12 ژانویه

گرافت گذاری در رینوپلاستی

گرافت گذاری در رینوپلاستی

جراحی رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی ) جزو شایع ترین و رایج ترین اعمال جراحی زیبایی بینی به حساب می آید که به منظور داشتن ظاهری زیبا انجام می شود . همچنین در کنار ایجاد تناسب در خود بینی ارتباطی متناسب بین بینی و سایر اجزای صورت نیز ایجاد می شود . گرافت گذاری در رینوپلاستی نیز گاهی جهت استحکام بخشیدن به اسکلت یا پر کردن فرو رفتگی ها یا برای اصلاح کجی بینی به کار برده می شود .

گرافت گذاری در رینوپلاستی

گرافت گذاری در رینوپلاستی برای دست یابی به بهترین نتیجه اهمیت بالایی دارد که هم در روش بسته و هم در روش باز مورد استفاده قرار می گیرد .در ذیل انواع گرافت گذاری در رینوپلاستی را ذکر خواهیم نمود :

اتوگرافت :

این نوع گرافت را از بدن خود بیمار تهیه می کنند که منبع اصلیشان تیغه ی بینی می باشد . به منظور تهیه ی این گرافت از غضروف تیغه ی بینی ، غضروف لاله ی گوش و غضروف های دنده استفاده می شود و به این علت که غضروف بینی از همان محل برداشته می شود مناسب ترین نوع گرافت به شمار می آید .

هوموگرافت :

اگر گرافت مورد نیاز از بدن فرد دیگری برداشت شود ، به آن نوع هوموگرافت گفته می شود . به دلیل اینکه امکان منتقل شدن بیماری به وسیله ی این گرافت ها وجود دارد لذا بندرت از آن ها استفاده می گردد .

هتروگرافت :

مواقعی که گرافت مورد نیاز از حیوان برداشت شود ، هترو گرافت گفته می شود . این نوع گرافت در قسمت های مختلف بدن همچون دریچه ی قلب استفاده می شوند اما به دلیل جذب شدن ، در بینی به کار برده نمی شوند .

زنوگرافت :

به مواد مصنوعی زنوگرافت گفته می شود . این نوع گرافت ها را می توان از مواد پلاستیکی همچون سیلیکون یا سایلاستیک و یا انواع ژل ها تهیه نمود . از جمله مزایای این نوع را می توان آماده بودن ، آسان بودن کارگزاری و همیشگی بودن آن ها را نام برد و عیبی که دارند این است که امکان دارد دفع شوند و یا عفونت کنند .

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت ( جراح بینی , جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی )

دکتر سماواتی فرد

درباره نویسنده

drsamavati
دکتر محمد رضا سماواتی فرد فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی در سال 85 از دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس (ورودی سال 78) شروع دوره تخصصی (رزیدنتی) دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 87 رزیدنت برتز دانشگاه علوم پزشکی تهران سال 90 نفر چهارم بورد کشوری در سال 91 در رشته گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن. جراحی بینی | جراح بینی تهران | جراحی بینی گوشتی | جراحی بینی استخوانی

پاسخ

1 × دو =