13 دسامبر

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی و یا بینی عقابی  در واقع نوعی از بینی است که دارای قوز و یا پل بر آمده بر روی سطح آن است که به بینی شکل منحنی و خمیده داده است . جراحی بینی استخوانی به منظور برداشتن پل و قوز بینی ،‌ جزو شایع ترین مراجعه ها می باشد . قوز های بینی دارای اندازه های متفاوتی می باشند  که به روش رینوپلاستی باز یا رینوپلاستی بسته جراحی می شوند .

جراحی بینی استخوانی

دلایل داشتن بینی استخوانی :

اکثرا قوز بر روی بینی های استخوانی به دلیل مسائل ارثی و ژنتیک ایجاد می شود که بر اثر رشد زیاد غضروف و استخوان بینی باعث ایجاد پل یا قوز بر روی بینی شده است .به طور معمول صدمه ها وارد شده در دوره ی کودکی و نوجوانی به بینی نیز در رشد استخوان و غضروف و در نتیجه در ایجاد قوز بینی تاثیر گذار می باشند . این قوز موجب به هم خوردن هارمونی اجزای صورت می شود و از دلایل مهم برای اقدام به جراحی بینی اسنخوانی می باشد .

جراحی بینی استخوانی به منظور درمان نقایص :

جراحی زیبایی بینی استخوانی به منظور رفع نقایص برآمدگی بینی صورت می گیرد که در این امر تجربه و تخصص جراح دارای اهمیت زیادی می باشد . در طول عمل میزان قوز بینی را کاهش می دهند و عرض و طول بینی را نیز اصلاح می نمایند و به طور کلی تمام نقایص موجود برای رسیدن به تناسب بینی رفع می شوند .

جراحی بینی استخوانی نسبتا عمل کوتاهی می باشد که با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می شود . بیمار پس از عمل حدودا باید یک هفته استراحت کند و به منظور کنترل درد از دارو های تجویز شده استفاده کند .بعد از این زمان می تواند به سر کار خود بازگردد .

لازم به ذکر می باشد که احتمال بازگشت پس از جراحی بینی استخوانی غیر معمول می باشد و رعایت تمام نکات پس از عمل این احتمال را به حداقل می رساند .

دکتر سماواتی فرد – متخصص گوش ، حلق و بینی / جراح زیبایی بینی و صورت (جراح بینی , جراحی بینی )

درباره نویسنده

پاسخ

3 + 10 =