمام نمایید .

جراحی اتوپلاستی :اتوپلاستی

عمل جراحی اتوپلاستی حدودا 1.5 الی 2 ساعت زمان می برد و با استفاده از بی حسی موضعی ، نیمه بی هوشی و بی هوشی کامل انجام می گردد . برای انجام این عمل جراحی برشی در پشت گوش ایجاد می شود و میزانی از غضروف تراشیده می شود .  سپس با کمک بخیه های مخصوصی حالت دهی اصلی غضروف صورت می گیرد . لذا به این صورت می توان در گوش ها تغییر شکل ایجاد نمود و پوست اضافی موجود را حذف کرد . در نتیجه گوش به سر نزدیک تر خواهد شد و بخیه های حاصل شده نیز پس از انجام عمل گوش بسته می شوند به این ترتیب اثری از محل بخیه ها و زخم ها قابل دید نخواهد بود . ضمنا در افرادی که غضروف های گوش تا حد زیادی برجسته و بزرگ می باشند باید ابتدا غضروف ها در نقاطی از گوش بریده شوند سپس بخیه شوند .

دکتر سماواتی فرد– متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی )

دکتر محمدرضا سماواتی فرد

درباره نویسنده

دکتر محمد رضا سماواتی فرد
دکتر محمد رضا سماواتی فرد فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس (ورودی سال 78) شروع دوره تخصصی (رزیدنتی) دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 87 رزیدنت برتز دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 90 نفر چهارم بورد کشوری در سال 91 در رشته گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن. جراحی بینی | جراح بینی تهران | جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

پاسخ

2 × 2 =